Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror
 Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...
 Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...
 

Reziliere contract Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
phun_star

phun_star

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2009
Salut

Si-a reziliat cineva contractul inainte de termen platind suma aia fixa gen 200/400/800 lei?

In termeni scrie asa: daca incetarea Contractului a intervenit la mai mult de 6 luni dar la mai putin de 12 luni fata de sfarsitul Perioadei Initiale, costurile de incetare sunt echivalentul a 400 Lei/Cartela SIM dezactivataSunt mai multe sume in functie de perioada contractuala in care vrei sa renunti.

Dar mai scrie si asta: In cazul in care Contractul inceteaza in conformitate cu prevederile art. 15.2 si 16.2., iar Abonatul a beneficiat la incheierea Contractului de promotii, planuri tarifare speciale, beneficii, etc., COSMOTE poate percepe costuri de incetare a Contractului inainte de expirarea Perioadei Initiale egale cu valoarea discountului oferit la semnarea Contractului.


Un prieten mi-a spus ca a renuntat asa, parca a platit 400 lei cu toate ca si-a luat telefon subventionat...

Mai multe informatii se gasesc aici: http://www.avocatnet....1_02031642.pdf


As vrea sa renunt la abonament pt ca internetul merge incredibil de prost. In martie fac 1 an de abonament, abonamentul fiind facut pe 2 ani, iar cand l-am facut am luat un telefon subventionat.

#2
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
Ca sa nu mai deschid si eu un topic aproape identic: Este posibil sa reziliez contractul prin telefon?Sau este neaparat necesara prezenta la ghiseu?
Mentionez ca am abonamentul de 2ani si 2-3luni(deci poate fi inchis la orice ora).

#3
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,226
  • Înscris: 08.12.2006

 sebastyan-adryan, on 10 ianuarie 2013 - 17:11, said:

Ca sa nu mai deschid si eu un topic aproape identic: Este posibil sa reziliez contractul prin telefon?Sau este neaparat necesara prezenta la ghiseu?
Mentionez ca am abonamentul de 2ani si 2-3luni(deci poate fi inchis la orice ora).
Nu cred ca merge doar prin telefon, eu imi aduc aminte ca m-au pus sa depun o cerere , apoi o alta cerere (sau in aceeasi, nu mai stiu) cum sa imi returneze contravaloarea abonamentului platit in avans, numerar la o casierie, sau intr-un cont, iti recomand sa le dai un cont bancar sa iti returneze acesti bani.

Poti sa dai si un telefon la RC sa fii mai sigur.

#4
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
Nu cred ca am atata rabdare sa stau la telefon.Probabil o sa sun maine, daca nu poate le trag o vizitaPosted Image
Data trecuta cand am vorbit cu doamna in legatura cu BT, i-am multumit ca  nu s-a grabit sa raspunda la telefon:am ascultat 20 de minute de muzica ambientala; ii buna cand esti cu nervii "intinsi"Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate