Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

[FR] acte necesare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
canceadoru

canceadoru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.01.2013
.
Nu am stiut sigur cum sa ii zic acestui subiect,,,,imi pare rau pt titlu.
Din cate am inteles de la altii si de pe net nu poti lucra oricum in Franta cel putin nu fara acte.
Momentam mama mea lucreaza la negru in Franta dar daca ar lucra legal adica cu, contract as putea lucra cumva legal prin intermediul ei?

#2
Alex192

Alex192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 07.01.2013
Mama ta, respectiv tu sunteti doua persoane diferite. Daca ea lucreaza cu contract de munca, si tu lucrezi in alta parte dar fara contract, tot nu este legal deoarece sunteti doua cazuri separate.
Cred ca ai dorit sa intrebi daca iti poti face acte sau permis de rezidenta ( daca mai trebuie, nu sunt sigur vorbesc despre Norvegia ) atunci da, se poate daca lucreaza full time sa te ia pe tine in gazduire sau sa aplice pentru reintregirea familiei.  Incearca sa te uiti pe siteul ambasadei romaniei in franta si vei vedea mai multe detalii.

#3
canceadoru

canceadoru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.01.2013
Eu inca is in Romania dar ea e in Franta si lucreaza la negru ,dar daca ar lucra legal vreau sa stiu daca as putea lucra cumva prin intermediul ei/
si nu stiu exact ce inseamna full time daca imi poti explica ms.

#4
Alex192

Alex192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 07.01.2013
Pai daca ea ar lucra legal, atunci si tu ar trebuii sa iti gasesti de munca legal singur. Eventual ai putea face rost de actele de rezidenta si asa sa iti cauti de munca. dar trebuie sa fi student sau lucrator ca sa poti aplica sau un parinte sa lucreze full time acolo.
Dar dupa intrebarea cu full time, vad ca ai 16 ani maxim, mai stai prin Romania si nu pleca inca in Franta Posted Image

#5
canceadoru

canceadoru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.01.2013

View Postcanceadoru, on 21 ianuarie 2013 - 20:02, said:

Eu inca is in Romania dar ea e in Franta si lucreaza la negru ,dar daca ar lucra legal vreau sa stiu daca as putea lucra cumva prin intermediul ei/



#6
petrius

petrius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2013

View Postcanceadoru, on 20 ianuarie 2013 - 23:08, said:

.
Nu am stiut sigur cum sa ii zic acestui subiect,,,,imi pare rau pt titlu.
Din cate am inteles de la altii si de pe net nu poti lucra oricum in Franta cel putin nu fara acte.
Momentam mama mea lucreaza la negru in Franta dar daca ar lucra legal adica cu, contract as putea lucra cumva legal prin intermediul ei?

In Franta te poti angaja cu buletinul de identitate romanesc, in unele meseri. Chestia e ca si trebuie sa gasesti de lucru.

#7
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007

View Postpetrius, on 04 mai 2013 - 21:21, said:

In Franta te poti angaja cu buletinul de identitate romanesc, in unele meseri. Chestia e ca si trebuie sa gasesti de lucru.
In Franta cu buletin romanesc  poti spala parbrize la semafor  pana te ia politia ,in rest nimic altceva.

#8
petrius

petrius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2013

View Postconrad1, on 01 august 2013 - 17:29, said:

In Franta cu buletin romanesc  poti spala parbrize la semafor  pana te ia politia ,in rest nimic altceva.


Depinde de inteligenta fiecaruia, man. Daca tie nu-ti merge imi pare rau pentru tine, mai persevereaza si vei vedea ................

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate