Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

iTab 971

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#73
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005

View Postemtr3s, on 18 decembrie 2012 - 19:07, said:

eu am kingston de 32gb sdhc clasa 4. nu stiu de la ce sa fie. dar audio vine inainte de video.

Ia fa un test de viteza pe cardul asta si apoi vedem.
Eu nu am nici o problema cu tableta, merge atza, mai putin compatibilitatea aia timpita... iei joace din diverse surse merg beton, incerci sa iei de pe oficial, nu-s compatibile...

#74
emtr3s

emtr3s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.09.2010
acum am dat drumu la un test revin dimineata cu ceva cifre. sa fie oare de la fisiere?

#75
emtr3s

emtr3s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.09.2010

View Postemtr3s, on 19 decembrie 2012 - 01:04, said:

acum am dat drumu la un test revin dimineata cu ceva cifre. sa fie oare de la fisiere?

cum era de asteptat. 3-5 mb/s.

#76
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
Ai gasit vinovatul... viteza mica transfer cu bitrate mare (probabil compresie mica). N-ai ce sa ceri mai mult :)

#77
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
M-am hotarat sa-i iau sotiei itab 971 dual core de Craciun. Am comandat-o ieri si astazi a ajuns. Cutia e eleganta, mult mai subtire decat ma asteptam, am primit si un stylus, nu stiu cat de util va fi. Tinand cont ca va fi cadou nu am desfacut ambalajul, asa ca deocamdata nu am vazut tableta "pe viu". Abia astept insa :) Mai multe impresii dupa ce o butonez putin, adica dupa ce vine Mosu' :)

#78
CosminAnca

CosminAnca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.12.2008
A aparut itab 972 care are 8 Gb memorie la 799 lei pret promo de Craciun.

#79
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Dupa o foarte scurta perioada de butonat tableta pot spune cateva lucruri, destul de putine:

- arata foarte bine, este inchegata, nu scartaie, nu joaca, finisaje foarte bune
- ecranul imi place, este foarte luminos, mi s-a parut chiar prea luminos la nivelul minim
- se misca cursiv, fara lag, dar deocamdata nici nu am instalat multe programe.

Ce nu-mi place este receptia wi-fi. Cu 2 liniute se incarca foarte greu google play sau o pagina de net. La modul ca nu se incarca. In acelasi loc, telefonul meu cu 1 sau 2 liniute receptie merge mult mai repede si fluent. Voi incerca sa orientez altfel antenele de la router sau chiar sa-i mut pozitia, e frustrant sa astepti ca pe timpul dial-upului sa se incarce ceva.
Bateria am incarcat-o o singura data, mi se pare ca se descarca usor cam repede, dar mai astept alea 2-3 cicluri complete de incarcare-descarcare.
Una peste alta, deocamdata sunt multumit.

Edited by prisonbreak, 26 December 2012 - 21:26.


#80
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
NU UITATI, ca dupa cele trei cicluri complete de incarcare - descarcare, tableta (orice device cu acumulator litiu) trebuie NEAPARAT INCARCATA la min. 15% , o puteti incarca oricand insa nu o folositi cu bateria sub 15% caci nu e recomandat, daca se intampla vreodata accidental nu e mare lucru insa daca se repeta e naspa...

#81
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

View PostKapitaK, on 27 decembrie 2012 - 12:14, said:

NU UITATI, ca dupa cele trei cicluri complete de incarcare - descarcare, tableta (orice device cu acumulator litiu) trebuie NEAPARAT INCARCATA la min. 15% , o puteti incarca oricand insa nu o folositi cu bateria sub 15% caci nu e recomandat, daca se intampla vreodata accidental nu e mare lucru insa daca se repeta e naspa...

De ce e naspa? Intreb nu ca sa starnesc o polemica, chiar sunt curios. Orice telefon din ziua de azi vine cu baterie pe litiu, pe al meu l-am folosit pana la 2% de fooooooarte multe ori si dupa 1 an jumate bateria nu mai e ca la inceput, dar se comporta ok.

#82
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Pai tocmai de asta ...ca nu va mai fi ca la inceput, daca vrei sa aibe viata cat mai lunga e bine sa o pui la incarcat cand te anunta asta (in general la 15%), daca nu-ti pasa o pui la incarcat cand vrei tu, efectele negative nu le vei simti imediat ci dupa cel putin un an... cand va fi prea tarziu...

#83
mihaip67

mihaip67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.12.2012
Buna seara,
Am citit mai demult, intr-un prospect al unui producator de baterii cu litiu ca , daca la bateriile NiMH, utilizarea acestora pana la valoarea cea mai de jos si apoi incarcarea completa le prelungeste viata, la cele cu litiu mentinerea lor incarcata cat mai mult le prelungeste viata, astfel ca, este bine sa fie puse la incarcat ori de cate ori aveti posibilitatea, sau nu lucrati cu dispozitivele alimentate cu acest tip de baterii, in speta, tabletele.

#84
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Cred ca sunt legende. Ma gandesc ca o baterie are garantat un anumit numar de cicluri incarcare-descarcare, de exemplu 200 de cicluri, sau 300. Dupa aia bateria scade ca performante in functie de modul fiecaruia de utilizare. Sa nu ne iluzionam, bateriile cred ca sunt veriga cea mai slaba la gadgeturile astea, sunt facute sa reziste o anumita perioada, dupa care iei alt device. Nu trebuie sa te tina o viata, 2 ani e suficient pt producatori.

#85
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Nu uita ca in multe cazuri bateria costa dupa doi ani aproape cat device-ul in cauza, asa ca e bine sa o protejezi...

#86
mihaip67

mihaip67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.12.2012
Legende sau nu, fiecare face cu jucaria lui ce vrea.
Mi-am adus aminte acum de un banc cu "I" si "S", care se casatoresc amandoi odata, din discutii reiese ca "I" isi incarca bateria de vreo 6 ori pe noapte iar "S" o singura data. Dupa ani pe "I" il tinea bateria doar o data pe saptamana iar pe "S" tot o data pe noapte.
Morala, cum te joci cu bateria atat te tine.

#87
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostKapitaK, on 27 decembrie 2012 - 16:19, said:

Pai tocmai de asta ...ca nu va mai fi ca la inceput, daca vrei sa aibe viata cat mai lunga e bine sa o pui la incarcat cand te anunta asta (in general la 15%), daca nu-ti pasa o pui la incarcat cand vrei tu, efectele negative nu le vei simti imediat ci dupa cel putin un an... cand va fi prea tarziu...

Parca esti doctor ! Si vorbesti despre fumat ! asa mi s-a parut mie .Nu vreau sa supar ,Doamne-fereste !

#88
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011

View Postprisonbreak, on 27 decembrie 2012 - 18:06, said:

Cred ca sunt legende. Ma gandesc ca o baterie are garantat un anumit numar de cicluri incarcare-descarcare, de exemplu 200 de cicluri, sau 300. Dupa aia bateria scade ca performante in functie de modul fiecaruia de utilizare. Sa nu ne iluzionam, bateriile cred ca sunt veriga cea mai slaba la gadgeturile astea, sunt facute sa reziste o anumita perioada, dupa care iei alt device. Nu trebuie sa te tina o viata, 2 ani e suficient pt producatori.
Corect, au un numar limitat de cicluri, aproape toti producatorii de laptopuri dau garantie un an pentru baterie.

Daca isi pastreaza durata de viata timp de 2 ani e foarte bine.

#89
s_nik2001

s_nik2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.01.2009
Cum se mai comporta tableta? Cei care au cumparat-o daca pot sa ne mai impartaseasca impresii pentru ca vreua sa o cumpar si eu... Are puncte slabe sau ceva probleme?

#90
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Si eu ma gandesc sa o cumpar. Allview vad ca au numai probleme. Nu sunt obisnuit, chiar daca trec de la ceva inferior din punct de vedere hardware, Motorola este cu o clasa peste o tableta de nivelul acesta din punctul de vedere al constructiei. Adica nu ma astept sa ma nevoie sa trimit de trei ori tableta ca sa imi da alta noua pana nimeresc.

Dintre toate acest iTab imi surade cel mai mult pentru ca are si autonomia mai mare si ceva accesorii. Acum designul tabletei mie chiar ini place dar nu gasesc nicaieri in Pitesti sa o testez. Vreau sa ma si joc si sa vad filme pe ea, si din cate am inteles e o problema cu rezolutia, cu aspectul 4/3. In niste imagini am vazut Nova 3 pe tableta, deci jocurile in mod normal ruleaza pe orice rezolutie, si oricum intind ele imaginea nu este problema de incompatibilitate. Dar pe partea de filme am observat din review-uri ca toate filmele se vad cu acele bari sus si jos din cauza aspectului 4/3. Ma gandesc la 9.7 pentru ca este mult mai buna de citit, mult mai buna de navigat pe net si in plus pare ca are o constructie superioara celei de 10.1 de la InfoTouch, zic asta pentru ca are aluminiu pe spate si nu se apasa piesele pana ce ating display-ul.

Vreau sa imi spuneti cu totii parerile pro si neaaprat contra in legatura cu aceasta tableta, si daca o recmandati pe cea 10.1 sau pe aceasta ( care are rezolutia mai mica, dar parca mai bine inchegata si are si cateva plusuri aceasta dimensiune, navigare mai buna in landscape si citire )

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate