Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Betia si Crestinismul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

#55
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
amu vrei sa punem poze si sa dam exemple de treaz vs alcoolizat?
de fapt nu asta-i problema, problema reala-i responsabilitatea conducatorului auto si respectul in trafic.

#56
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 21:11, said:

amu vrei sa punem poze si sa dam exemple de treaz vs alcoolizat?
de fapt nu asta-i problema, problema reala-i responsabilitatea conducatorului auto si respectul in trafic.

Responsabilitate cand esti matol? Ai fost deja iresponsabil cand te-ai suit la volan.
Respect? Cum faci asta? In loc de " Coae misca mai repede ca ma grabesc" imi vei spune " Domnule Coae" ?

#57
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 21:04, said:

da da numa vezi ca sumaharii aia nu-s consumatori de alcool.
Cirus, nu este o regula... pentru ca betivii nu sunt o categorie de oameni identici.
Unii beau tocmai pentru a putea fi "sumahari", in mod obisnuit fiind "normali".

#58
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Posthahahahaha, on 27 ianuarie 2013 - 21:16, said:

Responsabilitate cand esti matol? Ai fost deja iresponsabil cand te-ai suit la volan.
Respect? Cum faci asta? In loc de " Coae misca mai repede ca ma grabesc" imi vei spune " Domnule Coae" ?
daca simti ca poti conduce conduci, daca simti ca nu, nu.
asa gindeste un om egoist ca tine. respect e cind vezi ca ala din spate vine tare si tu calci putin acceleratia sa nu stea aiurea ca tu esti in meditatie spirituala.
ce ma-nerveaza la culme, se semnalizeaza ca-i radar si cite un hahaha din asta reduce viteza la 35-40 la ora, si tata lumea sta dupa pacaliciu care nu stie ca daca are 59 la ora e regulamentar.

View PostCr1spy, on 27 ianuarie 2013 - 21:20, said:

Cirus, nu este o regula... pentru ca betivii nu sunt o categorie de oameni identici.
Unii beau tocmai pentru a putea fi "sumahari", in mod obisnuit fiind "normali".
corect, aici ai dreptate. am fost si io cu altii tranchilizati cu masina si i-am pus sa opreasca si io m-am dat jos.

#59
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 21:24, said:

daca simti ca poti conduce conduci, daca simti ca nu, nu.
asa gindeste un om egoist ca tine. respect e cind vezi ca ala din spate vine tare si tu calci putin acceleratia sa nu stea aiurea ca tu esti in meditatie spirituala.
ce ma-nerveaza la culme, se semnalizeaza ca-i radar si cite un hahaha din asta reduce viteza la 35-40 la ora, si tata lumea sta dupa pacaliciu care nu stie ca daca are 59 la ora e regulamentar.


corect, aici ai dreptate. am fost si io cu altii tranchilizati cu masina si i-am pus sa opreasca si io m-am dat jos.
Trei fraze si m-am lamurit ca esti iresponsabil.
1.Cand esti baut nu ai habar daca esti sau nu in stare sa conduci si cat. Ca se intampla sa ai noroc sa nu omori pe nimeni e altceva.
2.Exista limite de viteza iar circulatia se face pe prima banda. Banda 2 e pentru depasiri.
3.Nu te retine nimeni sa mergi cu 59. Il depasesti pe ala cu 40 care iti impiedica tie, Superman, drumul.

Ia sa mai vedem niste din astia care sigur au simtit ca pot conduce
http://a1.ro/news/so...-cu-masina.html

Edited by hahahahaha, 27 January 2013 - 21:37.


#60
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Posthahahahaha, on 27 ianuarie 2013 - 21:36, said:

1.Ca se intampla sa ai noroc sa nu omori pe nimeni e altceva.
2.Exista limite de viteza iar circulatia se face pe prima banda. Banda 2 e pentru depasiri.
3.Nu te retine nimeni sa mergi cu 59. Il depasesti pe ala cu 40 care iti impiedica tie, Superman, drumul.
1. in jur de 5 ani am condus in majoritatea timpului tranchilizat, nici un accident. fa un calcul probabilistic si vezi ce-ti da.
2. io stiu, da aia ce nu consuma alcool la volan si circula regulamentar(asa cred ei) nu stiu.
3. sint zone cu depasirea interzisa si nu sint 2 benzi( de obicei acolo sta politia).

#61
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 21:43, said:

1. in jur de 5 ani am condus in majoritatea timpului tranchilizat, nici un accident. fa un calcul probabilistic si vezi ce-ti da.
2. io stiu, da aia ce nu consuma alcool la volan si circula regulamentar(asa cred ei) nu stiu.
3. sint zone cu depasirea interzisa si nu sint 2 benzi( de obicei acolo sta politia).

Calculul spune fara echivoc : criminal! inconstient!

#62
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Posthahahahaha, on 27 ianuarie 2013 - 21:55, said:

Calculul spune fara echivoc : criminal! inconstient!
in cazul asta......foarte bun, de fapt asta-i una din putinele experiente ce inca nu le-am avut in viata, chiar sint curios ce senzatie tre sa fie.

#63
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 22:07, said:

in cazul asta......foarte bun, de fapt asta-i una din putinele experiente ce inca nu le-am avut in viata, chiar sint curios ce senzatie tre sa fie.

Incearca pe tine sau pe rudele tale.

#64
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Amandoi exagerati... Destul de mult.

#65
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postmario_bril, on 27 ianuarie 2013 - 22:15, said:

Amandoi exagerati... Destul de mult.

Cand tu sau o ruda de a ta va deveni victima a vreunui betivan cu veleitati de sofer sa vii sa mai imi spui o data "hahahahaha, exagerezi!"
Sper sa nu avem niciodata acest prilej.

#66
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
lasa mario, daca e sa aberam atunci sa aberam :)

View Posthahahahaha, on 27 ianuarie 2013 - 22:17, said:

Cand tu sau o ruda de a ta va deveni victima a vreunui betivan cu veleitati de sofer sa vii sa mai imi spui o data "hahahahaha, exagerezi!"
Sper sa nu avem niciodata acest prilej.
sper ca tu sa te simti mai bine cind o ruda de-a ta foarte apropiata va fi ucisa intr-un accident de masina de un sofer treaz .

#67
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posthahahahaha, on 27 ianuarie 2013 - 22:17, said:

Cand tu sau o ruda de a ta va deveni victima a vreunui betivan cu veleitati de sofer sa vii sa mai imi spui o data "hahahahaha, exagerezi!"
Sper sa nu avem niciodata acest prilej.
De la a bea ceva si pana la a fi in coma alcoolica e o distanta mare. Sunt tari care au o toleranta la alcool de exemplu Italia sau Marea Britanie, altele care nu au, printre care si Romania. Un pahar de vin nu diminueaza reflexele. Dar abuzul da. Nu mai face din tantar armasar, ca nu e cazul.

BTW majoritatea accidentelor sunt pe fondul vitezei si nu pe cel al alcoolului.

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 22:22, said:

lasa mario, daca e sa aberam atunci sa aberam Posted Image
Daca va face placere... va las in continuare. :P

Edited by mario_bril, 27 January 2013 - 22:27.


#68
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postcirus6, on 27 ianuarie 2013 - 22:22, said:

sper ca tu sa te simti mai bine cind o ruda de-a ta foarte apropiata va fi ucisa intr-un accident de masina de un sofer treaz .
Daca tu ai omori copilul cuiva, beat fiind... ti-ai reprosa ca ai baut ? Da sau nu ?

Edited by Cr1spy, 27 January 2013 - 22:31.


#69
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postmario_bril, on 27 ianuarie 2013 - 22:27, said:

De la a bea ceva si pana la a fi in coma alcoolica e o distanta mare. Sunt tari care au o toleranta la alcool de exemplu Italia sau Marea Britanie, altele care nu au, printre care si Romania. Un pahar de vin nu diminueaza reflexele. Dar abuzul da. Nu mai face din tantar armasar, ca nu e cazul.

BTW majoritatea accidentelor sunt pe fondul vitezei si nu pe cel al alcoolului.


Daca va face placere... va las in continuare. Posted Image

Poate nu ai aflat dar cand esti in coma alcoolica nu prea misti.

#70
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posthahahahaha, on 27 ianuarie 2013 - 22:32, said:

Poate nu ai aflat dar cand esti in coma alcoolica nu prea misti.
Am aflat dar sunt destui soferi prinsi de catre politisti cu o alcoolemie la limita comei alcoolice. Si altii care au adormit in masina de beti ce erau. Crezi ca esti singurul care stapaneste aceasta notiune?

#71
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostCr1spy, on 27 ianuarie 2013 - 22:30, said:

Daca tu ai omori copilul cuiva, beat fiind... ti-ai reprosa ca ai baut ? Da sau nu ?
daca ala ar ajunge un criminal in serie nu.
amu hai sa vorbim mai serios putin, nu pot sa fac asa ceva. de citiva ani chiar nu ma mai urc tranchilizat la volan pentru ca am avut experienta aia neplacuta, dar daca nu ar fi problema legala recunosc ca as comite-o. apoi ma cunosc suficient de bine ca sa stiu daca pot sa conduc sau nu pot sa conduc in conditiile in care am consumat ceva.
cred ca si daca ai fi treaz si n-ai fi de vina tot ti-ai reprosa asa ceva.
vezi tu, daca bei un pahar de vin dupa ce maninci esti pieton 3 luni si esti in stare minunata de a conduce iar daca fumezi ceva ce nu-i tutun nu patesti nimic ca nu iese la alcooltest dar nu esti capabil de a conduce.

#72
hahahahaha

hahahahaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.05.2010

View Postmario_bril, on 27 ianuarie 2013 - 22:42, said:

Am aflat dar sunt destui soferi prinsi de catre politisti cu o alcoolemie la limita comei alcoolice. Si altii care au adormit in masina de beti ce erau. Crezi ca esti singurul care stapaneste aceasta notiune?

Reciteste ce ai scris si lasa notiunile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate