Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 

Diferente S II si S II PLUS

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
De HTC fug oarecum...au 2 colegi de grupa de la facultate si nu-i vad prea incantati.Cred ca am sa raman la S2 pana la urma

Sper sa nu nimeresc unul din loturile cu probleme,readuse in magazine,despre care vorbesti tu...Cum mi-o fi norocul

Edited by AllecsandraP, 24 February 2013 - 20:25.


#20
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostAllecsandraP, on 24 februarie 2013 - 20:10, said:

Mi-a sarit in ochi LG Optimus 4x.Merita atentia?Sau sa raman la decizia initiala? Posted Image

Ar fi cea mai neinspirata alegere.

#21
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Mergi pe S2 normal, S2 plus are un chipset mai slab (chiar daca cifrele arata bine), ai mai putine alternative de ROM-uri custom (asta daca esti pasionat de chestiile astea), plus ca softul stock de pe S2 a ajuns la maturitate, asa ca sunt slabe sanse sa intampini probleme de functionalitate.

#22
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
Aveti cumva vreo idee si despre locul in care l-as putea gasi mai ieftin?Ca am vazut ceva diferente pe internet,doar ca nu sunt convinsa ca peste tot e pe bune.

#23
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Mergi pe site-uri de incredere, cum ar fi Emag, Evomag, CEL.ro etc. Nu te risca pentru 50 lei cumparand de la o firma fantoma.

#24
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 29.01.2009
Poti cauta pe price.ro. Eu il am de la altex... la altex l-am luat cu chipset-ul cu probleme (insa daca stii sa-l ocolesti, e foarte OK)

Edited by Alungatu, 24 February 2013 - 21:15.


#25
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View Postandroholic, on 24 februarie 2013 - 20:50, said:

Ar fi cea mai neinspirata alegere.
...si de ce anume? Argumente te rog.4X e cea mai buna alegere in momentul de fata pana in 1600 de lei.Nu mai ziceti ca e putin mai slab decat 4X, e diferenta mare intre ele.Ecran, procesor, gpu, baterie, materiale....plus ca primeste si 4X Jelly Bean.S2 a fost scos sa fie competitorul lui 2X, pe care il bate la mai toate capitolele, 4X este in competitie cu S3 si One X, deci nici nu se pune problema de comparatie intre 4X si S2.

#26
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
Are cineva telefon cumparat de aici?E firma serioasa?Sunt ok cu garantiile telefoanelor,etc...?

https://xphones4all.com/ro/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=120030899&amp%3Bcurrency=RON

#27
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Uite aici pret: http://www.oktal.ro/...ack-o84198.html

#28
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
Multumesc,dar eu m-am hotarat sa-mi iau S2,nu LG...

#29
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View PostAllecsandraP, on 24 februarie 2013 - 21:18, said:

Are cineva telefon cumparat de aici?E firma serioasa?Sunt ok cu garantiile telefoanelor,etc...?

https://xphones4all....38;currency=RON
Nu stiu, m-ar interesa si pe mine sa stiu un site din asta cat de cat mai de incredere, vreau sa cumpar un telefon la sora-mea, nu prea ma intereseaza garantie, doar sa fie nou.

View PostAllecsandraP, on 24 februarie 2013 - 21:22, said:

Multumesc,dar eu m-am hotarat sa-mi iau S2,nu LG...
Foarte buna alegere, marketing-ul isi spune inca o data cuvantul, de ca sa iau eu un telefon cu rezolutie HD si ecran de 4.7 inchi cu 320ppi , cand pot sa iau unul de doi ani lansat cu o rezolutie modesta si densitatea pixelilor si mai modesta si pe langa toate astea e aproape la fel pretul?! Foarte buna alegerea...bravo.

#30
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
Nu stiu cat conteaza ca-i S2,sau x4.Dar pentru mine,Samsung-ul e mult mai sus decat LG-ul.

am gasit deja 3 site-uri cu super preturi,dar astept sa vad ce pareri gasesc pe net despre ele..

https://xphones4all....38;currency=RON

http://online-tel.ro...&product_id=269

http://www.eurotelef...-White-Gb.aspx?

Edited by AllecsandraP, 24 February 2013 - 21:30.


#31
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostDaniJ90, on 24 februarie 2013 - 21:18, said:

...si de ce anume? Argumente te rog.4X e cea mai buna alegere in momentul de fata pana in 1600 de lei.Nu mai ziceti ca e putin mai slab decat 4X, e diferenta mare intre ele.Ecran, procesor, gpu, baterie, materiale....
ecran si proc da ca e quad, dar gpu nu prea, baterie nu prea, mai ales ca la S2 poti sa i iei baterie de 2000 aproape cat la 4x numai ca 4x consuma mult mai mult decat S2, iar materiale nici atat, amandoua sunt din plastic

Cel.ro este f bun ca magazin

#32
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View PostAllecsandraP, on 24 februarie 2013 - 21:28, said:

Nu stiu cat conteaza ca-i S2,sau x4.Dar pentru mine,Samsung-ul e mult mai sus decat LG-ul.

am gasit deja 3 site-uri cu super preturi,dar astept sa vad ce pareri gasesc pe net despre ele..

https://xphones4all....38;currency=RON

http://online-tel.ro...&product_id=269

http://www.eurotelef...-White-Gb.aspx?
Tu esti din ala "cu marketing-ul"......daca ai avea bani de "aifone" sigur ai zice ca e cel mai bun telefon din lume, ca doar are un mar pe el...Inca o data, felicitari pentru alegere.

View Postalin62, on 24 februarie 2013 - 21:32, said:

ecran si proc da ca e quad, dar gpu nu prea, baterie nu prea, mai ales ca la S2 poti sa i iei baterie de 2000 aproape cat la 4x numai ca 4x consuma mult mai mult decat S2, iar materiale nici atat, amandoua sunt din plastic

Cel.ro este f bun ca magazin
Pai si nu e de ajuns? Tot la pretul ala? Baterie sigur e mai buna si cu noul update o sa fie si mai buna.Pe Tegra 3 merg toate jocurile si se vad cel mai bine, Tegra 3 beneficiaza de cela mai bune efecte in jocuri din start, fara sa ii mai faci nu stiu ce smecherii cu programe.Telefonul merge excelent pe net, nu are lag, asta cu ICS.Eu zic ca is mai bune materialele pe 4X, cel putin spatele e mai bun.

Edited by DaniJ90, 24 February 2013 - 21:35.


#33
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
de xphones m-am lamurit...neeext! :)))

#34
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Si pe S2 merg toate jocurile perfect, nu stiu de unde ai auzit tu de nu stiu ce programe, asta e chestie de publicitate ca pe tegra3 merge toate pai sunt f multe tel fara tegra 3 pe care merg jocurile perfect

#35
AllecsandraP

AllecsandraP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2013
Am bani de Iphone(desi nu despre Iphone era vorba,nu vreau sa-mi cumpar asa ceva),dar daca tie ti se da acelasi "mar" sa zicem,la doua sume diferite,intre care e diferenta de vreo 300 de lei,si il alegi pe ala mai scump,e strict problema ta.Am spus inca de la inceput ca nu sunt chiar o experta in domeniul asta.Si multumesc pentru felicitari,sunt convinsa ca am facut cea mai buna alegere.O seara buna

#36
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View Postalin62, on 24 februarie 2013 - 21:39, said:

Si pe S2 merg toate jocurile perfect, nu stiu de unde ai auzit tu de nu stiu ce programe, asta e chestie de publicitate ca pe tegra3 merge toate pai sunt f multe tel fara tegra 3 pe care merg jocurile perfect
Nu am zis ca nu merg, ma refeream la efecte.

View PostAllecsandraP, on 24 februarie 2013 - 21:39, said:

Am bani de Iphone(desi nu despre Iphone era vorba,nu vreau sa-mi cumpar asa ceva),dar daca tie ti se da acelasi "mar" sa zicem,la doua sume diferite,intre care e diferenta de vreo 300 de lei,si il alegi pe ala mai scump,e strict problema ta.Am spus inca de la inceput ca nu sunt chiar o experta in domeniul asta.Si multumesc pentru felicitari,sunt convinsa ca am facut cea mai buna alegere.O seara buna
In primul rand, site-urile de unde vrei sa cumperi tu sunt praf, banuiesc ca te intereseaza garantia, pe site-urile alea nu ai asa ceva, nu stiu unde ai vazut tu ca 4X e mai scump cu 300 de lei, pe site-urile alea e 1200-1300 de lei si iti spun sigur, nu ai facut cea mai buna alegere, chiar deloc, mai bine mergeai pe Xperia S.

Edited by DaniJ90, 24 February 2013 - 21:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate