Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Cum recunosc un tel.bun

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Sant abonat la Orange si locuiesc undeva la limita acoperirii cu semnal,unde probabil ca este nevoie si de un telefon mobil mai performant.
Spun aceasta intrucat am facut cateva teste e drept..rudimentare,dar care mi-au indicat clar ca daca un tip de tel.functioneaza binisor,altul in schimb in acelasi loc pierde semnalul.Rog asa dar cunoscatorii sa-mi explice dupa ce criterii sa aleg un tel.care sa functioneze satisfacator si in regim de semnal slab.Am observat ca nu tel.sofisticate fac fatza ci tocmai cele mai simpliste.Dupa care parametrii tehnici trebuie asa dar sa ma ghidez atunci cand achizitionez un tel.Eu sant mai in varsta si va rog pe D-voastra sa-mi spuneti intrucat operatorii (dar mai ales operatoritzele) stiti cum sant...cauta doar sa-si vanda marfa...-Multzumesc anticipat.Posted Image

Edited by Arayan, 13 March 2013 - 13:34.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu de obicei modelele ce au emisii SAR cat mai ridicate au si receptia cea mai buna, fiindca producatorul nu a facut compromisuri pe partea de antena GSM/3G. Dar nu intotdeauna e valabila teorema asta.
De aceea ii las pe colegi sa recomande un model anume, fiindca se pricep mai bine.

Edited by Hider141, 13 March 2013 - 13:45.


#3
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
n-ai cum sa-ti dai seama decat dupa ce-l folosesti in acea zona...

telefoanele din plastic au receptia cea mai buna (spun cei de la nokia), dar nu orice fel de plastic...(nu ma intreba ca nu stiu sa-ti zic exact)..

eu cel mai bun semnal l-am avut cu un nokia e51 si un nokia n78....vorbeam cu ele unde un LG 2x si-un galaxy beam nu aveau semnal..
dar am avut un nokia e71, care daca-l puneam pe masa avea semnal si daca-l tii in mana abia daca prindeai semnal...


dupa unele afirmatii date de unii producatori, telefoanele cu antena pozitionata jos (unde tii mana) pierd din semnal.....asa cum era nokia E71....dar culmea este ca si nokia e51 tot asa avea antena, dar avea semnal foarte bun...

chiar este un subiect care ma intereseaza si pe mine dar ma tem ca nimeni nu ne poate oferi un raspuns concret si valabil..

Edited by cephalophodes, 13 March 2013 - 14:06.


#4
andrey_net

andrey_net

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 20.11.2008
Telefoanele noi tind sa nu mai aiba parametrii emisie-receptie foarte buni datorita densitatii amplasari antenelor. Un telefon vechi, conceput inainte de 2006-2007, ar fi cea mai buna solutie.

#5
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
din ce-am folosit eu, unele modele mai vechi de motorola (V3I V3X) aveau semnal bun. dar din modelele astea noi ,de genul razzr,cu android ,nu am incercat..

#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
https://www.google.r...chrome&ie=UTF-8

Telefoane noi, în general smartphone-uri pe 3G. Am testat în zonă limită la ORange 3G și GSM, 3G mergea mai bine. Sigur, diferă în funcție de locație, dar e o idee.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate