Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2974 replies to this topic

#1927
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Prietene, te vaitai ca ai ratat iesirea de pe autostrada, apoi o dai cu experienta pe noduri rutiere complexe ...
Mai taie din ele, da-le dracu ...
Vezi ca pe mai toate nodurile rutiere europene sunt semne de circulatie si indicatoare rutiere !!!
Dar p-alea nu le vezi si nu stii sa le interpretezi, ca stai cu nasul in telefon ...
Multi nu sunteti in stare sa selectati corect banda de iesire spre centura, pe sensul Bucuresti-Pitesti, si intrati la Carrefour, sau invers, dar va tineti cocosi pe forumuri.
Pana acum, cand nu erau telefoane cu gps, nu mai mergea lumea pe sosea, ca nu stia sa se orienteze, este ??
Fara gps nu iesiti din curte, de frica sa nu va rataciti; in schimb, toti aveti experienta condusului "afara" ...

Edited by shymano, 14 January 2018 - 19:42.


#1928
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Si eu care voiam sa discutam la obiect despre Waze... dar mna.

Ziceti ca a dus imbunatatiri la lag?

#1929
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005
da,chiar sensibil mai smooth
repet, toate testele mele sunt facute pe aceleasi aparate .
de baterie nu cred ca (mai)are sens sa zic, waze-ul clar nu e pentru" profi" ci desen animat deci suge la greu din baterie.

am citit acum ultimele posturi si vad acceasi confuzie(nu stiu daca e din ingnoranta sau din ..altele). Waze-ul NU este PROGRAM DE NAVIGATIE!
nu va mai plangeti de functionalitati daca nu ati citit/inteles ce/cum/la ce  se foloseste.

acum cu lag-ul reparart e okish pentru ce a fost proiectat

btw..are cineva idee cum se blocheaza reclamele din el?

#1930
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Da, folosesti varianta veche, cu setarile "pe telefon" si scoti toate mizeriile lui google. Ai sa ai consum mic de date si de baterie...

#1931
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

View Postgra1, on 14 ianuarie 2018 - 21:57, said:

Da, folosesti varianta veche, cu setarile "pe telefon" si scoti toate mizeriile lui google. Ai sa ai consum mic de date si de baterie...
scuze. n -am inteles ce zici.

#1932
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,187
  • Înscris: 19.09.2005
Problema cu reporturile aiura: azi pe stefan cel mare, raporturi la greu de trafic blocat gradul cel mai mare si rosu, cand de fapt doar se statea la stop, iar mai mult de 5-6masini (juma din distanta dintre semafoare) nu erau.
Tafic greu e cand trece mai putin de o masina/banda la un verde, dar cand si cel din coata prinde si trece pe verde ala nu e trafic blocat.
Pe centura gropi de-ti rupi masina si un singur raport.
Am dat cateva si am primit avertizare ca am dat prea multe, dar cativa km am facut (ca toata lumea) slalom.
Iar la 80-100km/h sa dai in gropi e o pacere.

@izometric
Tu ai o problema reala cu orientarea si planificarea drumurilor, te sfatuiesc (nu e prima data) sa o rezolvi.

Edited by arg, 15 January 2018 - 00:41.


#1933
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View Postfoxbat, on 14 ianuarie 2018 - 22:33, said:

scuze. n -am inteles ce zici.

Nici eu nu ma prind foarte clar ...

#1934
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Cititi in urma pe forum....

#1935
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View Postarg, on 15 ianuarie 2018 - 00:43, said:

.@izometric
Tu ai o problema reala cu orientarea si planificarea drumurilor, te sfatuiesc (nu e prima data) sa o rezolvi.
Spuse @arg, cel care nu are nici 2000Km.
Iar ref la waze cand ai putini km mersi (cu waze evident) ce raportezi tu daca nu sunt confirmate repede si de altii vor fi sterse automat de sistem; probabil de aceea ai si primit avertizare pt rapoartele multe efectuate

Edited by costinuti, 15 January 2018 - 22:48.


#1936
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Mesajul cu prea multe raportari apare si la useri cu ani multi in spate si zeci de mii de puncte ...
Ai un anumit numar, destul de mic, de raportari intr-o anumita perioada.
Daca pun rapoarte din 100-200 m in 100-200 m, dupa 5-10 rapoarte intra mesajul, cred.
Am incercat de cateva ori sa pun rapoarte in asa fel incat sa pastrez continuitate de drum aglomerat, de exemplu, pe harta, si dupa cateva raportari intra mesajul, cum ca trebuie sa iei o pauza :).
N-are nicio treaba cu km/vechimea ca user ... trebuie doar sa raportezi ceva mai rar.

#1937
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Am bagat si eu versiunea de Waze din 10 ianuarie. Nu stiu ce sa zic, dar tot simt lagul. Sa zicem, cateodata, e mai okish. Vom vedea.

Google Maps a fost ok, la fel si celelalte sisteme offline.

Puteti redirectiona stream-ul audio din Waze catre sistemul audio din masina, via Bluetooth? Am setat din meniul Waze sa utilizeze Phone speaker, dar degeaba

Edited by Rhesus, 16 January 2018 - 20:12.


#1938
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,498
  • Înscris: 17.09.2007
Eu am incercat comenzile noi (ca se vorbea pe aici) vocale si ciuciu. Ok waze si sta ca mutul...
Cautarea dupa adresa (daca apesi microfonul) e ok.
Comenzile vocale ar fi un avantaj major daca ar merge bine. Prefer sa spun ,,accident" decat sa umblu prin meniuri si sa intru in masina accidentata...

#1939
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,187
  • Înscris: 19.09.2005
Release 4.32.0.3
Asta e versiunea curenta?

#1940
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
4.34.0.903 beta din 4 ianuarie.
4.34.1.0, din 5 ianuarie (asta e acum in Magazin Play).
4.34.0.904 beta de azi, 16 ianuarie.

4.32.0.3 e din 13 noiembrie.

Edited by shymano, 16 January 2018 - 22:49.


#1941
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Cum e beta-ul de azi?

#1942
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Salut, de vreo 3 zile waze se inchide dupa 35-40 de minute de utilizare. Stie cineva ce ar putea fi? Ms

#1943
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Eu l-am folosit azi destul de intens si a mers foarte bine. Vad ca nici lag nu mai are. Versiunea 4.34.1.0...

#1944
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Cum adica nu mai are lag?

Eu nu am avut niciodata lag cu waze. Cred ca este aplicatia care ruleaza cel mai fin pe iphone.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate