Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

rds sau nextgen?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006

 boy4ever, on 12 decembrie 2012 - 20:39, said:

Pana la urma stie cineva CAT costa abonamentele de internet de la nextgen? Vad trei tipuri de abonament pe siteul lor, dar informatii despre pret nu reusesc sa gasesc. E chiar asa o enigma??
Suna la ei.

#20
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

 mercur68, on 12 decembrie 2012 - 21:07, said:

Nu vei gasii niciodata ofertele reale pe net, ele sunt zonale, de exemplu, la ROMTELECOM, la Sibiu este o oferta de genul 19 lei in primul an, din al doilea 39 lei, net 100M, telefonie fara minute incluse, cablu TV analogic  gratis 61 de canale. Daca vei cauta oferta asta pe net nu o vei gasii, asa ca trebuie sa vorbesti pe rand operatorii si vezi care iti place. Calitatea serviciilor este ceva relativ, difera de la un cartier la altul asa ca pareri de genul ca X se intrerupe tot timpul sau ca Y se vede prost, nu sunt intodeauna bune ca sa iti faci o imagine, mai simplu, iti intrebi vecinii Posted Image
Cu alte cuvinte, din ce înțeleg, e ca la țiganii de vin să îți schimbe burlanele, scopul e să îți tragă țeapă, dacă te văd bou, ți-o trag bine, dacă ai ceva în cap, în primul rând nu te încurci cu ei. Dacă ai baftă, poate nu ți-o iei așa de rău.
* E doar modul în care văd eu lucrurile.

Edited by benis, 13 December 2012 - 00:45.


#21
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 mercur68, on 12 decembrie 2012 - 21:07, said:

Nu vei gasii niciodata ofertele reale pe net, ele sunt zonale, de exemplu, la ROMTELECOM, la Sibiu este o oferta de genul 19 lei in primul an, din al doilea 39 lei, net 100M, telefonie fara minute incluse, cablu TV analogic  gratis 61 de canale. Daca vei cauta oferta asta pe net nu o vei gasii, asa ca trebuie sa vorbesti pe rand operatorii si vezi care iti place. Calitatea serviciilor este ceva relativ, difera de la un cartier la altul asa ca pareri de genul ca X se intrerupe tot timpul sau ca Y se vede prost, nu sunt intodeauna bune ca sa iti faci o imagine, mai simplu, iti intrebi vecinii Posted Image

 catalinman, on 13 decembrie 2012 - 00:24, said:

Suna la ei.

Ce prostie! Poate o sa sun, asa de curiozitate, dar nu ar merita asta! Inteleg ca ofertele sunt regionale, dar e asa greu sa le puna pe site?? Eu locuiesc intr-un oras gen Slatina, acaparat complet si de foarte mult timp de RDS. Ma gandeam ca poate in situatia asta ar putea veni cu o oferta buna... Dar cred ca stau eu cuminte si nu ma mai leg la cap cu nimic. Stau tot cu internet wireless si gata. Cablu nu imi trebuie, prind 4-5 posturi si cu antena de camera, iar telefon fix am te la Romtelecom, abonamentul voce zero de cativa ani...

#22
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004

 Neaceasca85, on 12 decembrie 2012 - 16:50, said:

Unii aveau ONT in casa si de la Next Gen, nasol ca la tine e pe stalp, UTP pe exterior nu e indicat, sau poate ai FTP.


Nu stiu de care este, ambele cabluri sunt negre, grose si cu sufa

Eu m-am cablat la ei cam la o saptamana dupa ce au tras fibra, si a doua zi dupa ce au dat oficial drumul la tv digital, inainte de a trage fibra aveau o retea veche doar pt tv, nu stiu daca in Giurgiu au mers pe varianta FTTH, cel putin la mine in cartier nu au mers.

M-au cablat a doua zi dupa ce am semnat contractul, la RDS astept deja de aproape 3 luni :(

Edited by alinushus, 13 December 2012 - 09:39.


#23
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
@Neaceasca Am sunat mai devreme la ei sa aflu preturile,
nextlight - 28 lei
nextmedium -  35 lei
nextheavy - 44 lei
Chiria routerului wireless variaza in functie de abonamentul ales - 3 sau 7 lei
Instalarea e gratuita in limita a 15 m de cablu.
Preturile sunt valabile pentru Campina si sunt generice , pot varia cu 1 - 2 lei in plus sau minus

#24
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
S-ar putea sa fie inca valabila promotia de care am beneficiat si eu platesti un tip de internet si-l primesti pe cel imediat superior, vad ca pe site la ei este inca prezenta:  http://www.next-gen....a_internet.html

Edited by alinushus, 13 December 2012 - 13:38.


#25
zoinx

zoinx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 27.09.2010
Abonament facut acum doua luni la Nextgen,53 lei, net 100 Mbps + tv digital + voce rtc.Stau la casa, luna conectarii gratis(depinde cat prinzi din ea)

#26
eldorin

eldorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 09.03.2011

 zoinx, on 13 decembrie 2012 - 16:38, said:

Abonament facut acum doua luni la Nextgen,53 lei, net 100 Mbps + tv digital + voce rtc.Stau la casa, luna conectarii gratis(depinde cat prinzi din ea)
in zona mea au acum, pana la sf. lui decembrie, oferta asta la 46 lei. ma interesa calitatea serviciilor, inca nu am facut pasul spre nextgen

#27
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Sunt ok, si pe tv si pe internet, cel putin eu nu am avut probleme majore in Giurgiu

Edited by alinushus, 14 December 2012 - 08:23.


#28
marcoos

marcoos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.01.2006
Am o intrebare:
Pt RDS se plateste chirie pt vreun echipament la abonamebtul Fiber Link 2 + telefonie fixa sau contravaloarea pt cablul de la stalp pana in casa? Observ ca la Nextgen acesta este gratis doar in limita a 15 m.

#29
viitorul_suna_bine

viitorul_suna_bine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 12.01.2013

 marcoos, on 16 ianuarie 2013 - 16:23, said:

Am o intrebare:
Pt RDS se plateste chirie pt vreun echipament la abonamebtul Fiber Link 2 + telefonie fixa sau contravaloarea pt cablul de la stalp pana in casa? Observ ca la Nextgen acesta este gratis doar in limita a 15 m.
NU. Dar dacă vrei HBO-urile și Cinemax 1 și 2 + Digi Film îți trebuie un decodor HD (la partea de televiziune)  care costă 10 lei la chirie lunară sau 350 lei dacă îl cumperi. Restul canalelor le vezi cu DVB-C-ul televizorului.

#30
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 04.05.2017
nextgen recomand nu rds...

#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008
Ai dezgropat un topic din 2012-2013. RDS recomand, Next Gen oricum are acoperire mica.

#32
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Mai bine Rds decât telekom pardon Nextgen

#33
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Felicitări!
După 6 ani a venit și răspunsul!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate