Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

recomandare boxe pc

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Am cumparat pana la urma Logitech X-530.
http://www.emag.ro/b...4/pd/EWW0BBBBM/
Sunt destul de multumit de sistem, singurul lucru ce nu-mi place este ca nu se poate controla volumul castilor atunci cand sunt conectate la boxe.
In rest, se aude bine, per total sunt multumit de ele, raportat la pret / calitate.
Dar am o tastatura cu control de volum pe ea, n-am de ales, asa ca voi regla volumul de pe tastatura, cand sunt intr-un joc
As vrea sa va rog sa-mi explicati daca se poate ( sau daca merita, in primul rand ) sa conectez sistemul 5.1 si la lcd tv, pe care -l folosesc si pe post de monitor.Cand ma uit la vreun documentar, etc, sa se auda direct 5.1, sa anulez boxele incorporate in lcd tv.In caz ca e posibil, as putea folosi telecomanda tv-ului pt a modifica sonorul +  sau - ?

E vorba de un LG 32LK430.
http://www.emag.ro/t...0/pd/E1SBDBBBM/
Multumesc anticipat.

Edited by eduard_w, 22 December 2012 - 02:01.


#20
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Nu stie nimeni ?

#21
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Ideea e destul de buna, dar nu stiu daca mai merg boxele la pc, daca sunt conectate la TV. De exemplu, daca joci un joc sau asculti muzica, boxele sunt conectate la TV, calitatea sunetului este cat de cat buna? Sau e mai ok sa folosesti direct placa de sunet? Eu tot pe ideea cu placa de sunet m-as duce, mai ales ca nu e onboard. Ramane decizia ta daca le conectezi la TV cand te uiti la un film sau iti raman conectate la PC si iti creste calitatea sunetului.

#22
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
N-am prea inteles ce vrei sa zici.

#23
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Probabil nici eu acum ca m-am trezit:Posted Image  Eu iti recomand sa lasi boxele conectate la PC, calitatea sunetului totusi e mai inalta decat daca le-ai conecta la televizor. Cam atat era de spus pe scurt. Placa ta de sunet o foarte ok, nu are rost sa te complici cu conectatu la televizor si d`astea.

Daca tot vrei sa afli faza cu telecomanda, conecteaza-le si vei afla singur daca poti folosi telecomanda sau nu.

#24
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Pai as vrea sa le am conectate si la PC si la TV.
Se poate, oare ? Momentan nu mai am niciun loc liber ( jack, etc ) la sistemul 5.1
Trebuie oare vreun adaptor pt a avea sistemul 5.1 conectat si la PC si la TV, deodata ??

Edited by eduard_w, 28 December 2012 - 14:01.


#25
Amarildo2070

Amarildo2070

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.12.2012

View Posteduard_w, on 28 decembrie 2012 - 13:51, said:

Pai as vrea sa le am conectate si la PC si la TV.
Se poate, oare ? Momentan nu mai am niciun loc liber ( jack, etc ) la sistemul 5.1
Trebuie oare vreun adaptor pt a avea sistemul 5.1 conectat si la PC si la TV, deodata ??

nu prea ai ce adaptor sa ai... daca boxele tale, nu au in spate o iesire AUX din care sa-ti faci legaturile cu tv-ul respectiv (prin jack de 3,5 sau RCA ) nu prea vad solutie.... cel putin eu nu am avut aceasta problema deoarece am pe Microlab solo 6c si PC si AUX deci trecerea o pot face foarte usor schimband input-ul. Poti muta jack-ul la tv si pe urma la pc dar daca ai 5.1 este inutil sa le legi la tv. La un dvd sau o statie ar merita, dar direct la tv..... nu vad rostul

#26
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Aha, am inteles. Mersi
Mai am o intrebare. As vrea sa am si boxele si castile, conectate, deodata, la placa de sunet. Am doar o singura intrare la placa de sunet ( mufa aia verde ) asa ca nu am cum.
Trebuie sa scot mereu boxele daca vreau sa am castile conectate, sau invers. Ideea cu castile conectate la boxe, iar boxele direct in placa de sunet, o elimin.
Exista vreun audio spliter care sa-l pot conecta in placa video ( mufa verde ) iar in acel spliter sa am conectate si castile si boxele, deodata ??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate