Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Masinile electrice si hibride nu sunt inca solutia...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5662 replies to this topic

#2359
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007

View Postbzalex, on 19 aprilie 2018 - 12:59, said:

O treaba urata. 300.000 de masini stau si ruginesc in parcari imense dupa scandalul VW. Eu zic ca fac mult mai mult rau scotand din uz o masina perfect functionala decat polua ea in functionare. Eu nu stun fan VW, dar pare o razbunare inconstienta

https://www.greencar...-waits-for-what
Daca sta oprita in parcul ala ce emisii are?
Mi se pare absolut normala masura, ai masini neconforme atunci fie le aduci la conformitate fie le reciclezi componentele, nu le vinzi la africani (ahem, europa de est).
Avioanele alea decomissioned nu sunt in aceeasi situatie?
Inconstienta mi se pare sa vinzi junghiurile in alte tari in speranta ca se inoieste parcul si nu te viziteaza posesorii de junghiuri.

#2360
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View Postbzalex, on 19 aprilie 2018 - 12:59, said:

O treaba urata. 300.000 de masini stau si ruginesc in parcari imense dupa scandalul VW. Eu zic ca fac mult mai mult rau scotand din uz o masina perfect functionala decat polua ea in functionare. Eu nu stun fan VW, dar pare o razbunare inconstienta

https://www.greencar...-waits-for-what

Eu sunt client VW si imi plac masinile lor, dar la faza asta sunt 100% pe aceeasi pagina cu ce au facut amerikanski. Asa trebuia sa faca prot. cons. si in UE. Asta e normal. Cand iti bati joc de banii oamenilor, trebuie sa ti-o iei in bot sa te inveti minte odata pentru totdeauna. Eu nu le-as fi plans de mila nici daca ii falimentau. Am mai spus aici asta. Se schimba bordul de conducere si proprietarii, dar VW ar fi produs din nou masini dupa o vreme. Sa le piara cheful de profituri nesimtite pe barba oamenilor. Acum vot si astia de la CE sa ii f**ta un pic. Sunt curios daca chiar o sa o faca.

View PostMicroEdge, on 19 aprilie 2018 - 13:08, said:

Nu e răzbunare, au vândut niște produse neconforme, asta e normalul Posted Image

Dap, asa trebuia sa fie si in UE. Aici sunt de acord.

#2361
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postcata, on 19 aprilie 2018 - 12:55, said:



E un lucru f.bun. Oamenii nu mai asteapta Tesla. ;)

#2362
bzalex

bzalex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 02.05.2008
Un documentar interesant despre primii jucatori pe piata de masini electrice: GM, Nissan si Tesla si cum au lansat ei primele modele de masini electrice.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ru89x1jmpq4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2363
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,163
  • Înscris: 13.11.2017

View PostTorquemada-666, on 19 aprilie 2018 - 14:12, said:



E un lucru f.bun. Oamenii nu mai asteapta Tesla. Posted Image

Sa stii ca toti cei 500000 de pe listele lui Tesla au alergat sa-si ia ZOE :) !
Nu zic ca Zoe si mai ales noul Leaf nu sunt masini bune ci doar ca fiecare om are alte asteptari. Unul care sta la coada la un Lamborghini pentru 1 an nu renunta la inscriere pentru un Audi chiar daca ii va fi livrat a doua zi

#2364
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View PostFord4, on 19 aprilie 2018 - 17:05, said:

Sa stii ca toti cei 500000 de pe listele lui Tesla au alergat sa-si ia ZOE Posted Image !

Colegu'! Colegu'! Vezi ca dupa lansarea fastuoasa cu Musk pe scena si cu verzi lesinati in public, s-a anuntat ca erau 650.000 de comenzi. Eu stiam ca au renuntat vreo 100.000. Acum se pare ca mai sunt 400.000 din comenzile alea. :D Vezi articolul de pe CNBC despre problemele cu piesele din china neconforme, pe care le retuseaza niste unii la strung si din ciocan. :D

#2365
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Nu stiu de unde inventezi unele din cifrele alea. Si cu toate piesele strunjite, panourile nealiniate, opririle de productie si tot ce mai visati unii pe aici, review-urile sunt in extrem de marea lor majoritate super pozitive. Explicat-ti asta.


#2366
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Cifrele le auzisem in presa progresista din anul Domnului 2016. Atunci vuiau toate site-urile de net si ziarele online de sute de mii de comenzi. Intre timp, se pare ca SI minciuna aia s-a dezumflat. De ce nu ma mir? :) Dupa minciuna cu sutele de mii, au venit cu o alta minciuna se pare, ca numarul e mai mic pt ca au renuntat multi la comenzi, cca 35%. Si asta tot in presa am citit. Acum am dat o cautare din nou si se pare ca varful absolut a fost de 373.000. Cauta si ai sa vezi. :)

Ia si citeste. Stiu ca o sa spui ca-s prostii, dar gandeste-te la ce scrie acolo, pt ca e foarte logic totul. Nu spun ca omul e 100% beton in ce sustine, dar totusi, lucrurile se leaga. :)

https://seekingalpha...rvations-really

#2367
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Parca mai saptamana trecuta am pus niste cifre din rezultatele financiare. Acum ne intoarcem iar la articole pro si contra si la supoziții bazate pe nimic?

#2368
Stef_Stef

Stef_Stef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 17.08.2016
In May 2016, Musk said the company might produce as many as 200,000 Model 3s in the second half of 2017 alone. Yet through March 2018, it had built only about 12,500

#2369
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,163
  • Înscris: 13.11.2017
Lasa-l in pace că el nu crede cifrele date de producător ci părerile unui neica nimeni care deși i se comunica pe email cifrele de înscrieri, el continuă sa-si susțină cifrele lui de 10 ori mai mici bazate pe o gândire distorsionată. E normal să-l creadă pe acela fiindcă e in modul lui de a gândi.
Principalul este ca productia Model 3 crește iar cererea este foarte mare. Restul e pe principiul câinii latra, caravana trece.

View Postinuendo0, on 20 aprilie 2018 - 09:43, said:

Parca mai saptamana trecuta am pus niste cifre din rezultatele financiare. Acum ne intoarcem iar la articole pro si contra si la supoziții bazate pe nimic?

View PostStef_Stef, on 20 aprilie 2018 - 09:51, said:


Doar atâta poți ? Ce-a zis Musk acum 20 de ani nu ai găsit ?

#2370
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
De 20 de ani pana acuma atatea minciuni? Dureaza sa le scrii.

#2371
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,163
  • Înscris: 13.11.2017
Spor la treabă, că doar atât puteți : să munciți nu să gândiți. Te-am uns la suflet cu citatul asta din tov. Iliescu, nu-i așa ? :)

#2372
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View PostFord4, on 20 aprilie 2018 - 09:58, said:

Lasa-l in pace că el nu crede cifrele date de producător ci părerile unui neica nimeni care deși i se comunica pe email cifrele de înscrieri, el continuă sa-si susțină cifrele lui de 10 ori mai mici bazate pe o gândire distorsionată. E normal să-l creadă pe acela fiindcă e in modul lui de a gândi.

Mda... ma rog... ce bine-ar fi sa si citesti cu putina atentie ce am spus inainte sa arunci cu chestii aiurea. Am spus clar ca omul are logica in ce spune. Nu ca e 100% beton ca spune adevarul. Pe Musk nu il cred pentru ca a mintit de N ori in ultimii 2 ani si ceva si NU si-a retras minciunile. Poti tu sa crezi linistit un sarlatan ca ala cu bateriile lui de laptop in portbagaj.

#2373
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,163
  • Înscris: 13.11.2017
Care-i logica la nea caisa ăla ? Poți să o explici cu cuvintele tale sau nici tu n-ai inteles-o și doar ți-a plăcut concluzia ?

#2374
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
:) Nice try. Nu Fordule Diesel, sa nu crezi c-o sa-ti fac eu rezumat. Nu-s asa cretin cum crezi tu. :)

#2375
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,163
  • Înscris: 13.11.2017
Știam că nu ai înțeles nimic din acel articol !
Dar asta o poți pricepe : Tesla nu are bateriile in portbagaj, iar bateriile ei diferă de cele de laptop ?
Asta așa că să vadă toată lumea câte știi tu despre electrice :) !

#2376
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View PostFord4, on 20 aprilie 2018 - 11:08, said:

Asta așa că să vadă toată lumea câte știi tu despre electrice Posted Image !

Pana atunci te vede pe tine ca ai simtul umorului cat tastatura de pe care scrii. :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate