Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Vonino SpeedStar S

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
981 răspunsuri în acest subiect

#865
sasu22

sasu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 18.12.2012
nu trebuie la aceasta tableta nici-un fel de update daca ai 4.1.1 si sunt convins ca ai, e perfecta !
Daca merge greu si te "jeneaza" salvezi tot ce ai pe ea in pc apoi dai o resetare din fabrica meniu-setari-backup si resetare (debifand backup),ATENTIE: tableta trebuie sa fie icnarcata cel putin 50 la suta.

#866
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 04.03.2013
ce autonomie are bateria dupa aproape 2 ani?

#867
sasu22

sasu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 18.12.2012
depinde ce faci pe ea !
in browsing si video duce 4 ore lejer,
in jocuri gen fmh14 sau fifa 14 /nova duce cam 2 ore.

Editat de sasu22, 14 aprilie 2014 - 17:07.


#868
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postsasu22, on 14 aprilie 2014 - 17:05, said:

depinde ce faci pe ea !
in browsing si video duce 4 ore lejer,
in jocuri gen fmh14 sau fifa 14 /nova duce cam 2 ore.


da, confirm ! si la mine tine cam la fel, eram curios daca au inceput sa cada, la unul, la altul :)

#869
maradentro123

maradentro123

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 08.09.2013
Depinde la ce luminozitate joci. Pe mine ma tine si mai putin de 2 ore daca o las maxim si peste 4 ore daca o las mai putin de un sfert, in jocul "The Walking Dead: Season One". Apropo, voi jocati asta ? Va place ?

#870
sasu22

sasu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 18.12.2012
trebe sa nu ai toate tiglele pe casa sa folosesti o tableta sau telefon la luminozitatea maxima in casa :Posted Image ! Pentru ce ? sa iti oboseasca ochii ? sa uzezi acumulatorul ? eu joc pe minim sau jumate in orice conditii.
@ nu, nu joc :P

Editat de sasu22, 15 aprilie 2014 - 17:02.


#871
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postsasu22, on 15 aprilie 2014 - 17:02, said:

trebe sa nu ai toate tiglele pe casa sa folosesti o tableta sau telefon la luminozitatea maxima in casa :Posted Image ! Pentru ce ? sa iti oboseasca ochii ? sa uzezi acumulatorul ? eu joc pe minim sau jumate in orice conditii.
@ nu, nu joc Posted Image
ai dreptate, e super display, nu ai de ce sa-l tii la maxim
si eu il tin aproape de minim

cum naiba sa mai ai autonomie cand displayul consuma cel mai mult?

#872
maradentro123

maradentro123

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 08.09.2013
pei sa te joci ! ca merita jucat.  @ si mai dati cateodata si luminozitatea la maxim cand va jucati si aveti tabletele la incarcat ! Posted Image

#873
maradentro123

maradentro123

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 08.09.2013
Vorbind despre romul stock, poate cineva sa-mi spuna cam ce aplicatii de sistem pot fi dezinstalate fara probleme ? Fara sa apara erori ?
A reusit cineva sa faca aplicatiile sa se instaleze direct pe memoria interna cea mare, nu cea mica ?

#874
maradentro123

maradentro123

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 08.09.2013
Nu credeam ca voi avea nevoie dar de cand cu "The Walking Dead: Season One" se pare ca am. Desi am mutat aplicatia din memoria rom pe cea "externa", episoadele jocului mi-le descarca tot in memoria rom... :(

#875
sasu22

sasu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 18.12.2012
aplicatiile ce le am dezinstalate decand am luat tableta, si al feicare hard reset le opresc sunt:
android battery widget
browser
browser widget
bubble
cautare google
cautati
chrome ( ca folosesc mozilla, mananca mai putin)
com.android.smspush
com.android.wallpaper.holospiral
com.google.android.voicesearch
e-book
e-mail
furnizor aplic cautare
global time widget
google one time
google talk
inregistrare sunet
motor google text in vorbire
musicfx
muzica ( folosesc winamp/mixzing)
news and weather
picasa uploader
pico tts
servicii exchange
settings widget
sincronizare marcaje google
store widget
street view
talkback
weather forcast

ATENTIE: Eu sunt genul de om care vrea performanta maxima, nu vreau aspect sau blur ca la hollywood.
Nu se pot instala direct pe cardul mare aplicatii, trebuie sa ai programul APP2SD (appmgr III) si le muti manual.

#876
zeusz4u

zeusz4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 04.06.2014
Salut,

Detin si eu aceasta tableta Vonino Speedstar S. Am decis sa nu instalez niciun ROM custom, ca sa evit eventualele probleme. Tableta am luat-o vara trecuta, cand am prins super oferta la emag.
Pana acuma n-am prea avut probleme serioase cu tableta, dar ii de mentionat faptul ca de multe ori se blocheaza sau face lag (insa nu stiu daca ii de la BitDefender Antivirus instalat pe el, respectiv BitDefender ClueFul). Cat am avut auto update activat in google play, tableta nu se putea folosi cat timp descarca si instala updateuri la aplicatii... era jenant. Am dat disable la toate auto-update, si acuma dau update cand vreau eu, fara si mi se mai blocheze in timp ce navighez pe net sau sunt in ceva joc.
Nu am prea multa experienta cu tablete Android. Pe sistem drive mai am circa 180M liber, cu toate ca am mutat cam toate aplicatiile pe memoria Flash interna.

Oare sunt sperante sa primim un update de soft la aceasta tableta, android KitKat pe ea?
Asta o fi varianta rev2 din cate am citit pe emag, nu chiar prima varianta care era cu probleme.

Aveti orice recomandare pentru a optimiza performanta?

Va multumesc.


PS: De unde mai pot cumpara folie de protectie pentru aceasta tableta? La emag nu mai este disponibil.

#877
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.410
  • Înscris: 08.12.2005
Hard reset.

#878
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.082
  • Înscris: 20.11.2007

View Postzeusz4u, on 04 iunie 2014 - 14:48, said:

Oare sunt sperante sa primim un update de soft la aceasta tableta, android KitKat pe ea?
Oficial, cu siguranţă nu.

#879
gigikent4456

gigikent4456

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 06.11.2006
@zeusz4u
Am si eu tableta asta, din pacate nu am gasit folie la un preț decent la noi. Am dat comanda la
http://m.banggood.co...et-p-75725.html
Tinand cont ca SpeedStar egal pipo u1 pro, ar trebui sa se potriveasca. Am platit prin PayPal, iar transportul este gratuit. La 1,5 usd, nu ar trebui sa fie mare problema în caz de teapa cu saitul.

#880
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.410
  • Înscris: 08.12.2005
E pe undeva vreun tutorial de demontare a tabletei?

#881
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.082
  • Înscris: 20.11.2007
în postările #819 şi #827 poţi vedea tableta desfăcută. Practic e lipită rama de plastic ce conţine display-ul de capacul din aluminiu. Cu un card sau spatulă de plastic, cu atenţie, poţi deslipi cele două piese.

#882
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postzeusz4u, on 04 iunie 2014 - 14:48, said:

Salut,

Detin si eu aceasta tableta Vonino Speedstar S. Am decis sa nu instalez niciun ROM custom, ca sa evit eventualele probleme. Tableta am luat-o vara trecuta, cand am prins super oferta la emag.
Pana acuma n-am prea avut probleme serioase cu tableta, dar ii de mentionat faptul ca de multe ori se blocheaza sau face lag (insa nu stiu daca ii de la BitDefender Antivirus instalat pe el, respectiv BitDefender ClueFul). Cat am avut auto update activat in google play, tableta nu se putea folosi cat timp descarca si instala updateuri la aplicatii... era jenant. Am dat disable la toate auto-update, si acuma dau update cand vreau eu, fara si mi se mai blocheze in timp ce navighez pe net sau sunt in ceva joc.
Nu am prea multa experienta cu tablete Android. Pe sistem drive mai am circa 180M liber, cu toate ca am mutat cam toate aplicatiile pe memoria Flash interna.

Oare sunt sperante sa primim un update de soft la aceasta tableta, android KitKat pe ea?
Asta o fi varianta rev2 din cate am citit pe emag, nu chiar prima varianta care era cu probleme.

Aveti orice recomandare pentru a optimiza performanta?

Va multumesc.


PS: De unde mai pot cumpara folie de protectie pentru aceasta tableta? La emag nu mai este disponibil.


poti incerca sa o Rootezi cu Towelroot, e foarte simplu, apoi mai scoti din aplicatiile "bloatware"

http://www.androidpo...current-device/


la mine se misca bine tableta dar intr-adevar, daca ai ceva in background tableta ingheata  (updateuri GooglePlay sau alte aplicatii)  , sper ca ai dezinstalat antivirusul.

Editat de OvidiuDunhill, 17 iunie 2014 - 11:22.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate