Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Problema Facebook Password

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
MrCoas

MrCoas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2012
Salut softpedia,
de ceva vreme nu pot sa imi acessez contul facebook, ce`i de la fb mi-au zis ca este piratat si la blocat.

Ce este in [click] este unde pot sa dau click

Contul tău este temporar blocat.
It looks like someone else may have accessed your account, so we've temporarily locked it to keep it safe. For your privacy, others cannot see your account while it is locked. To unlock your account, you may need to pass a security check.
Note that attempting to access someone else's account is a violation of Facebook's terms. It may also be illegal. If you are not Lnt Alexandru, press Cancel.
[Continue+ Cancel-]Continue+
___________________________________________________
Contul tău este temporar blocat.
In order to regain access to your account, please log in from one of these computers you recently used:
Chrome pentru WinXP (28 octombrie la 14:07)
Firefox pentru WinXP (5 octombrie la 08:10)
If you are unable to access any of these computers, you can [ provide identification to regain access. ]
___________________________________________________
Upload a photo ID
To make sure this is your account, we need you to upload a color photo of your government-issued ID. Your ID should include your name, birthday and photo.
Acceptable IDs include your:
Passport
Driver's license
State-issued ID card
Military ID card
Immigration ID with signature
We won't accept:
Your profile picture
Everyday pictures
Clip art

[I don't have an ID+ Continue- Go Back=] I don't have an ID+
___________________________________________________
Upload alternate IDs
If you don't have a government-issued ID, you can upload two alternate IDs. Together, these IDs should show your name, birthday and photo.
Some acceptable alternate IDs:
Utility bill
Company or school ID
Library or sports club card
Birth certificate
Social security card
Bank statement

[I don't have any of these IDs+ Continue- Go Back=]Continue-
___________________________________________________
Upload photo of your first alternate ID
How to upload your ID
Optional: Cover up any confidential information (ex: license or passport number)
Scan or take a picture of your ID with your digital camera
Make sure you can clearly see your name, birthday and photo
Save the photo to your desktop
Click the button below and follow the instructions to upload your ID
{ Choose Photo }
___________________________________________________
imi zice ceva de un bulentin facebook si n-am asa ceva

Ce trebuie sa fac?

#2
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Iti cere buletinul personal, ca sa dovedesti ca esti persoana al carui cont este blocat, daca o sa le dai copie cu buletinul tau, atunci tu vei dovedi ca esti persoana cu numele de pe contul acela, iar ei iti vor debloca contul.In locul tau as renunta la facebook in momentul acesta, cum sa-mi ceara mie un site de socializare sa ma legitimez cu buletinul, unde am practic toate informatiile mele personale, uite asa culeg "baietii veseli" toate informatiile despre toata populatia, cu trucuri ieftine si usoare ca acesta, daia nu mi-am facut eu fb sunt un pic prea dubiosi cu chestiile astea.

Edited by catalinuptm, 15 November 2012 - 11:08.


#3
MrCoas

MrCoas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2012
adica sa imi fac o poza cu buletinul de romania?

#4
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Nu, doar un scan al buletinului cred ca este suficient, daca nu astepti noi informatii de la ei si vezi ce-ti mai cer.

#5
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
e asa de indispensabil un cont de fb? pana la urma la ce sunt bune chestiile astea,ca eu tot nu pricep....sa se uite toata lumea la pozele din concediu????

#6
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Da, nici eu nu inteleg de ce nu poate renunta lumea la fb (acuma o sa zica lumea ca cei care n-au fb sunt antisociabili si n-au viata) uite ca eu n-am fb si traiesc :)) Oricum asta cu buletinul sa ti-l ceara mi se pare fantezie maxima.Cum poti obtine datele oricui doresti tu de pe net, simplu ii ceri buletinul, tare de tot.

#7
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 catalinuptm, on 15 noiembrie 2012 - 11:26, said:

acuma o sa zica lumea ca cei care n-au fb sunt antisociabili si n-au viata
asta e psihologie inversa...normal ca oricine e acuzat ca nu are fb si ca e antisocial o sa sara repede sa si faca un cont ca deh...ce o sa zica lumea despre el..tre sa fie si el in randu lumii asa ca isi face cont dar marea durere e ca lumea nu da doi bani pe "tine" nu iti plateste facturi sau sa ti rezolve alte probleme asa ca ar ttrebui sa ne doara in fund de propaganda si reclama ieftina la astfel de servicii.
De telefon avem nevoie de facebook nu.

Edited by BlueSoon, 15 November 2012 - 12:53.


#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 catalinuptm, on 15 noiembrie 2012 - 11:26, said:

Da, nici eu nu inteleg de ce nu poate renunta lumea la fb (acuma o sa zica lumea ca cei care n-au fb sunt antisociabili si n-au viata) ...
Pai au facut cercetatorii lu' peste prajit de peste Ocean un studiu si a reiesit ca cei ce nu au profil pe fb sunt antisociali, maniaco-depresivi si posibil dusi cu pluta. Dar probabil au uitat ca au fumat vreo 3 kile de marijuana inainte de a face testul.
Uneori e putin mai usor sa uploadezi pozele pe fb, dupa care sa le poata vedea cunostintele/rudele tale, dar deja cand cer copie de buletin au intrecut masura.

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,483
  • Înscris: 10.08.2005

 catalinuptm, on 15 noiembrie 2012 - 11:26, said:

acuma o sa zica lumea ca cei care n-au fb sunt antisociabili si n-au viata.
mai degraba aia care n-au access la facebook

#10
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

 BlueSoon, on 15 noiembrie 2012 - 12:52, said:

De telefon avem nevoie de facebook nu.

Asa este, telefonul este ceva indispensabil in ziua de azi, numai este un moft, dar facebook-ul, sincer nu-i vad rostul.

 Hider141, on 15 noiembrie 2012 - 12:54, said:

Pai au facut cercetatorii lu' peste prajit de peste Ocean un studiu si a reiesit ca cei ce nu au profil pe fb sunt antisociali, maniaco-depresivi si posibil dusi cu pluta. Dar probabil au uitat ca au fumat vreo 3 kile de marijuana inainte de a face testul.
Uneori e putin mai usor sa uploadezi pozele pe fb, dupa care sa le poata vedea cunostintele/rudele tale, dar deja cand cer copie de buletin au intrecut masura.

Cred ca 90% din cercetatori sunt prea cretini atunci cand fac astfel de studii.Majoritatea care au facebook, nu isi pun poze ca sa ii vada rudele, isi pun poze ca sa impresioneze si sa dea ceea ce nu sunt.Am intalnit multi dintre prietenii mei care atunci cand i-am intrebat de ce si-au facut facebook, au spus ca "aa sa ma joc jocul ala cu....." nu putea sa recunoasca adevaratul motiv pentru care si-a facut facebook ? Trebuie sa inceapa cu aberatii de genul acesta, ma uit in jur si daca pe zi nu vad 5-10 pusti/oameni, in toata firea care butoneaza la facebook, nu vad nimic...get a life.

Edited by catalinuptm, 15 November 2012 - 13:06.


#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Stiu. Din cauza asta am invatat sa privesc cu o nota cat mai comica si sarcastica orice studiu efectuat de catre cercetatorii britanici ori de peste Ocean. Nu de alta, dar astia ar fi in stare sa efectueze si studii conform carora daca mananci ciocolata alba esti rasist, sau daca asculti Skrillex esti sociopat.

Edited by Hider141, 15 November 2012 - 13:18.


#12
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Cand aud de cercetatorii britanici imi vine sa o iau la fuga, aia cred ca fac cele mai cretine studii, intr-un timp auzeam la radio zilnic despre studiile cercetatorilor britanici.

#13
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Si daca-ti ziceai Cutu Cutu iti cereau buletinul de vaccinari? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate