Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Motosapa -partea a-II-a

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8782 replies to this topic

#7921
vasile59

vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 23.09.2009
Are 6 dar sunt mai mici, un fel de ponei.

#7922
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Si nici 3,8 cp nu e puterea neta countinua ,,,sa zicem ore mai multe de functionare . Toate dieselele chinezesti de 212 cm nu scot mai mult de 3 cp putere neta continua . Deabia un lombatdini 15 ld225 de 225 cm cubi scoate 3,4 cp putere neta si continua 3,1 cp si maximala 3,7 cp si nu 5 cp cum dau astia la chinezarii de 212 cm cubi . Deci eu am fost ''generos'' ca zic asa .

Edited by nelucroitoru, 26 January 2016 - 20:51.


#7923
Gas14

Gas14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.02.2009
si totusi , ce motoare ar fi mai indicate? cele diesel sau pe benzina? (poate ca fost dezbatuta tema asta deja, dar o data am inceput sa citesc toate cee 440 de pagini dar mi-ar lua o zii sa citesc tot :))  )

#7924
vasile59

vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 23.09.2009
Benzina => user hoby
Motorina => user dotat tehnic si fizicPosted Image

#7925
Gas14

Gas14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.02.2009
pana la urma, din ce am citit am ajuns la concluzia asta, majoritatea motocultoarelor apollo, bsr, loncin, etc au toate motoare chinezesti asemanatoare? deoarece daca da cred ca o sa risc si imi cumpar un pro series

#7926
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Inainte sa cumperi ,fa'le o intrebare cu privire la motoare ,la benzinare ,sa nu aibe vre'unul plasticarie prin el , axa cu came etc . Motoarele chinezesti ,nici chiar ele nu's toate la aceiasi calitate . Bafta .

#7927
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,608
  • Înscris: 21.02.2006
Si ce daca are plastice, motoarele Briggs&Stratton sant pline de plastice si nu se vaita nimeni din cauza asta.

#7928
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Un motor serios nu are neam plastic in el . O stim toti chiar daca o recunoastem cu greu . Da  fiecare se multumeste cu ce vrea .

#7929
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007

View Postnelucroitoru, on 30 ianuarie 2016 - 11:29, said:

Un motor serios nu are neam plastic in el . O stim toti chiar daca o recunoastem cu greu . Da  fiecare se multumeste cu ce vrea .
Nici la carburator? :D
Gresit,fiecare se multumeste cu ce are sau poate,ca vrerea cu putinta e ca lungul cu latul,de multe ori ca sinele de tren.

#7930
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
nelucroitoru vorbea despre motoare serioase, adică diesel.
Știi altele?
Nici eu.
De unde până unde ai scos-o cu carburatorul? Posted Image

#7931
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Sry.Contextul.
Eu am luat numai intrebarea.Mea culpa.Posted Image

Dar,sincer,diesel la 3,8cp numai serios nu ii.Posted Image

Acu' il vazui.
Pare bine facut.7 ore cu un rezervor,zic ca merita.Dar de pret mai bine tac.
Interesant sistemul schimbatorului,mai exact sistemul parghie/cablu flexibil.Nu stiu cit e de fiabila,cit va tine in timp.

Edited by alexbjorg, 30 January 2016 - 13:04.


#7932
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,608
  • Înscris: 21.02.2006

View Postnelucroitoru, on 30 ianuarie 2016 - 11:29, said:

Un motor serios nu are neam plastic in el . O stim toti chiar daca o recunoastem cu greu . Da  fiecare se multumeste cu ce vrea .

Daca nici B&S nu face motoare serioase.... atunci cine Kipor?

#7933
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Da . Kipor . Altfel un motocultor  kipor ca al meu nu ar costa cat ''profesionalul '' tau de vreo 15 cp .

Edited by nelucroitoru, 30 January 2016 - 16:52.


#7934
orex

orex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.07.2010
Buna seara tuturor si o intrebare pentru colegii care ma pot ajuta cu sfaturi:
Ieri mi-a ajuns motosapa.Din pacate nu am cumparat si rotile de cauciuc,crezand ca fac afacere in Romania.Acum privind preturile si mai ales calitatea(din Dedeman) cred ca am facut o prostie cat mine de mare.Atasez link-ul cu cele recomandate de firma:

http://www.agrieuro....ozzi-p-456.html

si cele din Dedeman:

http://www.dedeman.r...00x8-ts103.html

Crede-ti ca pot gasi ceva mai bun in alta parte sau trebuie sa ma adresez tot la firma de unde am cumparat motosapa?
Mi sa parut scump 152 de euro dar acum efectiv regret.Sugestii?
Multumesc tuturor celor ce imi vor raspunde.
Razvan

#7935
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Ce greutate are utilajul?. Alea din dede sunt asa, pentru domnisoare chinezoaice mai zvelte, sub suta de kg. Din poza, alea italiene par mult mai sanatoase si posibil chiar mai mari

#7936
orex

orex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.07.2010
Motosapa a ajuns ieri si  are peste 100kg cu brio.Nu e inca montata,e tot in cutia in care a sosit.Link-ul cu motosapa e acesta.Pt.corectitudine are 108 kg pe site-ul oficial,fara ulei benzina etc.Mie personal mi-a facut impresia ca este mai grea,dar asta e cand trebuie sa urci scari cu asa ceva in spate.

http://www.agrieuro....aru-p-5527.html

Daca e nevoie pot maine pune ceva fotografii,dar repet nu e inca "asamblata"
Cu siguranta rotile din Italia sunt mai rezistente dar am gresit.Stii m-am "scumpit la faina si m-am ars la ...."
Intrebarea este:pot gasi in Romania la acelasi pret ceva similar? sau platesc din nou transportul si le cumpar tot din Italia?

Edited by orex, 31 January 2016 - 00:20.


#7937
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
E tot categoria domnisoara. cand am vazut acolo ca scrie pentru lombardini ma gandeam la monstruleti de 3-400kg.

Tin alea din dede fara probleme. Masoara hexagonul de la roti mai intai, ca vad ca la tine scrie ceva de 27 mm interiorul manicotilor. Alea din dede au 23 mm. Nu intra la tine.

#7938
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010

View Postorex, on 31 ianuarie 2016 - 00:06, said:

Motosapa a ajuns ieri si  are peste 100kg cu brio.Nu e inca montata,e tot in cutia in care a sosit.Link-ul cu motosapa e acesta.Pt.corectitudine are 108 kg pe site-ul oficial,fara ulei benzina etc.Mie personal mi-a facut impresia ca este mai grea,dar asta e cand trebuie sa urci scari cu asa ceva in spate.

http://www.agrieuro....aru-p-5527.html

Daca e nevoie pot maine pune ceva fotografii,dar repet nu e inca "asamblata"
Cu siguranta rotile din Italia sunt mai rezistente dar am gresit.Stii m-am "scumpit la faina si m-am ars la ...."
Intrebarea este:pot gasi in Romania la acelasi pret ceva similar? sau platesc din nou transportul si le cumpar tot din Italia?
cât a ajuns cu tot cu transportul ei în tara??

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate