Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

unelte taiat pomii fructiferi

- - - - -
  • Please log in to reply
1374 replies to this topic

#973
san62

san62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 26.02.2022

 AlexD2, on 08 aprilie 2022 - 09:32, said:

Poate cineva importa legal mai ieftin decat astia ?. Hai sa fim seriosi.
Preţurile afişate sunt pentru vânzare nu sunt preţurile cu care au achiziţionat!Posted Image

Mai frumos sună "preţuri de achiziţie"!Posted Image

#974
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Repet, ca poate nu ne înțelegem.Ciordeli.

#975
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011
Buna. Caut sa cumpar o foarfeca de 2 maini, buget 300 lei, 400 doar daca merita.
M-am uitat la Castellari troncarami, tucano trece de 400, Ausonia, Vesco, la 390 am vazut Felco 211-60.
Pentru o mana am Felco 9, sunt stangaci.
Am vreo 50 de pomi. Tanx.

#976
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,573
  • Înscris: 10.01.2019
Daca marimea iti convine ia Felco

#977
ionathan

ionathan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.02.2012
Vezi Original Loeve, cam scumpe, dar merita.

#978
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011
Am luat pana la urma Felco, a venit ieri.

#979
cezarius29

cezarius29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.07.2007
Foarfeci Corona nu foloseste nimeni? Am vazut ca sunt destul de apreciate peste ocean, au o istorie si traditie destul de lunga...

#980
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020
Nu prea se vorbeste pe aici de foarfece "normale", de prin bricolaje. Adica alea la 20-30 de lei.
Toti dau ochii peste cap si te trimit la Felco si nu stiu ce japoneza,de nu pot pronunta numele,la 3 milioane. Bineinteles,experti in aliaje japoneze si sabii de samurai.

Experienta mea cu ieftineli ( chiar si la 12 lei ), este pozitiva. Am cam 12 pomi,zmeura,mure si arbusti decorativi fara numar.

E ca si cum as intreba ce masina sa iau si lumea sa ma trimita la reprezentanta Mercedes.. Asta stie oricine.

#981
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Gresesti. Asa am fost si eu. Le mai pierdeam prin iarba, le gaseam la urmatoarea cosire... le aruncam cand se toceau...
Sunt proaste, dar trebuie sa-ti dai seama singur de asta.

#982
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 07.09.2004

 oregano, on 31 decembrie 2022 - 09:07, said:

Nu prea se vorbeste pe aici de foarfece "normale", de prin bricolaje. Adica alea la 20-30 de lei.
Toti dau ochii peste cap si te trimit la Felco si nu stiu ce japoneza,de nu pot pronunta numele,la 3 milioane. Bineinteles,experti in aliaje japoneze si sabii de samurai.

Experienta mea cu ieftineli ( chiar si la 12 lei ), este pozitiva. Am cam 12 pomi,zmeura,mure si arbusti decorativi fara numar.

E ca si cum as intreba ce masina sa iau si lumea sa ma trimita la reprezentanta Mercedes.. Asta stie oricine.

Pai cine te impiedica sa vorbesti tu de alea "normale"? Daca ai de zis despre ele ceva, zi! In afara de faptul ca sunt ieftine nu e nimic de zis. Una e sa tai 12 pomi in 3 ore alta e sa tai o saptamana sau doua zi de zi... Una e sa aduni ieftineli tocite sacose intregi alta e sa ai doua trei scule bune de care sa ai grija si sa te tina ani la rand si cu care e o placere sa lucrezi. Ca nu ai chef sa le ascuti pe alea bune si iei in fiecare an alta la 15 lei din Lidl asta e strict problema ta.

#983
gabiroa

gabiroa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,487
  • Înscris: 28.12.2010
https://www.dedeman....-otel/p/7039933

Eu o am pe asta de vreo 3-4 ani. Am mai scris despre ea. Taie asemanator cu Felco dar cand le-am desfacut pentru curatare si ungere nu sunt deloc acelasi lucru. Asta Grunman nu are bucsa si deja s-a olarit locasul care culiseaza pe boltz. Nu e deloc aceeasi calitate nici macar pe aproape. Dar da, daca ai pomi putini si cauti ceva mai ieftin decat Felco e o solutie, te tine si asta cativa ani fara probleme. Totusi alea de 10-15 lei nu le-as recomanda. Am vazut pe la soacra-mea, pe la taica-miu asa ceva si sunt foarte proaste mai rau te enervezi cu ele

Edited by gabiroa, 31 December 2022 - 11:16.


#984
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Felco-ul meu 8 are deja vreo 6 ani, cred.. E aproape ca în prima zi, cu excepția tsmpoanelor de cauciuc, unul s-a cam dus dar încă mai merge.


#985
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Oregano, ti-am scris, eram la fel ca tine...
Pana i s-a facut mila sotiei si mi-a daruit o Okatsune. Cand am vazut cat costa mi s-a facut rau, eu nu as fi dat atatia bani niciodata. Dar abia atunci m-am dumirit.
Daca toata viata ai taiat numai cu scule ieftine, nu ai de unde sa sti cum este cu ceva scump.

#986
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020
Cu alea scumpe umbli ca cu ouale.. Ca ai dat 3 milioane si nu-ti vine sa le agresezi,taind ce iti iese in cale.
Imi vine tot sa fac paralela cu domeniul auto. Cate ML-uri vezi zghihuite prin noroaie ( sunt in stare, nu va faceti griji..) si cate Patroale si Vitare. Ala a dat mult pe ML si nu-l baga decat pe asfalt.

Asa...puteti inchide topicul. Felco sau japoneza si aia e.

Folosesc Verve,de la Brico, lumytools de la Dedeman si una din bazar.
De cand m-am mutat la tara. Adica 5-6 ani.


Si una mare bypass pentru crengi groase, bosch.

Edited by oregano, 31 December 2022 - 13:49.


#987
gabiroa

gabiroa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,487
  • Înscris: 28.12.2010

 parintele, on 31 decembrie 2022 - 11:15, said:

Felco-ul meu 8 are deja vreo 6 ani, cred.. E aproape ca în prima zi, cu excepția tsmpoanelor de cauciuc, unul s-a cam dus dar încă mai merge.
https://www.felcorom...b/kit-2-93.html
Se gasesc si tampoane Padre. La chinezaria mea s-au rupt demult iar piese de rezerva bineanteles ca nu exista

#988
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Știu ca sunt, orice componenta se găsește.


#989
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,522
  • Înscris: 27.01.2012
Se discuta de cele bune pentru a afla care-si merita banii. La alea ieftine n-ai ce discuta, de cati bani dai atat te tine, o arunci si iei alta, nu pierzi vremea sa o ungi, sa o ascuti sau sa o repari, n-ai de ce sa incerci sa faci din rahat bici!

Edited by subway_guru, 31 December 2022 - 17:13.


#990
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 07.09.2004

 oregano, on 31 decembrie 2022 - 13:48, said:

Asa...puteti inchide topicul.

Pai de ce sa-l inchidem? Abia a fost deschis acum zece ani!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate