Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

rusine nationala- singurul popor fara canalele discovery

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand ne referim la Discovery scos din grila R.C.S., ne referim si la Discovery World, Discovery Science, T.L.C., Animal Planet si I. D..

Eu personal regret I. D., Discovery World, T.L.C. si Animal Planet. Si Discovery Science era interesant, dar Discovery Channel s-a degradat ft. mult. Nu zic ca si Animal Planet RO. este de nivel mediu, comparativ cu Animal Planet C.E. S.D. / H.D..

S-ar putea se reintroduca, mai ales ca Discovery va pierde in razboiul asta, nu R.C.S. in Romania. In Ungaria s-ar putea ca R.C.S. sa piarda, grila D.V.B.-C. e destul de mediocra.

Chiar mi-ar fi placut Discovery H.D. Showcase si Animal Planet H.D., sunt cu multe clase peste vesriunile S.D..

Dar nici cei de la R.C.S. nu trebuia sa ne arunce cu 'praf in ochi' cu 'minunatul' History Channel, care in afara de 3 emisiuni ras-repetate, ai vazut tot continutul lui pt. cel putin 3 luni... Iar Digi Life e prea 'culinar'. Si Digi Animal World e cam 'incomplet', parerea mea.

Edited by alfa_alfa, 02 January 2013 - 14:58.


#56
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Ba, ce prosti e romanii. Ei nici nu realizeaza ca, de fapt, li se face un bine - Discovery era nasol, fiti bucurosi ca s-a scos!
Nici nu se compara cu DigiLife, unde poti invata, (in doar o ora !) cum se transeaza un pui si se pune in tigaie.

#57
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

View PostHDDGuru, on 02 ianuarie 2013 - 13:44, said:


cred ca la discovery se uita maxim 1%.
Da, insa a a determinta vreo 10-15% din incasari.
Naiba s-o ia de matematica!

#58
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pachetul Extra de la R.C.S., din 2010 pana la scoaterea Discovery-urilor, era egal cu Discovery (I. D., Science, World, T. & L.). Sunt curios cati erau abonati la Extra in aceasta perioada.

#59
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Uite ca le-au scos!
Apare un mesaj frumos pe toate canalele Pro...

#60
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostMocebon, on 02 ianuarie 2013 - 17:05, said:

Ba, ce prosti e romanii. Ei nici nu realizeaza ca, de fapt, li se face un bine - Discovery era nasol, fiti bucurosi ca s-a scos!
Nici nu se compara cu DigiLife, unde poti invata, (in doar o ora !) cum se transeaza un pui si se pune in tigaie.

Nu puteau si ei sa bage digi life acum 22 ani? asa invatam si eu cum se face un pui. Oare ce gust o avea?

View PostThe Kid, on 03 ianuarie 2013 - 04:03, said:

Uite ca le-au scos!
Apare un mesaj frumos pe toate canalele Pro...

Eu v-am zis, nu m-ati ascultat.

Ar trebui cei de la Digi sa ii cinsteasca pe astia de la RTC, cu scoaterea protv din gra au facut abonatii rds sa se gandeasca de doua ori inainte de a rezilia. Clientu rds se gandeste scum: ma, rds sunt nesimtiti, da aia sunt mai rau. Toti sunt la fel. Mai bine stau dracu' la rds si ma uit la masterchief, dansez pentru tine, tanti aia, aici cultura !

#61
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Ce e asa mare rusine nationala? Ce, Discovery e post romanesc? Sau o luam ca in Caragiale, de ce sa n-avem si noi falitii nostri? :huh:

Discvery e un post comercial, nu e nicio problema daca dispare (mai ales ca a plecat doar de la UN operator, nu s-a retras de tot din tara). Adevarata rusine e ca televiziunea publica nu produce programe educative si nu pune in valoare talentele actorilor tineri in piese de teatru si seriale. Rusinos e ca TVR-ul da numai redifuzari, desi abonamentul merge in continuare.

#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E rusine ca a fost scos din grila R.C.S. ca sunt prea zgarciti, in schimb tin toate vechiturile de Hora T.V., Acasa Gold, 6 T.V., O.T.V., Money Channel, P.V. T.V. sau A.T.V. HU. care consuma curent electric aiurea! Nu mai aduc aminte de porcariile lor locale care sunt 0! Si uite cum >25% din grila este ocupata cu jafuri...

Edited by alfa_alfa, 04 January 2013 - 11:40.


#63
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Daca vreti sa vorbiti despre Discovery sau sa-i injurati pe aia de la RCS ca v-au scos Discovery exista un topic dedicat " I want my Discovery", topicul este la ramura Numai posturi SD.

#64
salve

salve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.06.2006
Rusine nationala ca doar 15000 de romani se uita la Discovery, locul 34 la nivel national. Asta e rusine nationala...

#65
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Oricum in ultimul timp numai porcarii in reluare vedeam pe Discovery, sa fim seriosi eu nu ma mai uitam de vreo 2 ani pe postul asta.
Noroc ca inca avem National Geographic HD & Wild HD unde inca mai ai ce sa vezi. Chiar si Digi World e mult peste Discovery Channel.
@salve n-am inteles de ce e rusine nationala? Trebuie sa ma uit la toate porcariile alea de pe discovery doar pt. ca da bine?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate