Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

E-Boda Impresspeed E300 IPS

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
Danut24

Danut24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.01.2013
Eu nu voi folosi  prea mult wifi-ul , deoarece am vazut ca e compatibila cu sticku cosmote mf-190.

#20
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Danut24 mai exact pentru ce o vrei (oricum modelul asta, dupa parerea mea, depaseste tot ce este macar aproape ca si pret)? Ea este, oarecum, gandita ca o tableta pentru jocuri cea ce o face foarte performanta dar faptul ca este si atat de compacta pentru mine este inca un mare +. Oricum revino, te rog, cu un comment sa stiu ce crezi si tu despre ea.

#21
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
La mine merge bine pe wi-fi..  rooter tplink.  Problema la mine e ca se aude in ea ca si cum bateria nu ar sta fixa. adica se ude un boncanit in ea cand o misc. In plus touch-ul nu e lipit foarte bine de rama in dreptul camerei... se misca cand apas pe el.  mai are cineva probleme de acest fel?

#22
Danut24

Danut24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.01.2013

View PosttoderascuA, on 21 ianuarie 2013 - 12:15, said:

Danut24 mai exact pentru ce o vrei (oricum modelul asta, dupa parerea mea, depaseste tot ce este macar aproape ca si pret)? Ea este, oarecum, gandita ca o tableta pentru jocuri cea ce o face foarte performanta dar faptul ca este si atat de compacta pentru mine este inca un mare +. Oricum revino, te rog, cu un comment sa stiu ce crezi si tu despre ea.

Pai eu tableta o voi folosi mai mult pentru jocuri. Imi place ca are procesor dual-core 1,5 Ghz  si 1gb RAM

Edited by Danut24, 22 January 2013 - 09:09.


#23
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
Danut24
E300IPS e perfecta pentru jocuri. Cel mai mult am testat NFS Mostwanted, am apucat sa joc si un pic de EternityWarrior2. In rest, consoarta joaca Shipwrecked.
Tableta a fost in oferta (500 ron!) la emag, acum pret bun e la evomag.

#24
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008
Juniorul meu are una si e ok ca viteza pentru jocuri. Se misca bine, minusul este androidul 4.03. Bateria 4-5 ore cu ceva programe de optimizare, altfel 2.5-3 daca te joci intens.
nu e foarte bine fixat ecranul  in rama dar il mai asezi tu  din cand in cand.
in mod normal se numeste onda v711, ai mai multe pareri despre acel produs pe afara.
Sumetul in difuzor e spart, tableta poate mai mult decat micutul difuzor.
Semnal bun pe router g, pe n nu a vrut sa mi se conecteze, n-am insistat prea mult, cred ca era o problema de securitate in routerul n respectiv.
Semnalul e mai bun, repet router g, decat la un nexus 7 pe care il folosesc eu.
la 500 roni pe emag cu livrare gratuita in varful muntelui a fost o afacere foarte buna.

Edited by septimiu80, 22 January 2013 - 12:59.


#25
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
septimiu80
Conectarea pe standardul n e o problema de Android + driver chipset . Sper sa se rezolve la urmatorul update.

#26
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008
Multam de informatie, nu ma gandeam ca Androidul e retro la capitolul drivere.
Pe site-ul ONDa e un update la Android 4.1 pentru aceasta tableta.
Din ce am vazut pe la eboda pe site nu fac actualizari, singurele update-uri sunt de la android 2.3 la 4.0 pentru o una din primele tablete ale lor.
In rest liniste mormantala, imi pare ca eboda se multumeste sa faca niste bani usori vanzand produse bunicele cu preturi bunicele . Nu se imbogatesc cum cred altii cand vad chinezariile astea cu preturi in dolari, dar nici nu cheltuie ceva in plus pe ele.
pana si poza de lansare cu e 300 e aceeasi de pe pagina de prezentare, nu e facuta pentru andorid e un jpg simplu fara nimic special.
Am stiut destul de bine ce cumpar cand am luat-o, e putin chiar peste ce ma asteptam.
Pentru E300 am omis sa cumpar o folie si acum imi pare rau ca nu prea gasesc la preturi decente  pe unde stau eu.

Edited by septimiu80, 22 January 2013 - 17:55.


#27
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
septimiu80
pentru update-uri vezi aici. Baietii se misca bine. Poti pune un link cu 4.1 de Onda?
Edit: update-ul de Onda a fost postat si aici, impreuna cu instructiunile.

Tableta ar trebui sa aiba 2 folii una peste alta. Cea cu abtibildul se poate indeparta

Edited by state, 22 January 2013 - 18:29.


#28
Danut24

Danut24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.01.2013
@ state cam cat tine bateria cu 1-2 ore de joc?

#29
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
O ora de joc a consumat cam 30%. Un test cu TVonline a tinut cam 5 ore, luminozitatea la minim

Edited by state, 22 January 2013 - 21:44.


#30
Danut24

Danut24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.01.2013
Destul de bine. ..

#31
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Pe site zice ca tableta e compatibila cu stikul huawei e160 iar orange spune ca e 160 nu e compatibil cu android

#32
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
Incearca cu pppwidget, nu prea am gasit modele de stickuri care sa nu mearga cu el.

#33
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Cum se face print screen? La A100 parca apasam power+volum- (sau +)

#34
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
La mine cand o misc se aude in ea ca si cum bateria sau altceva din ea nu ar fi bine prins. Ma gandesc sa nu se miste bateria si in timp sa se rupa firele de la ea la placa de baza. Si in plus ecranul se misca cand apas pe el in partea cu camera. Nu e bine prins de rama. In rest merge ok. voi aveti astfel de probleme?

#35
state

state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 05.03.2006
inginerul - vezi ca a aparut 4.1.1.  Eu am pus varianta lui Seby. Are buton de printscreen pe bara de stare, langa butoanele de volum
narcis_tgv_80 - exemplarul meu n-are probleme fizice, e adevarat ca este pe mana unei doamne si il tine in husa. Daca miscarile alea se extind, mai bine o trimiti inapoi.

#36
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007

View Poststate, on 24 ianuarie 2013 - 10:13, said:

inginerul - vezi ca a aparut 4.1.1.  Eu am pus varianta lui Seby. Are buton de printscreen pe bara de stare, langa butoanele de volum
narcis_tgv_80 - exemplarul meu n-are probleme fizice, e adevarat ca este pe mana unei doamne si il tine in husa. Daca miscarile alea se extind, mai bine o trimiti inapoi.
As face retur pe ea, e luata de la e-mag...  dar am facut deja 4 retururi pana acum si nu stiu daca se mai poate. Am tot incercat diferite tablete gen allview, evolio, eboda si toate au avut cate un defect sau chiar mai multe si a trebuit sa le returnez...  am zis ca ma potolesc cu chinezariile si iau un samsung dar asta a fost prea tentanta la pretul de 500 lei. se pare ca m-am inselat.

Edited by narcis_tgv_80, 24 January 2013 - 10:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate