Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Telefonica România/Suntel/Telemobil ZAPP. SFARSIT (1992-2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Cred ca merge piesa asta a lu Queen asa de final Posted Image RIP - Zapp !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sDUmT3wm-0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xperia_ray, 23 March 2013 - 02:08.


#20
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Acum m-am pomenit ca mi s-a inchis Zapp-ul dintr-o data, cred ca peste noapte, ca l-am gasit inchis. Cand l-am deschis, am avut semnal, dar la apelarea oricarui numar, am primit ceva de genul: Seria telefonului nu este valida. Daca apelez numarul din Vodafone sau Orange imi zice "numarul apelat, nu exista" la fel ca si cand as fi sunat din zapp la numere necunoscute.

So ... that's it. Ieri am apucat sa sun la RC, pe seara, dupa dezamagirea cu portarea, le-am lasat cateva urari, le-am multumit pentru totii anii in care mi-au fost alaturi (eu am fost unul din clientii fericiti) si sper sa reuseasca sa se angajeze in alta parte...

Multumesc Zapp !

#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Probabil se porteaza numarul de accea iti zice asa. Si la mine pe terminalele al caror numar a fost portat tot seria telefonului nu este valida zice.

#22
moldoveanuID

moldoveanuID

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.01.2012
Zapus  caputus. De vre o ora nu mai merge . Si nici nu cred ca va mai reveni.
Asta e. Bye zapus , bine ai venit ..RDS-DIGI MOBIL !

#23
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
LunaCrystal: Doamne-ajuta... dar vad ca Orange-ul nu da semne, plus ca numarul de Zapp pare a fi inactiv din alte retele... Si se fac portari in weekend? Posted Image

Edit: Am sunat la RC... Portarea nu s-a efectuat. :( Tipa mi-a zis ca au inceput sa inchida numerele, pentru ca nu au cum sa le inchida pe toate dintr-o data. S-ar bloca sistemul...

Asa zice ea.

Edited by l0calh0st, 23 March 2013 - 10:03.


#24
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Baia Mare, ora 10:21 am, semnalul zapp a disparut de pe ecranul Z168....
Posted Image
Zapp CDMA 450 is dead, long live Zapp 3GPosted Image

#25
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Da, au inceput inchiderea numerelor. Ce de caco sunt, nici ultima zi nu o lasa intreaga...

#26
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Sincer, privesc cu multa neincredere spre viitorul pietei telecom din romania. Odata cu inchiderea celei mai longevive retele din RO, principiul concurential poate avea de suferit.
Sper sa ma insel

#27
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postclaudiupop_bm, on 23 martie 2013 - 10:25, said:

Sincer, privesc cu multa neincredere spre viitorul pietei telecom din romania.
Ti se pare ca duc lipsa de musterii companiile existente ori ca ele nu fac profit ?

Edited by neagu_laurentiu, 23 March 2013 - 10:35.


#28
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Eu zic ca aceasta retea CDMA nu se sustinea financiar, de aceea nu a mai fost platita/prelungita taxa de utilizare a frecventei, de fapt pe Cosmote i-a interesat doar licenta 3G de la Telemobil, ca ei nu reusise sa o ia atunci cand a fost licitatia, in rest tehnic a fost buna reteaua/frecventa aceasta insa probabil bugetul a fost pe minus si de aceea se inchide. Taxa de prelungire utilizare retea CDMA + costuri de mentenanta retea > ( mai mari decat ) venituri incasate de la utilizatori. Cosmote o vede strict ca o afacere, nu ca o pasiune, ,,,,parerea mea.

#29
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010

View Postneagu_laurentiu, on 23 martie 2013 - 10:35, said:

Ti se pare ca duc lipsa de musterii companiile existente ori ca ele nu fac profit ?

nu, dimpotriva.
Tocmai de aceea, am spus: sper sa ma insel

#30
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003
Prin 2003, când m-am mutat înapoi în orășelul meu natal, singura modalitate de a avea internet la o viteză decentă era Zapp. Am lucrat cred mai bine de un an bazându-mă pe un telefon H-150 și abonamentul de $30, care includea 30 de ore de internet pe lună. Da, în afara marilor orașe, rahatul ăsta de țară era ținută în epoca de piatră în ceea ce privește accesul la internet. Noroc cu Zapp, că altfel îmi scotea peri albi dial-up-ul la 33 kbps (nici măcar o centrală digitală nu erau în stare să pună ăștia de la Romtelecom).

De atunci din 2003 și până astăzi am fost abonat Zapp și le mulțumesc pentru serviciile oferite.

Edited by Beavix, 23 March 2013 - 23:22.


#31
Funw

Funw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.03.2006
Constanta , zapp zo20   fara semnal . cazut. am mai si incarcat pe 21 ...

#32
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Mai incarca o data, poate revine semnalul :P

#33
MDCLXVI

MDCLXVI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.03.2013
Am avut telefonul inchis. L-am deschis azi iar ca sa vad daca nu cumva s-a intamplat o minune si a revenit semnalul... Dupa cateva minute l-am inchis iar...
Nu ma indur inca sa il pun definitiv in cutia originala...

Singura urma care a mai ramas este ID-ul de yahoo! messenger pe care il utilizam impreuna cu Zapp Easy si pe care il adaugasem ca prieten la contul de yahoo! pe care il utilizez pe Desktop.
In dreptul ID-ului se vede inca statusul "Idle on my Zapp E@sy, http://zappbuzz.ro/big"...
Am inceput sa devin nostalgic...

#34
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Deocamdată, cu resurse financiare mici se pot face mici rețele GSM acasă, poate pe viitor va merge treaba și pe CDMA.
http://en.wikipedia.org/wiki/OpenBTS

#35
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Site-ul zapp.ro merge acum. Posted Image

#36
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Da, eu zic să le scrie cineva să actualizeze acoperirea CDMA Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate