Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

rusine nationala- singurul popor fara canalele discovery

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

 Blender33, on 02 ianuarie 2013 - 08:24, said:

La orice intalnire daca vrei sa te dai destept zici ca ai vazut cutare sau cutare pe Discovery.
acu cateva saptamani, la o cafea inainte de munca, un coleg incepe sa povesteasca ce vazuse el pe Discovery cu o seara inainte, dar el are cablu de la RDS :D cine stie pe ce program se uitase... nu i-am mai zis ca nu mai prinde Discovery.

#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 tarzaan, on 02 ianuarie 2013 - 02:18, said:

rusine nationala- singurul popor fara canalele discovery
Tu pui egal intre popor/natiune si RCS ?! De cand si pana unde ?

Edited by neagu_laurentiu, 02 January 2013 - 09:24.


#21
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 Bukovina, on 02 ianuarie 2013 - 08:29, said:


acu cateva saptamani, la o cafea inainte de munca, un coleg incepe sa povesteasca ce vazuse el pe Discovery cu o seara inainte, dar el are cablu de la RDS :D cine stie pe ce program se uitase... nu i-am mai zis ca nu mai prinde Discovery.
La fel mi s-a intamplat mie de revelion. Omul nu mai daduse scanare pe dvb-c, se uita la History, dar lui ii aparea in lista ca Discovery...

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai e o stiinta in razboiul depozitelor...

#23
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Discovery aveau vreo treaba cind nu aveai internet, macar 1% din ce dadeau era interesant, versus 0% la majoritatea celorlalte canale.
Acum pe linga chestiile total/clar inutile (gen reclame proaste sau reclame la propriile emisiuni) nu dai decit de aberatii gen fantome.

#24
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
1. Partea proasta e ca cel putin pt. Est calitatea programelor Discovery a scăzut.
2. Partea si mai proasta e ca RDS si-a permis sa le scoată pt. ca tot modelul lor de business se bazează pe mentalitatea mioritica (nu mai intru in detalii) si au fost convinși ca scoaterea acestor canale (sau a altora) nu le va afecta cu nimic socotelile din contra chiar vor rămane cu ceva bani mai multi la pușculița.

#25
CLaudiu1997

CLaudiu1997

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 22.01.2012
De când RCS = România ? Aveți alte 2 firme unde vă puteți abona...

#26
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Pana la urma un post TV traieste din publicitate in general. Asta inseamna ca trebuie sa-si faca propria retea de propagare ca sa ajunga la destinatar. Daca vine altcineva si te preia ar trebui sa multumeasca, a scapat de o investitie. Ca atare ar trebui sa dea celui cu transmisia gratis canalul, sa aiba cat mai multi privitori si indirect publicitate. Eu platesc firmei CATV doar serviciul pentru care am la usa semnal, nu platesc postul TV. Deci cine-i dracu' ?

Edited by neagu_laurentiu, 02 January 2013 - 10:26.


#27
ulrichx

ulrichx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.10.2011
prea multi nu inteleg ca efectiv nu rcs ar fi de vina ci cei de discovery .. dar veti vedea cat de curand comunicatul celor de la discovery prin care refuza sa faca abonamente separate gen HBO  ..de ce oare ?? castigul lor se va diminua drastic .. una este sa iei 50centi/ abonat x 3.000.000  ..alta este sa iei 3 euro/client x 30.000 ( cati au semnat petitiaaia online adica un fel de frectie )

dar cel mai simplu este schimbati-va firma de cablu

#28
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 ulrichx, on 02 ianuarie 2013 - 10:28, said:

una este sa iei 50centi/ abonat x 3.000.000  ..alta este sa iei 3 euro/client x 30.000 ( cati au semnat petitiaaia online adica un fel de frectie )
Asta e cea mai buna solutie pentru utilizatori. Sa isi faca singuri lista cu canalele pe care le vor. Vrei Discovery, platesti, NU vrei Antenele, nu platesti. Dintr-o suta de canale, la cate dintre ele chiar va uitati? Majoritatea sunt de umplutura. Le primesti fara sa le ceri, in loc sa primesti un canal pe care chiar il vrei.

#29
CLaudiu1997

CLaudiu1997

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 22.01.2012

 lucifer76, on 02 ianuarie 2013 - 10:56, said:

Asta e cea mai buna solutie pentru utilizatori. Sa isi faca singuri lista cu canalele pe care le vor. Vrei Discovery, platesti, NU vrei Antenele, nu platesti. Dintr-o suta de canale, la cate dintre ele chiar va uitati? Majoritatea sunt de umplutura. Le primesti fara sa le ceri, in loc sa primesti un canal pe care chiar il vrei.
Din 101 mă uit la  10 maxim 15 (din cauză că pentru un canal pe care îl vrei,ex Discovery Science, History, plătești și umpluturile). Totul ține de profit, cum am mai spus...

#30
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 19.08.2005
In ultimul timp, ma uitam din ce in ce mai rar pe programele Discovery si asta din cauza documentarelor vechi si prea putin interesante pentru mine, mai ales ca le reluau la greu.
De cand au aparut programele documentare Digi, am reinceput sa ma uit la televizor si, dupa parerea mea, doar un ipocrit poate spune ca documentarele Digi, mare parte realizate de BBC, nu sunt cel putin la fel de bune ca cele Discovery.
Desi am pachetul maxim de la Digi, luat tocmai pentru programele Discovery, nu pot afirma ca regret ca le-au scos fiindca le-au inlocuit cu ceva care chiar ma intereseaza.

#31
CLaudiu1997

CLaudiu1997

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 22.01.2012

 ghevasalie, on 02 ianuarie 2013 - 11:10, said:

In ultimul timp, ma uitam din ce in ce mai rar pe programele Discovery si asta din cauza documentarelor vechi si prea putin interesante pentru mine, mai ales ca le reluau la greu.
De cand au aparut programele documentare Digi, am reinceput sa ma uit la televizor si, dupa parerea mea, doar un ipocrit poate spune ca documentarele Digi, mare parte realizate de BBC, nu sunt cel putin la fel de bune ca cele Discovery.
Desi am pachetul maxim de la Digi, luat tocmai pentru programele Discovery, nu pot afirma ca regret ca le-au scos fiindca le-au inlocuit cu ceva care chiar ma intereseaza.
Au luat exemplu de la SKY UK (care are de n ori mai mulți abonați ca RCS).

#32
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 CLaudiu1997, on 02 ianuarie 2013 - 11:04, said:

Din 101 mă uit la  10 maxim 15 (din cauză că pentru un canal pe care îl vrei,ex Discovery Science, History, plătești și umpluturile). Totul ține de profit, cum am mai spus...

Profit ar putea face si cum am zis eu, daca fiecare ar plati doar pentru ce ar vrea. Ar stimula si televiziunile sa faca programe mai de calitate. Nu ar mai face calculul 3 milioane de abonati X n centi. Sa nu mai plangem de mila posturilor, oricum scot profit si din reclama. Care de obicei este exagerat de multa.

#33
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 OriginalCopy, on 02 ianuarie 2013 - 03:38, said:

Nu văd problema cu scoaterea Discovery. Şi cu, şi fără, tot o naţie de dobitoci suntem.

Dar fără discovery, măcar nu mai avem încă un pretext pentru a pretinde că suntem deştepţi.

Aşa poate realizăm cât suntem de proşti, şi ne trezim. Cu documentarele n-a funcţionat în ăştia 20 de ani.

Avem National Geographic Channel, dupa parerea mea mult mai bun decat Discovery. De la Discovery imi pare rau dupa Science care era destul de bun, avea si chestii noi si nu asa multe reluari.

In ultima vreme, la Discovery   mai bine de 50% din program era umplut cu motociclisti grasi si dezmembrari de masini. La fel e si acum din ce am vazut pe la rudele care au UPC.

Nu stiu care e marea descoperire in constructia de motociclete sau in dezmembrarea masinilor bune de dus la tocator.

Edited by tiestodj20, 02 January 2013 - 11:43.


#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
O sa protesteze lumea si cand ies programele Media Pro de pe dth Dolce din exact acelasi motiv pentru care au iesit si Discovery din RDS mai ales ca Media pro e lider de audiente in special pe urban ? Posted Image Come on... e vorba de bani.

 oauzor, on 02 ianuarie 2013 - 07:03, said:

Lumea a inceput deja sa rezilieze cu ei, a fost o prietena sa plateasca la ei si mi-a zis ca erau vreo 7-8 persoane in fata ei care predau echipamentu si vroiau sa rezilieze.
Be serious Posted Image Echipamentele nu se predau la casierie.

Edited by andreic, 02 January 2013 - 11:45.


#35
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 lucifer76, on 02 ianuarie 2013 - 11:33, said:

Profit ar putea face si cum am zis eu, daca fiecare ar plati doar pentru ce ar vrea. Ar stimula si televiziunile sa faca programe mai de calitate. Nu ar mai face calculul 3 milioane de abonati X n centi. Sa nu mai plangem de mila posturilor, oricum scot profit si din reclama. Care de obicei este exagerat de multa.
Dragule, tu ce faci aici, moderezi si transmiti mesaje unei natii de "dobitoci" si de "prosti" asa cum a numit colegul d-tale in ale moderarii?

#36
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 tiestodj20, on 02 ianuarie 2013 - 11:39, said:

Avem National Geographic Channel, dupa parerea mea mult mai bun decat Discovery. r.

Quote

Dimineața
08:00

Sălbatica Rusie: În nordul arctic
09:00

Sălbatica Rusie: Munții Caucaz
10:00

Supermașini: Mustang
11:00

Striptease piesă cu piesă: Furioase și iuți
După-amiază
12:00

Personaje ale nazismului: Hitler cel bogat
13:00

Personaje ale nazismului: Familia lui Hitler
14:00

Capul lui Ioan Botezătorul
15:00

Nordul sălbatic: Supraviețuitorii
16:00

Nordul sălbatic: Din nou la viață
17:00

Al Doilea Război Mondial: Zile mari
18:00

Al Doilea Război Mondial: La răscruce
Primetime
19:00

Templul lui Himmler
20:00

Apocalipsa după Hitler: Der Führer
21:00

Apocalipsa după Hitler: Amenințarea
22:00

Personaje ale nazismului: Femeile lui Hitler
Noaptea
23:00

Personaje ale nazismului: Himmler
00:00

Tabu: Dependența
01:00

Marea evadare: Partea întâi
02:00

Marea evadare: Partea a doua
03:00

Apocalipsa: Ești gata? - Măsuri britanice
04:00

Striptease piesă cu piesă: Furioase și iuți
05:00

Striptease piesă cu piesă: Mașini tari
06:00

Striptease piesă cu piesă: Sportive de legendă
07:00

Din ținuturi biblice: Dalila
Haha, are mai multa istorie in programul de azi decat History Posted Image .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate