Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

E-Boda Impresspeed E300 IPS

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
Pai tu vrei sa dai 500 lei si sa se comporte ca o tableta Samsung ce costa cel putin dublu?

Edited by LensFlare, 24 January 2013 - 10:51.


#38
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
Daca nu ti se mai permit retur, trimite-o la garantie. Sunt obligati sa o repare (ramane de vazut care e defectul:) ) sau sa o inlocuiasca, potrivit legii

#39
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Eu nu am nici un fel de problema cu a mea si o am de la sfarsitul anului trecut (poate printre primele modele d'astea cumparate Posted Image) si nu am nimic de reprosat.

#40
igeorge13

igeorge13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.02.2007
Salutare,

Am si eu tableta asta si dupa update http://eboda.forumer...y-t1272114.html a inceput sa se blocheze si acu 2 zile a ramas blocata de tot si nu a mai vrut sa se opreasca decat cu reset. Acu nu mai vrea sa se incarce. Uneori apare doar android-ul alb si ramane acolo, alteori trece si de ecranul cu e-boda dar ramane la androidul colorat ce iese din valuri :)

Cum fac sa o rescriu? O fi vreo problema daca o duc la garantie la emag cu update-ul asta neoficial?

#41
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
igeorge13
Update-ul ala este OK, la mine merge fara probleme. Tot la sectiunea aia gasesti cum sa iti pui la loc firmware-ul oficial sau cel de Onda.
Nu e greu. Succes

#42
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Salutare la toata lumea. Mi-am achizitionat si eu E-Boda E300 de la E-Mag, prin ianuarie 2013. Am o problema cu conectarea wifi. Am un router wifi TP-LINK TL-MR3220 luat tot de la E-Mag. Nu vrea in ruptul capului sa se conecteze la el. De vazut, il vede ca dispozitiv wifi, insa cand incepe sa-si caute "IP Adress", il tot cauta si atat. Nimic altceva. Si tot reia aceasta procedura la infinit. In plus, la fiecare incercare de conectare la router, mi se dezactiveaza conexiunea la internet in PC in sectiunea "Local Area Connection" si trebuie de fiecare data sa dau "Connect" in "Local Area Connection" ca sa ma reconectez la reteaua de internet. Nu afecteaza modem-ul de la RDS, afecteaza setarile din PC. Imi spune cineva care ar fi cauza? Am si un extender wifi "Edimax" conectat la acelasi router TP-LINK. Daca incerc sa ma conectez cu tableta la extender, imi apare acelasi fenomen descris mai sus. In schimb, se conecteaza fara probleme la hotspotul wifi ZTE MF60. Si mai am o problema. Nu reusesc sa adaug APN-uri. Le scriu, dar cand dau "Salvare" nu se intampla nimic. Nu le regasesc salvate in lista de APN-uri. Eu o am goala, ca nu-mi salveaza niciun APN.

#43
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Am mai facut un test. In timp ce incercam sa ma conectez wifi cu E-Boda E300 la router, am incercat sa conectez si cealalta tableta. Fenomenul este ca router-ul se da peste cap si nu se conecteaza nici cu cealalta tableta. Dupa asta, am inchis E-Boda si am incercat sa ma conectez doar cu a 2-a tableta. Pai nu se mai conecteaza. Trebuie sa dau restart la router si dupa restart ma pot conecta din nou. Practic, incercarea de conexiune cu E-Boda imi zapaceste router-ul.

#44
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Hmm... Poate imi si raspunde si mie cineva p-aci, cu niscai sfaturi, sugestii...Posted Image Posted Image

#45
AlinCris

AlinCris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.02.2013
@narcis_tgv_80 ciudat ce spui tu. De problema asta am auzit doar la tabletele de la AllView (vb de problema cu ecranul). Ai putea sa mergi cu ea la service sau macar sa dai un telefon sa ii intrebi care e faza, dar daca spui ca in rest functioneaza OK eu zic sa nu te grabesti sa o schimbi prea repede.

#46
gabrielnitu

gabrielnitu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.04.2013
Mie imi suna a tableta scapata pe jos.

#47
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013

View Postgabrielnitu, on 02 aprilie 2013 - 17:00, said:

Mie imi suna a tableta scapata pe jos.

Sau asa...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate