Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 

GBO TV ONLINE ROMANIA FREE

- - - - -
  • Please log in to reply
882 replies to this topic

#865
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Salut.Mai aveti si portaltv.ro,un site in care puteti viziona o multime de posturi TV.Vizionare placuta Posted Image

Edited by Adi blondu, 13 November 2014 - 13:13.


#866
deathshadow

deathshadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2013
Aha, are dreptate Adi Blondu, care cred ca e adminul de la Portaltv. Intrati pe portaltv.ro a introdus recent programe tv preluate de la dolce tv romania, mai bine zis mediadirect. Se vad perfect.

#867
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Nu-ti mai face omule reclama cu clone.
Intra cu userul tau obisnuit, anunta cand sunt noutati, cand adaugi programe noi... nu-i nicio problema.

#868
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postdeathshadow, on 16 noiembrie 2014 - 16:22, said:

Aha, are dreptate Adi Blondu, care cred ca e adminul de la Portaltv.
Atat te-a dus pe tine mintea? Ca sunt admin? Ori esti....ori esti.....Eu doar am oferit ca si altii o adresa de tv online,pentru vizionare.Posted Image

#869
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postdeathshadow, on 16 noiembrie 2014 - 16:22, said:

Aha, are dreptate Adi Blondu, care cred ca e adminul de la Portaltv. Intrati pe portaltv.ro a introdus recent programe tv preluate de la dolce tv romania, mai bine zis mediadirect. Se vad perfect.

Erau de ceva timp programele de la dolce tv.
Eu inca imi fac sperante pentru ceva streamuri de la telekom.

#870
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,429
  • Înscris: 06.11.2014

View PostShock-G, on 16 noiembrie 2014 - 19:09, said:

Erau de ceva timp programele de la dolce tv.
Eu inca imi fac sperante pentru ceva streamuri de la telekom.

Alea de la Telekom sunt securizate destul de bine... cel putin pentru moment..

#871
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Stiu ca sunt securizate, dar mereu a aparut cineva priceput si a rezolvat cu securitatea streamurilor, pe diverse site-uri.

#872
deathshadow

deathshadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2013
Imi cer scuze de la Adi Blondu. Nu mi-am dat seama ca te insult spunand ca esti admin de site. Inca o data scuze. Trebuia sa-mi dau seama, inainte de a scrie, caci adminul de la siteul respectiv e la fel de blond ca si Adi Minune :)

#873
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Intereseaza-te bine inainte de a arunca cu acuzatii nefondate.Eu sunt un simplu user pe SF ca si altii.Nu am site si nu am nici cunostinte despre cum se face un site.Multumit deplin?

Edited by Adi blondu, 18 November 2014 - 13:01.


#874
deathshadow

deathshadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2013
OK, mi-am cerut scuze mai sus. Multumit si tu acum ?

#875
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
http://gbotv.site90.com/ site-ul vad ca merge, dar aplicatia nu o pot instala , da 3 erori, la voi cum e?

#876
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Nu-ti da de gandit? Ia uite ce e pe virus total....Oricum aplicatia GBO nu mai functioneaza de ceva vreme.O am instalata(o versiune mai veche) pe alt pc,la fel nu merge.Am incercat sa instalez versiunea data de tine si ...hop,a sarit Avira pe el.Nu incerca sa o mai instalezi,nu risca.Bafta.

Edited by Adi blondu, 19 December 2014 - 12:33.


#877
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Mai merge aplicatia TV Channels? Poate sa-mi dea si mie cineva un link in PM?

#878
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
se pare ca nu mai merg aproape niciunele decit prin shit-ul de cool tv cu toolbaruri and co.
nici mywebtv, nici tastez.ro, ...

am UPC deja (inclusiv HBO) dar vroiam TV pe PC.
ei au Horizon Go dar sint putine canale (Discovery nu este) si foloseste Silverlight care nu e light ca si solutia SopCast.
si HBO Go foloseste tot Silverlight.

rip!

PS: ce nu inteleg cum au acaparat cool tv canalele ca doar nu le emit ei.
sopcast e bazat pe p2p si din cite stiu nu cool tv initiaza streamul.

poate chiar si sopcast cu usr+pass si cu o mica plata nu era rau decit tot felul de site-uri dubioase.
ceva in genul serialepenet.

#879
chrisklein

chrisklein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.08.2005

View Postpdanyels, on 05 martie 2015 - 20:07, said:

PS: ce nu inteleg cum au acaparat cool tv canalele ca doar nu le emit ei.
sopcast e bazat pe p2p si din cite stiu nu cool tv initiaza streamul.

poate chiar si sopcast cu usr+pass si cu o mica plata nu era rau decit tot felul de site-uri dubioase.
ceva in genul serialepenet.
Streamurile alea le emit chiar cei de la cool tv. Iar sistemul lor de gindire e explicabil: ei isi iau banii, citi ii iau, din advertising. Aplicatia lor deschide tot soiul de porturi si aiureli pe PC, la fiecare conexiune a IP-ului in directia site-ului intruziv, cei de la Cool iau niste centi, acolo. Chestia e garantata in mai mare masura decit li s-ar garanta niste bani ceruti de la userii care le folosesc aplicatia. Nu numai ca n-ar plati nici un roman, dar ar fi si mai injurati decit sint deja, in fond sint destule streamuri legale sau semi-legale la care omul se poate abona.

In legatura cu autentificarea, nu cred ca prin Sopcast se pot face streamuri cu autentificare. Se poate cripta conexiunea dintre canalul sop si player, dar canalul in sine tot de forma sop://xxx:3912/xxx. Pina la urma cred ca se poate face un script de scanare a canalelor sopcast - mi se pare ca aveam un coleg care si facuse asa ceva la un moment dat. Dar, repet, cel care il face, isi asuma si responsabilitatea de-a pierde canalele: in orice moment, aia cu cool-tv-ul se pot enerva ca nu li se mai foloseste aplicatia si taia tzeava. :(

#880
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.01.2010
Mai esti functional acest programel? Daca da, atunci de unde pot sa descarc ultima versiune?

Edited by Swerige, 23 August 2015 - 12:04.


#881
JustJohnDoe

JustJohnDoe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.10.2008
Gata, dupa ce au murit posturile Dolce de ceva timp, acum a murit definitiv TV Channels? Stiti vreo rezolvare sau pot sa sterg aplicatia?!

#882
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,480
  • Înscris: 31.08.2006
A rezistat destul. Cred ca a fost cel mai "longeviv".dintre cele cu canale romanesti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate