Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Cat de proasta este populatia din romania?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
273 replies to this topic

Poll: Cat de proasta este populatia din romania? (163 member(s) have cast votes)

Cat de inculta este populatia din romania?

  1. sub 10% (7 votes [4.29%])

    Percentage of vote: 4.29%

  2. 10 - 20% (7 votes [4.29%])

    Percentage of vote: 4.29%

  3. 25 - 30% (9 votes [5.52%])

    Percentage of vote: 5.52%

  4. peste 30 % (140 votes [85.89%])

    Percentage of vote: 85.89%

Vote Guests cannot vote

#271
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 unrealgeb1978, on 13 noiembrie 2012 - 03:04, said:

Nu suntem un popor care sa invete din istorie, suntem un popor care gandim cu burta. Am luat un kg de zahar...il votez pe asta...nu conteaza ca asta pe care l-am votat nu imi mai da unul decat peste 4 ani iar celalalt poate imi dadea unul in fiecare an.
Din cate stiu nu exista un studiu care sa indice clar faptul ca "mita electorala" e eficienta. Adica nu se poate spune fundamentat stiintific: "in satul Cucuietii din Deal candidatul la primarie Stan Maciuca a impartit zahar si ulei, drept pentru care a obtinut x% din voturi. Daca nu ar fi dat nimic ar fi primit doar y% din voturi"
Eu cred ca omul primeste ce i se da si voteaza cum il taie capul.
A, ca intr-un oras precum Constanta pensionarii il voteaza pe Mazare pentru ca primesc in mod constant ajutoare - asta e adevarat. Dar pomana aia distribuita inainte de alegeri, cu galeti, pixuri si orez - aia nu s-a demonstrat ca e eficienta.

#272
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 ego_zenovius, on 13 noiembrie 2012 - 06:18, said:

Din cate stiu nu exista un studiu care sa indice clar faptul ca "mita electorala" e eficienta. Adica nu se poate spune fundamentat stiintific: "in satul Cucuietii din Deal candidatul la primarie Stan Maciuca a impartit zahar si ulei, drept pentru care a obtinut x% din voturi. Daca nu ar fi dat nimic ar fi primit doar y% din voturi"
Eu cred ca omul primeste ce i se da si voteaza cum il taie capul.
A, ca intr-un oras precum Constanta pensionarii il voteaza pe Mazare pentru ca primesc in mod constant ajutoare - asta e adevarat. Dar pomana aia distribuita inainte de alegeri, cu galeti, pixuri si orez - aia nu s-a demonstrat ca e eficienta.

Ba da, 7%. Valabil si pentru panotaj.
Procentele se shimba in cazul suveicii sau cand e mituita( santajata, speriata) intreaga comisie, dar....hmm e multe de spus.

Edited by spider_zero_sapte, 13 November 2012 - 20:33.


#273
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Hai să aproximăm cam câți proști trăiesc în România:



2 ^ [(audiența lui Măruță + audiența Abces Direct + Audiența Capatos + Audiența Dansez pentru Tine + audiența Schimb de Mame) * ln (( IQ(Mircea Badea)) + (tiraj Click + tiraj Cancan) * e ^ sin(avere(Gigi Becali))] * sqrt( audiență Kanal D * audiență Acasă TV)

#274
Rotobil

Rotobil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.07.2012

 neur0, on 13 noiembrie 2012 - 20:47, said:

Hai să aproximăm cam câți proști trăiesc în România:



2 ^ [(audiența lui Măruță + audiența Abces Direct + Audiența Capatos + Audiența Dansez pentru Tine + audiența Schimb de Mame) * ln (( IQ(Mircea Badea)) + (tiraj Click + tiraj Cancan) * e ^ sin(avere(Gigi Becali))] * sqrt( audiență Kanal D * audiență Acasă TV)

Si care-i unitatea de masura, metri sau chintale?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate