Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#55
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
:) si eu m-m gandit acum cateva minute la alte margini, insa nu la cele ale S2-ului. Ci la unele pe care le-am vazut zilele astea pe net, parca tot in ceva teaser pt.S4, nu mai stiu, unde ecranul se prelungea si inlocuia chiar marginea telefonului. macar una s-o fi facut asa :P sa afiseze mesajele  cand e in husa ca la bursa :)

#56
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 03:00, said:

Tu daca treci de la S1 la S4, o sa zici ca te-ai dat jos din Dacia 1100 si te-ai urcat in Bugatti Veyron.Posted Image
Pai nu stii ca eu asa fac?
Ultimele 3:
  • Octombrie 2006 - Sony Ericsson W810i
  • 2009 - Nokia 5800
  • Ianuarie 2011 - Galaxy S
Faza naspa e ca nu imi place Veyron, vreau ceva mai agresiv si cu "colturi" gen Lamborghini Veneno. :lol:
Deci sa vedem ce vine in Mai. :D

#57
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 02:59, said:

Deci imi vine sa intru in sindromul Tourette cand ma uit la poze.
De ce Posted Image  nu l-au facut cu marginile alea mai patratoase, gen S2?!

pentru ca invidia apple e mare si cum aia din Cupertino au mintea in colturi sunt in stare sa dea sammy in judecata pentru ca colturile ar fi fost la fel de patratoase ca iphone 5. sa nu uitam ca in sua (unde prostia e infloritoare) apple a castigat procesul cu samsung pe baza faptului ca primul galaxy e clona iphone 3s sau 3.

eu primesc cu bratele deschise aceasta indepartare de iphone. nu vreau sa semene cu i5. vreau sa fie diferit. sa nu mai comenteze apple fans nimic despre styling.

#58
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Oare astia de la GsmArena cati bani iau de la Samsung ca sa-i combine pe cei cu S3 ca merita upgrade-ul?Posted Image

Samsung Galaxy S 4 vs Samsung Galaxy S III – is it worth upgrading?

Quote

In fact, everything inside the Galaxy S 4 is cutting edge, making the Galaxy S III really feel its age.

http://blog.gsmarena...orth-upgrading/

[ http://cdn.gsmarena.com/pics/13/03/s4-vs-siii/gsmarena_003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 03:06, said:

Pai nu stii ca eu asa fac?
Ultimele 3:
  • Octombrie 2006 - Sony Ericsson W810i
  • 2009 - Nokia 5800
  • Ianuarie 2011 - Galaxy S

Pfff, cum rezisti tentatiei? Te invidiez.Posted Image  Am vazut ca postezi si pe Sony, deci ai mai achizitionat ceva recent.Posted Image


View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 03:06, said:

Deci sa vedem ce vine in Mai. Posted Image
Si eu astept conferinta celor de la Google, sunt foare curios de mirobolantul telefon pe care-l vor anunta.

#59
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
hmm. mie mi-a ramas putin gandul la noul ripple effect vazand pozele astea comparative S3/S4.
a propos, mult mai finut S4. asa trebuia sa arate S3-ul, la o adica. dar tot e bine ca se vede evolutia.
LE. arata ca un costum slim fit pe un manechin pe langa unul dintr-ala demodat pe un gras :)

Edited by catavlad, 15 March 2013 - 03:22.


#60
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 03:03, said:

L-ai fi vrut patratos ca Xperia Z? Eu il prefer putin rotunjit la colturi.
Da, patrat, dur, masculin, impunator, agre (gata ma, ho!).
Nu sapuniera, trusa de machiaj... etc Posted Image

View Postn3utr1n0, on 15 martie 2013 - 03:07, said:

pentru ca invidia apple e mare si cum aia din Cupertino au mintea in colturi sunt in stare sa dea sammy in judecata pentru ca colturile ar fi fost la fel de patratoase ca iphone 5
Pai daca se simt amenintate oile (iSheeps) de Samlup ... ce sa le faci?!
Cati nu au telefoane mai patrate si nu ii da nimeni in judecata?!
Sony cu Xperia de la S la Z, LG Optimus (oricare), Motorola Razr (oricare), Nokia Lumia (toate), HTC au si ei...
Pana si Blackberry scoate Z10 care seamana cu iPhone 5 cel mai mult. Dar sunt dati in judecata? Nu, ca stiu ca nu sunt o amenintare.

#61
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 03:21, said:

Da, patrat, dur, masculin, impunator, agre (gata ma, ho!).
Nu sapuniera, trusa de machiaj... etc Posted Image

Pai daca se simt amenintate oile (iSheeps) de Samlup ... ce sa le faci?!
Cati nu au telefoane mai patrate si nu ii da nimeni in judecata?!
Sony cu Xperia de la S la Z, LG Optimus (oricare), Motorola Razr (oricare), Nokia Lumia (toate), HTC au si ei...
Pana si Blackberry scoate Z10 care seamana cu iPhone 5 cel mai mult. Dar sunt dati in judecata? Nu, ca stiu ca nu sunt o amenintare.

tocmai. pentru ca ceilalti nu sunt o amenintare. samsung este si pe buna dreptate , ca are cu CE.
de ce crezi ca seful de la apple a iesit la rampa sa atace samsung inainte de lansare? ca stie ca samsung e concurenta si mai stie ca s3 a fost phone of the year si pe langa asta mai stie ca produsul apple nu poate concura cu samsung.

asta e un semn de FRICA din partea aplle si asta e momentul sa le dea glorie cu s4....

#62
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010
Ouauuu.... Daca cumva Samsung renunta la Android, samsung o sa devina fier vechi.
Din punctul meu de vedere Android e singura optiune iar Samsung face telefoane standard cu pret bun pentru el. Nu invers.

Daca ar exista un HTC one x care sa aiba baterie muuult mai buna as schimba Samsung in cateva minute. Aspectul e mult mai bun.
Noroc ca o pus textura pe spate, ce probleme am cu S3 cu plasticu din spate de imi vine sa-l dau de pamant.

#63
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postsoftpedian, on 15 martie 2013 - 03:32, said:

Noroc ca o pus textura pe spate, ce probleme am cu S3 cu plasticu din spate de imi vine sa-l dau de pamant.
Cel mai probabil vei fi dezamagit, am impresia ca textura e doar de look, adica nu se simte la mana.

#64
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 03:14, said:

Pfff, cum rezisti tentatiei? Te invidiez.Posted Image
Centura de castitate. Posted Image

Acu lasand gluma la o parte, cumpar doar cand simt nevoia de o schimbare.

Cum nu sunt impresionat usor, pana ma decid eu, gasesc mai multe minusuri decat plusuri si zic ca nu merita.

Probabil sunt si prea zgarcit (da, stiu, materialul prost) sa dau mai mult de 14-15 hai 16 mil pe un telefon, cand stiu ca valoarea lui adevarata nu-i aceea.

Dupa mine valoarea adevarata a unui telefon este tocmai dupa doi ani de la lansare. (Adica, cand vrei sa-l vinzi. Posted Image)

Binenteles ca e ridicol sa faci achizitia dupa ideea asta, asa ca tot cazi in plasa marketingului si dai cat nu face, vrei nu vrei.

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 03:14, said:

Am vazut ca postezi si pe Sony, deci ai mai achizitionat ceva recent.
Postez, pentru ca prietena are Xperia U si fratele ei Xperia S.
Si cum eu le agresez mai mult, le cunosc aproape ca pe al meu.
Ei le folosesc normal, nu schimbare de soft / update / root, etc.
Acolo intervin eu. Posted Image

Telefoane cumparate din afara, mult mai normal decat la noi, adica 10 respectiv 20 Euro in plus la un abonament modest (20E).
Ceva imposibil in Romania, unde te usuca de bani la abonamente, plus ca reducerea aia la telefoane e mai mult fictiva.

#65
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 03:44, said:

Cel mai probabil vei fi dezamagit, am impresia ca textura e doar de look, adica nu se simte la mana.
Ideea e ca rahatu ala de plastic se zgarie mai usor ca o oala cumparata de la plastice.
Acum vreo saptamana l-am atins cu pixul fara sa vreau, mi-a ramas parca infipta cerneala aia ce e in pix. Am mai patit o singura data asa si am asteptat vreo 3 saptamani sa se duca. Cu orice am dat de la spirt la diluant nu a mers.

Spatele e incredibil de prost facut, plasticu ala e cea mai proasta decizie. In schimb imi e imposibil sa zgariu fata si imi place asta. Eu astept telefonul perfect care nu trebuie tinut in husa ( urasc sa tin in husa telefonul ) dar care are un design ireprosabil si sa iti dea o senzatie speciala cand il ti in mana.

Un fel de Iphone4 mai mare cu fata de la S3 si Android.

#66
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Postsoftpedian, on 15 martie 2013 - 03:32, said:

Ouauuu.... Daca cumva Samsung renunta la Android, samsung o sa devina fier vechi.
Din punctul meu de vedere Android e singura optiune iar Samsung face telefoane standard cu pret bun pentru el. Nu invers.
N-ai inteles nimic, toate telefoanele enumerate de mine mai sus au Android (exceptie Z10).
Din toate astea, Samsung vinde cel mai bine.
Asta este motivul pentru care Apple se simte amenintat doar de Samsung.

Pana si Google sunt constienti de asta, au recunoscut ca Samsung a luat prea mare elan in fata celorlalti si au plan sa scoata ceva superior sub marca Motorola.
Daca le va iesi sau nu, ramane de vazut.

#67
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 03:50, said:

Acu lasand gluma la o parte, cumpar doar cand simt nevoia de o schimbare.

Si n-ai simtit nevoia de schimbare cand ai butonat S2-ul in 2011 sau S3-ul in 2012???

Quote

Probabil sunt si prea zgarcit (da, stiu, materialul prost) sa dau mai mult de 14-15 hai 16 mil pe un telefon, cand stiu ca valoarea lui adevarata nu-i aceea.
Pai nimic din ceea ce cumparam nu valoreaza cat platim noi, de la un uscator de par pana la masina.

Quote

cazi in plasa marketingului si dai cat nu face, vrei nu vrei.
Nu-i marketing, e pasiune /placere /hobby. Am un prieten pasionat de pescuit care la un moment dat s-a crucit cand, in decurs de 3 luni mi-am luat 3 telefoane pe care am dat in total 1300 si ceva de euro.

La fel, eu m-am crucit cand am vazut ca un bat de pescuit comandat la mama naibii in Ungaria + mulineta (sau cum ii zice) + nu-stiu-ce senzori care-l alerteaza cand s-a agatat un peste in undita vietii (habar n-am termenii, nu-s cu astea) + ata de aia speciala care rezista la nu stiu ce greutate etc, a depasit suma data de mine pe cele 3 telefoane.
Cum i-am zis eu lui: eu macar ma folosesc de ele, vorbesc, ma joc, GPS, mail, alea alea, dar tu ce faci cu batul ala? Prind peste, cica. Bine, ok, dar la fel prinzi peste si cu un bat de la chinezi, care costa 50-100 de lei. Degeaba, eu nu-l inteleg pe el, el nu ma intelege pe mine.Posted Image

Marketing-ul e o chestie, intr-adevar, dar o persoana cu capul pe umeri stie ce-i adevar si ce-i vrajeala in marketing-ul ala. De ex, eu n-am sa-mi iau S4 pt chestiile aleaq de 2 bani gen folosesc telefonul fara sa ating ecranul & co. Lol, mai mult intarziu pana-mi fixez degetul intr-un punct deasupra ecranului, decat sa-l apas. Sau aplicatia aia care-mi citeste mail-ul... ce naiba, sunt retardat, eu nus tiu sa citesc?

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 03:50, said:

Ceva imposibil in Romania, unde te usuca de bani la abonamente
Clar. Eu le iau la liber, nu suport faza cu abonamentele. Am dat banul si nu-mi complic viata.

#68
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postsoftpedian, on 15 martie 2013 - 03:54, said:

Ideea e ca rahatu ala de plastic se zgarie mai usor ca o oala cumparata de la plastice.
Acum vreo saptamana l-am atins cu pixul fara sa vreau, mi-a ramas parca infipta cerneala aia ce e in pix. Am mai patit o singura data asa si am asteptat vreo 3 saptamani sa se duca. Cu orice am dat de la spirt la diluant nu a mers.

Spatele e incredibil de prost facut, plasticu ala e cea mai proasta decizie. In schimb imi e imposibil sa zgariu fata si imi place asta. Eu astept telefonul perfect care nu trebuie tinut in husa ( urasc sa tin in husa telefonul ) dar care are un design ireprosabil si sa iti dea o senzatie speciala cand il ti in mana.

Un fel de Iphone4 mai mare cu fata de la S3 si Android.

solutia e invizible shield. e si pentru fata si pentru spate si nici nu ai nevoie de husa.

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 04:00, said:

N-ai inteles nimic, toate telefoanele enumerate de mine mai sus au Android (exceptie Z10).
Din toate astea, Samsung vinde cel mai bine.
Asta este motivul pentru care Apple se simte amenintat doar de Samsung.

Pana si Google sunt constienti de asta, au recunoscut ca Samsung a luat prea mare elan in fata celorlalti si au plan sa scoata ceva superior sub marca Motorola.
Daca le va iesi sau nu, ramane de vazut.

urmatorul nexus va fi motorola... e si normal ca doar ce au cumparat moto mobility... nu pot decat sa sper ca moto nu va merge pe aceiasi linie de design americana si va adopta ceva mai sofisticat si all rounder

#69
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 04:00, said:

N-ai inteles nimic, toate telefoanele enumerate de mine mai sus au Android (exceptie Z10).
Din toate astea, Samsung vinde cel mai bine.
Asta este motivul pentru care Apple se simte amenintat doar de Samsung.

Pana si Google sunt constienti de asta, au recunoscut ca Samsung a luat prea mare elan in fata celorlalti si au plan sa scoata ceva superior sub marca Motorola.
Daca le va iesi sau nu, ramane de vazut.
Nici nu incercam sa inteleg.
Android e un trend bun, te lasa sa faci ce vrei si nu-ti da nici un crash. Samsung e doar cel mai bun telefon din clasa Android.

Si hai s-o dam pe aia adevarata. Telefoanele in ziua de azi seamana incredibil unu cu altu, Samsung prin mici detalii se arata cel mai bun din clasa Android. Nimic mai mult. N-a reinventat nimic si nici nu o s-o faca.

#70
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postsoftpedian, on 15 martie 2013 - 04:17, said:

N-a reinventat nimic si nici nu o s-o faca.
O s-o faca, odata cu introducerea telefoanelor cu ecran flexibil. Sunt cam singurii care lucreaza la asta cu adevarat.

Cine stie ce prototipuri au in laboratoare si noua ne dau panarama asta de S4. Cred ca cei care lucreaza in R & D la Samsung, avand in vedere ce chestii au pe mana zilnic, rad si cu c..u de noi, cand vad cat ne agitam pt telefonul asta.Posted Image

#71
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postsoftpedian, on 15 martie 2013 - 04:17, said:

Nici nu incercam sa inteleg.
Android e un trend bun, te lasa sa faci ce vrei si nu-ti da nici un crash. Samsung e doar cel mai bun telefon din clasa Android.

Si hai s-o dam pe aia adevarata. Telefoanele in ziua de azi seamana incredibil unu cu altu, Samsung prin mici detalii se arata cel mai bun din clasa Android. Nimic mai mult. N-a reinventat nimic si nici nu o s-o faca.

cum nu a inventat nimic samsung??? dar display-urile amoled,cele flexibile si procesoarele din telefoanele iPhone de cine sunt facute si inventate? daca nu ma insel si pe la gorilla glass au umblat cei dela samsung,bine nu in totalitate....sa nu mai zic de cuvantul smartphone ca a aparut pe piata o data cu aparitia telefoanelor samsung cu touch prin 2009 si nu cand au iesit iPhon-urile ...cred ca mai sunt multe in care samsung e numarul 1,chiar daca nu ar mai folosi android-ul,sunt sigur ca sunt in stare sa faca un OS la fel sau mai bun decat android-ul...cred ca si daca ar trece pe windows tot ar avea succes si asta pentru ca si-au format deja clientii...nu laud firma samsung ca doar nu imi da de mancare ci doar asa stiu eu

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 04:27, said:

O s-o faca, odata cu introducerea telefoanelor cu ecran flexibil. Sunt cam singurii care lucreaza la asta cu adevarat.

Cine stie ce prototipuri au in laboratoare si noua ne dau panarama asta de S4. Cred ca cei care lucreaza in R & D la Samsung, avand in vedere ce chestii au pe mana zilnic, rad si cu c..u de noi, cand vad cat ne agitam pt telefonul asta.Posted Image

mai mult ca sigur au ceva ''arme mult mai inteligente'' in spate....cum erau candva si aceste camere care le avem noi in ziua de azi pe telefoane sa nu mai zic de display-uri si etc....care au fost tinute ascunse  in secret si la ora actuala au fost scoase pe piata ca sau invechit...iti dai seama cam ce detin astia de pe la NASA de exemplu...nici nu visam noi la ce gandesc ei dapoi sa mai si avem

Edited by AdL84, 15 March 2013 - 04:32.


#72
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 04:09, said:

Si n-ai simtit nevoia de schimbare cand ai butonat S2-ul in 2011 sau S3-ul in 2012???
Pai ti-am zis, ma gandesc daca merita sau nu si de foarte multi ori ma razgandesc.
Eram foarte aproape la vremea respectiva sa iau S2, dar am zis ca nu-i diferenta prea mare.
Si cand vad cum se schimba tehnologia, azi 1 GB RAM, ecran 720p de 4,7" ; maine 2GB RAM, 1080p, 5",
Tot zic, ba, sa iau cat mai nou... desi e imposibil, ca mereu apare altceva. Posted Image

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 04:09, said:

Am un prieten pasionat de pescuit
O, da, stiu despre ce vorbesti, cunosc si eu pe unu care a dat ~2000 Euro pe niste bete.
Unde le-o fi capu?

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 04:09, said:

aplicatia aia care-mi citeste mail-ul... ce naiba, sunt retardat, eu nus tiu sa citesc?
Posted Image Cand eu zic ca o ia pe urma marului....
Si apropo de genu asta de aplicatie, eu stiam ca exista deja asa ceva.
Talkback ala, de se activeaza din Accessibility nu face tot aia?

View Post0101010, on 15 martie 2013 - 04:09, said:

Clar. Eu le iau la liber, nu suport faza cu abonamentele. Am dat banul si nu-mi complic viata.
Stiu ca asa le iei, de la 5800 incoace asa am luat si eu, dar cum preturile tin sa devina cat mai mari, ceva de genu asta n-ar fi tocmai rau.
Majoritatea americaniilor doar asa ia, de ce crezi ca se roaga ei mereu la Sfantu' Steve, pentru ca gaseste iPhone la $199 la abonament.
Daca ar fi nevoiti sa cumpere la pret intreg, mai mult de atat, pret European Romanesc, nici nu s-ar uita la ele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate