Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Bancuri cu evrei.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
193 replies to this topic

#55
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
Un evreu se duce la rabin, si ii spune:
- Rabbi, nu stiu ce sa ma fac cu fiul meu, pentru ca desi l-am crescut
in spiritul religiei mozaice si am avut grija ca el sa respecte mereu
caile si legile iudaice, mi-a spus ca vrea sa devina crestin. Cu ce am
gresit?
La care rabinul raspunde:
- E interesant ca ma intrebi tocmai pe mine, pentru ca si eu l-am
crescut pe fiul meu cat am putut de bine, si l-am ingrijit, si am avut
grija sa respecte CALEA, dar si el mi-a spus ca vrea sa devina
crestin.
- Bine, si ce ati facut?
- Am cautat raspunsul la Dumnezeu.
- Si?
- Si El mi-a raspuns: "E interesant ca ma intrebi tocmai pe mine,
pentru ca si eu..."

#56
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Interesant. Ca sa nu fiu numai offtopic, reproduc din ce-mi amintesc:

Evreul al batran, pe patul de moarte fiind, il cheama pe unicul sau fiu:
- Fiule, casa cu piscina, masina, conturile...
Evreul al tanar, entuziasmat:
- Da, tata, spune-mi !
Al batran, cu ultima suflare:
- Hainele, bijuteriile, ceasul de la bunicu'...
- Da !
- Ti le dau ieftin. Foarte ieftin.

Edited by Puferiu, 14 February 2013 - 13:07.


#57
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
puferiu, ai copiat de pe acelasi site ca mine. si nu cred ca ai modificat nimic care sa semene a...reproducere personalizata.

Edited by nazdaq, 14 February 2013 - 13:10.


#58
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Ai un link ?

#59
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Perle forumistice antisemite si anti-antisemite adunate de o functionara harnica de pe arie...

Au devenit antisemiti acei romani care au avut de a face doar cu evrei ticalosi, asta e clar.
Si probabil cand o sa aiba dovezi ca evreii sunt intr- adevar oameni cumsecade, o sa le treaca...

Evreii de atunci au avut carevasazica ghinion; si nu e cazul ca sa dai vina pe altii pentru treaba asta.

Cand o sa fiu antisemita o sa iti raspund.

Asa-i, ai dreptate, dar a fost sa zicem momentul lor sa isi scoata parleala, dupa toate hartuielile de care au avut parte, moment pentru care nici nu isi imaginau ca o sa plateasca urmasii lor... Nu cred ca a fost mai mult decat o adaptare la moment, mai ales ca n-aveau nicio retinere de ordin ideologic... Cum nicio retinere nu au avut nici cei care cu cativa ani mai inainte ii condamnase la moarte pe toti. Poate ca chiar asta a fost motivul pentru care au fost mai dezinhibati ca altii... Iti dai seama ca n-ai cum sa nu fii cumva socat cand afli ca esti condamnat la moarte de diversi, dupa care trebuie sa supravietuiesti tot in aceeasi lume cu ei... (?!)


Cum bre? Cine i-a mai holocaustizat dupa razboi? Vorbeam despre cum a fost adus comunismul in Romania.


Eu nu prea cred ca antisemitismul a prins la mase. Ca si in cazul comunismului, eu cred ca a fost doar solutia de moment, vazuta de unii care erau la putere sau care influentau puterea si opinia publica, a acelor timpuri.
Evreii nu erau vinovati decat de faptul ca se nascusera evrei si ca destinul lor avusese pana atunci un anumit traiect.


Acuma, e si vorba aia ca dragoste cu sila nu se poate... ca ei fac nazuri si zic ca de aia si ca de aialalta, si ca de aia nu te iubeste... Dar daca ne punem pe cautat, ce, parca nu le putem gasi si lor 'paduchi' in cap? Sa moara ei, carevasazica, din dragoste...

Daca nu scriam nimic nu te dadeai acum interesanta fara sa spui nimic. Aflam deci ca esti tare fudula...


Nici eu nu sunt antisemita. Sunt doar antiobraznicie, antitupeu magaresc, anti tiganeala, anti porc samd... Si sa ne amintim ca nemtii nici inainte nu i-au iubit, deci chiar nu mai conteaza acum dupa... Si adica de ce s-ar omora cineva dupa dragostea nemtilor?


#60
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 Edgaroropsitul, on 14 februarie 2013 - 12:21, said:

Foarte interesant ca s-a permis la asa un subiect sa apara pe aria Judaismului.  Poate cineva a observat publicul de aci ca tolerant si s-a gandit sa deschida aci o casa de toleranta ca "la evrei este voie".....  

am si o adresa....

Edgar-Israelianul intreaba:
"Cine a primit apartament de la statul Israel in Haifa,pe strada ha Shomer nr 15 ?"
Radio Abbuvan raspunde:
Iata o intrebare care cu adevarat ne depaseste.
Tot ce stim cu certitudine,este ca numerele impare de pe acea strada le-au furat tiganii...
si ca directorul nostru inca o cauta pe respectiva persoana feminina sa-i inapoieze ouale imprumutate...

Edited by abbulafia, 14 February 2013 - 14:45.


#61
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Stiu unu' in engleza...
,,Two pilots, a Jew and a Chinese were flying a plane. They soon get bored and start talking:
The Jew:-Hey, you Chinese were the guys who attacked Pearl Harbor, right?
The Chinese:-No, it wasn't us. It was the Japanese, we're Chinese!
After a while, the Chinese starts talking again:
-Hey, you Jews sunk the Titanic.
-No, it wasn't us. It was an iceberg.
-Iceberg, Goldberg, Rosenberg, all the same to me..."

#62
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007
I:Ce este un jidan?
R:Un evreu care tocmai a iesit pe usa.

#63
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
The Rabbi and the Pope
Several centuries ago, the Pope decided that all the Jews had to leave the Rome. Naturally there was a big uproar from the Jewish community. So the Pope made a deal. He would have a religious debate with a member of the Jewish community. If the Jew won, the Jews could stay. If the Pope won, the Jews would leave. The Jews realized that they had no choice. So they picked an elderly aged man named Moishe to represent them. Rabbi Moishe's Latin wasn't very good - in fact, he knew very little--but he was a man of great faith and well respected in the Jewish community. The pope agreed. What could be easier than a silent debate? The day of the great debate came. Moishe and the Pope sat opposite each other for a full minute before the Pope raised his hand and showed three fingers. Moishe looked back at him and raised one finger. The Pope waved his fingers in a circle around his head. Moishe pointed to the ground where he sat. The Pope pulled out a wafer and a glass of wine. Moishe pulled out an apple. The Pope stood up and said, "I give up. This man is too good. The Jews can stay." An hour later, the cardinals were all around the Pope asking him what happened. The Pope said: "First I held up three fingers to represent the Trinity. He responded by holding up one finger to remind me that there was still one God common to both our religions. Then I waved my finger around me to show him that God was all around us. He responded by pointing to the ground and showing that God was also right here with us. I pulled out the wine and the wafer to show that God absolves us from our sins. He pulled out an apple to remind me of original sin. He had an answer for everything. What could I do?" Meanwhile, the Jewish community had crowded around Moishe. "What happened?" they asked. "Well," said Moishe, "First he said to me that the Jews had three days to get out of here. I told him that not one of us was leaving. Then he told me that this whole city would be cleared of Jews. I let him know that we were staying right here." "And then?" asked a woman. "I don't know," said Moishe. "He took out his lunch and I took out mine."

Edited by ThinkAbout, 14 February 2013 - 15:33.


#64
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

 ThinkAbout, on 14 februarie 2013 - 15:32, said:

The Rabbi and the Pope
Several centuries ago, the Pope decided that all the Jews had to leave the Rome. Naturally there was a big uproar from the Jewish community. So the Pope made a deal. He would have a religious debate with a member of the Jewish community. If the Jew won, the Jews could stay. If the Pope won, the Jews would leave. The Jews realized that they had no choice. So they picked an elderly aged man named Moishe to represent them. Rabbi Moishe's Latin wasn't very good - in fact, he knew very little--but he was a man of great faith and well respected in the Jewish community. The pope agreed. What could be easier than a silent debate? The day of the great debate came. Moishe and the Pope sat opposite each other for a full minute before the Pope raised his hand and showed three fingers. Moishe looked back at him and raised one finger. The Pope waved his fingers in a circle around his head. Moishe pointed to the ground where he sat. The Pope pulled out a wafer and a glass of wine. Moishe pulled out an apple. The Pope stood up and said, "I give up. This man is too good. The Jews can stay." An hour later, the cardinals were all around the Pope asking him what happened. The Pope said: "First I held up three fingers to represent the Trinity. He responded by holding up one finger to remind me that there was still one God common to both our religions. Then I waved my finger around me to show him that God was all around us. He responded by pointing to the ground and showing that God was also right here with us. I pulled out the wine and the wafer to show that God absolves us from our sins. He pulled out an apple to remind me of original sin. He had an answer for everything. What could I do?" Meanwhile, the Jewish community had crowded around Moishe. "What happened?" they asked. "Well," said Moishe, "First he said to me that the Jews had three days to get out of here. I told him that not one of us was leaving. Then he told me that this whole city would be cleared of Jews. I let him know that we were staying right here." "And then?" asked a woman. "I don't know," said Moishe. "He took out his lunch and I took out mine."
si vrei sa traduc eu sau google ?
(si cu unu si cu altu' traducerea-i de speriat)

Edited by Ascary, 14 February 2013 - 15:47.


#65
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 ThinkAbout, on 14 februarie 2013 - 15:32, said:

I pulled

pana aici am inteles totul.
la punctul asta insa m-am incurcat; pulled papa sau pulled rabinul....?????

#66
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 Ascary, on 14 februarie 2013 - 15:47, said:

si vrei sa traduc eu sau google ?
(si cu unu si cu altu' traducerea-i de speriat)
Vreau sa taci din gura si sa meliti in alta parte
Ce zici de asta.
Sau daca nu-ti masturbezi mintea in legatura cu postarile mele intri in criza?

 abbulafia, on 14 februarie 2013 - 15:50, said:

la punctul asta insa m-am incurcat; pulled
pulled ascary ca sa fiti satiscafuti amandoi.

#67
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

 ThinkAbout, on 14 februarie 2013 - 16:02, said:

Vreau sa taci din gura
sa stii ca scriu cu gura-nchisa

#68
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Strul Leibovici le explica copiilor sai cum trebuie sa se comporte in viata:
“Dragii mei urmati sfaturile mele si copiati-ma in tot, eu cand am zis ca iau, am luat, cand am zis ca dau… am zis”


A fost infiintat un post de radio al evreilor originari din Romania.
“- Aici “RadioIsrael” transmitem pe lungimea de unda de 1238 kHz!… Pentru ascultatorii fideli o lasam la 1200…”


I: Care sint cele mai mari sarbatori ale evreilor?
R: Shabatul si Oscarul.

 ThinkAbout, on 14 februarie 2013 - 16:02, said:


Sau daca nu-ti masturbezi mintea in legatura cu postarile mele intri in criza?
pulled ascary ca sa fiti satiscafuti amandoi.

parca vad in fata un tinerel cu cosuri pe fata...

Edited by abbulafia, 14 February 2013 - 16:42.


#69
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 14 februarie 2013 - 16:42, said:

parca vad in fata un tinerel cu cosuri pe fata...
Din partea mea poti sa vezi in fata ce vrei, ultima data te-a refuzat unul de 80 de ani.

#70
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Un fost nazist, care lucrase in tinerete la crematoriile de la Auschwitz in timpul razboiului si scapase necondamnat iar acum era un pensionar respectabil in Germania, viziteaza intr-o zi lagarul (acum muzeu) impreuna cu un grup de turisti. Cuprins de melancolie in fata amintirilor “placute” ramane mai in urma in fata unui cuptor unde se ardeau evrei si fura un pumn de cenusa pe care o baga in buzunar. Ajuns acasa, se duce imediat la un maestru sticlar si ii spune.
- Vreau sa-mi faci pe comada o clepsidra de o ora dar inauntru vreau sa pui praful asta. Dupa doua zile, clepsidra e gata, nazistul se duce la sticlar, o ia, o piteste sub palton, ajunge acasa, inchide usa bine, se aseaza la masa, isi freaca palmele, scoate clepsidra bucuros, o intoarce si spune satisfacut:
- Ei si-acum, la munca cu voi!

#71
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

 abbulafia, on 14 februarie 2013 - 18:16, said:

Un fost nazist, care lucrase in tinerete la crematoriile de la Auschwitz in timpul razboiului si scapase necondamnat iar acum era un pensionar respectabil in Germania, viziteaza intr-o zi lagarul (acum muzeu) impreuna cu un grup de turisti. Cuprins de melancolie in fata amintirilor “placute” ramane mai in urma in fata unui cuptor unde se ardeau evrei si fura un pumn de cenusa pe care o baga in buzunar. Ajuns acasa, se duce imediat la un maestru sticlar si ii spune.
- Vreau sa-mi faci pe comada o clepsidra de o ora dar inauntru vreau sa pui praful asta. Dupa doua zile, clepsidra e gata, nazistul se duce la sticlar, o ia, o piteste sub palton, ajunge acasa, inchide usa bine, se aseaza la masa, isi freaca palmele, scoate clepsidra bucuros, o intoarce si spune satisfacut:
- Ei si-acum, la munca cu voi!

Si trebuia cineva sa rada...................................?
Ce banc morbid..................phhh

#72
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 tanoit, on 14 februarie 2013 - 18:21, said:


Si trebuia cineva sa rada...................................?
Ce banc morbid..................phhh

vrei caricaturi???
ca se poarta....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate