Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Nokia Lumia 720

- - - - -
  • Please log in to reply
963 replies to this topic

#55
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Am vazut pe siteul nokia ca noile modele lumia inclusiv 720 nu mai au radio.aveti idee de ce ? Il asculti online sau..............

#56
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
wp8 nu dispune de radio , posibil ca nokia sa-l activeze la urmatorul update

#57
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Nokia Lumia 720 review:  http://www.engadget....mia-720-review/


[ http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2013/04/wraplead-1366407637.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Nokia Lumia 720 unboxing:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SiwVaW3H9E8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nokia Lumia 720 review:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/crEEUgc3KbU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
romelsms1

romelsms1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.06.2006
il am deja de 2 saptamani si pot sa zic ca sunt super multumita de el. e mult mai intuitiv si mai stabil decat androidul

#60
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
A aparut in oferta la Orange.

#61
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
La oktal e 1240 de lei.

#62
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011

View Posttudor_ionutz2000, on 16 mai 2013 - 15:25, said:

A aparut in oferta la Orange.
Si pe pagina Nokia inca nu. De fapt si fratele mai mare 920 pe pagina Nokia cica apare in curind.Asta inseamna ca astia de la Orange le fac in vre-un garaj sau sunt de alea de pe vaporPosted Image .Tipic Nokia Romania.............

#63
stiinta82

stiinta82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 25.03.2007
Eu cred ca sunt facute pe vapor in Marea Chinei :)

In alta ordine de idei am telefonul de 3 zile si sunt super multumit de el. Este construit foarte bine si iti da o senzatie de lucru bine facut. Dupa ce am butonat 3 luni pe 620-ul sotiei mi-a placut foarte mult WP. E un sistem usor de folosit, intuitiv si se misca foarte bine. Bateria pana acum pare ok, dar trebuie sa-l folosesc mai mult timp pana sa spun ceva concret. Acum de exemplu e incarcat de ieri dimineata, timp in care am vb 50 de min, am folosit GPS-ul 30 de min, am facut update la 7-8 aplicatii si am stat pe net aproximativ 2 ore. BT-ul e dezactivat, locatia si wifi-ul sunt pe ON. Acum mai are 40% baterie.

Revin cu impresii dupa ce il folosesc mai mult.

#64
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Care este faza cu GPS ca merge doar intr-o tara.Scuze dar n-am prea inteleso  , si daca tot lai folosit poate ne zici si cum functioneaza GPS online si ofline (asta daca ai testat ambele variante)

#65
stiinta82

stiinta82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 25.03.2007
Pai din cate am inteles momentan functioneaza doar in tara unde ai bagat prima data cartela. Cand va fi versiunea finala o sa poti sa dai bani si o sa ai Here Drive si in alte tari .Oricum, Here Maps poti folosi si in alta tara.

Uite aici mai multe delatii http://forums.wpcent...here-drive.html

Eu am folosit GPS-ul doar offline si e foarte ok. Se conecteaza destul de repede. Dupa ce o  sa-l folosesc mai mult o sa spun si cat de ok sunt hartile.

#66
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
La cosmote nu a aparut inca?:(

#67
rotweilleronguard2000

rotweilleronguard2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.07.2010
Cum mai merge telefonul?  Cum e cu bateria? Cum merge GPS-ul?

#68
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,052
  • Înscris: 02.09.2005
si pe mine ma intereseaza sa stiu ce autonomie are cu datele deschise...

#69
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
Din cate am citit are cam cea mai buna baterie de pe Lumia, doar ca nu poate fi schimbata daca se strica(cu timpul), eu inca astept sa aflu cand apare la Cosmote :D

#70
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Pai si cand se strica ce faci arunci telefonul cu totul ? Am vorbit cu cineva de la Orange si cica astea cu windows 8(Nokia Htc si care or mai fi) incluzind si 720 sunt mai ok decat android atata timp cat te multumesti cu putine aplicatii.In alta ordine de idei am dat un mail la Nokia sai intreb de problema cu Gps si mi-ai raspuns  ca serviciul de suport tehnic sa desfintat deci nu poti afla nimic despre nici un telefon in afara de ce iti baga ei pe gat (asta in cazul fericit cand apare pe pagina lor telefonul).Bravo NokiaPosted Image

#71
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
Sunt destule aplicatii, acu ca android are aplicatie si pentru zgarmatul in nas, asta e alta poveste :D Bateria se zice ca ar rezista un an sau ceva de genul, apoi presupun ca poti sa o schimbi daca mai ai garantie...

#72
romelsms1

romelsms1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.06.2006
GPS merge foarte bine atat in on cat si in offline(as spune chiar cu mult mai bine decat garmin de pe simbian sau maps/igo/amigo/etc de pe android) se conecteaza destul de repede si nu pierde semnalul. Cat despre harti se instaleaza harta conform cartelei SIM (aici nu mai stiu daca trebuie resetat telefonul daca schimbi alt sim al altei tari.... eu de cand l-am cumparat nu am folosit decat hartile de ro)

   cat despre baterie mai bine de atat nu cred ca se poate la ora actuala !!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate