Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#6265
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
Care vrea sa schimbe Acer-ul pe HTC One X ?  http://playtech.ro/2012/htc-one-x-vine-cu-probleme-wifi-din-pacate-sunt-hardware/   Posted Image

#6266
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View Poststormhunt3r, on 28 mai 2013 - 23:30, said:

Care vrea sa schimbe Acer-ul pe HTC One X ?  http://playtech.ro/2...unt-hardware/   Posted Image

Lasa ca merge bine... nu vad legatura totusi? Si la asta tine putin bateria dar se poate schimba usor pentru 20-30$ cu una de ONeX+. Si linkul nu merge.

#6267
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007

View Postmachi, on 28 mai 2013 - 23:20, said:


Al meu a fost cumparat online si toata aventura s-a desfasurat telefonic sau prin mail.

Si eu online lam cumparat astazi il duc la shop cu o cerere!

#6268
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
www.playtech.ro/2012/htc-one-x-vine-cu-probleme-wifi-din-pacate-sunt-hardware/ HTC One X vine cu probleme Wi Fi
www.droid exx.com/stiri/htc-one-x-are-probleme-cu-antena-wi-fi/ (scrieti legat, eu nu am putut ca m-a cenzurat Posted Image)

Vroiam sa subliniez ca si la case ma mari sunt probleme.

Edited by stormhunt3r, 29 May 2013 - 12:23.


#6269
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
@stormhunt3r

linkul de la postul 6265 este valid.

si da, si alte "case mai mari" au "scheleti in dulap"

#6270
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View PosttEo, on 29 mai 2013 - 21:28, said:

@stormhunt3r

linkul de la postul 6265 este valid.

si da, si alte "case mai mari" au "scheleti in dulap"

Sigur ca au!  Dar HTC a avansat mult de la One-ul X de anul trecut, si Samsung de la S3 la S4. One X a avut multe probleme. Cand se incalzea se activa lipiciul de sub ecran si apareau pete galbene. Bateria foarte slaba pentru consumul lui. "Consuma si cam mult". Cel de 16 GB venea cu 9 GB disponibili. Si cred ca mai erau. Si la S3 la fel.(chiar ieri am vazut un articol despre un tip caruia i-a explodar bateria la S3 in timp ce era la incarcat... i-a mai sarit si bucati de plastic incinse pe mana)... Chit ca ma asteptam un an (din considerente financiare) pentru un One sau S4, diferenta e enorma. Astea sunt bijuterii slefuite bine pe langa cele de anul trecut. Stai sa te gandesti cat de bune vor fi cele de la anul.

App., APP de la Quallcom pe care o testam acum cateva luni a iesit din BETA si este pe Playstore. Chiar daca nu e disponibila pt. S500 - n-am verificat inca- stiti cum sa o downloadati cu Market Helper.
E vorba de Battery Guru care ar imbunatati bateria. Gasiti detalii la linkul de mai jos. P.S. trebuie sa cititi un pic si sa intelegeti cum functioneaza pentru a va da seama daca ar putea ajuta cu ceva pentru modul vostru de utilizare. Nu ajuta pe toti.
https://play.google....ragon.app&hl=ro

Edited by Deonix, 29 May 2013 - 22:15.


#6271
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
@Deonix, BatteryGuru functioneaza fara probleme pe rio r1. Nu trebuie utilizat market helper.

Attached Files



#6272
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Daca vreti sa va "jeluiti" catre Acer, puteti sa o faceti aici: http://acer--uk.custhelp.com/app/ask
Eu am intrebat daca va exista vreun viitor upgrade de soft pentru acest telefon si le-am expus o problema pe care o am cu conexiunea Wi-Fi, desi routerul pe care il folosesc consider ca ar fi unul de top (ASUS RT-AC66U Black Diamond Dual-Band Wireless AC 1750 Gigabit Router)

#6273
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
PS: pentru postul de mai sus, mai pe romaneste, subliniez ca e o bataie de joc cu aceasta aplicatie pentru baterie de la qualcomm. Deonix are dreptate, prea mult de munca la noi cu Market Helper si altele in timp ce pe device-uri ieftine merge fara probleme(gen Gsmart r1).

#6274
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Eu tocmai l-am instalat pe Acer S500. Nu inteleg de ce spuneti voi ca nu merge pe telefonul nostru. E in faza de invatare, care vad ca dureaza 4 zile si ceva :lol:

#6275
umbro

umbro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 08.02.2007
ieri zicea ca nu e compatibila cu acer s500 dar azi vad ca au modificat si e compatibila

#6276
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007

View Postumbro, on 30 mai 2013 - 10:07, said:

ieri zicea ca nu e compatibila cu acer s500 dar azi vad ca au modificat si e compatibila
That's a good thing.
Totusi, Merita sa stau cu el instalat? Il pusesem cand era Beta si lam dat jos - nu observasem nimic interesant in durata de viata a bateriei...

#6277
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View Postsrsdani, on 29 mai 2013 - 23:13, said:

PS: pentru postul de mai sus, mai pe romaneste, subliniez ca e o bataie de joc cu aceasta aplicatie pentru baterie de la qualcomm. Deonix are dreptate, prea mult de munca la noi cu Market Helper si altele in timp ce pe device-uri ieftine merge fara probleme(gen Gsmart r1).

Nu ma supar eu ca nu e "compatibila" O bag oricum cu Market Helper, cand nu va rula o app din cauze HW, atunci o sa ma supar. Dar si eu cred ca e o vrajeala. Defapt face ce fac altele si deja telefonul nostru built-in. E banala treaba. Si cand zic banal vorbesc de experienta proprie cu optimizari software pe Nexus 4 si Motorola Defy de iti sta mintea in loc ce au facut oamenii aia pe XDA.

Chiar ma uitam acum;  au reusit la noul HTC One sa activeze si suprafata de pe logo-ul HTC dintre butoane, sa actioneze ca un buton... foarte tare.
Revenind, asta seamana cu Grenify parca, dar aia stiu exact cum opereaza. Astia aici nu zic la un nivel tehnic... doar publicitar, daia zic ca as incerca-o.. nu ma costa nimic.

Am o mare admiratie pentru procesoarele si tehnologia Qualcomm, dar pentru Xiam Technologies Limited, a Qualcomm company care a produs app asta... nu am nimic.

Edited by Deonix, 30 May 2013 - 22:59.


#6278
burucristi

burucristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.03.2013
Salutari tuturor! Am telefonul din Decembrie anul trecut...fara probleme...iar bateria ajunsese la o autonomie de 2 zile la o utilizare moderata...Cred ca am facut o prostie...l-am scos de la incarcat fara sa fi ajuns la 100% de vreo 2 ori(ma grabeam)... Acum ma tine aproape o zi la aceeasi utilizare...credeti ca e din cauza mea?... Ceva idei si pareri nu mi-ar strica!...Va rog!... Si inca ceva...ce-mi recomandati?...Battery guru sau Battery doctor? Va multumesc!!!

#6279
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Incearca o resetare a bateriei din recovery mode...

#6280
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Uite ca am probleme... Acea problema cum ca telefonul se închide peste noapte. Aveam 48 baterie am dat cu somn și  când ma trezesc, telefonul mort... Nu reușesc sa îl deschid decât după ce îl pun la  încărcat, și... ca sa vezi, aveam 41 % baterie...
O fi din cauza inteligentei aplicații BatteryGuru?

Edited by blodwings, 01 June 2013 - 08:16.


#6281
burucristi

burucristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.03.2013

View PostDeuxEx, on 31 mai 2013 - 13:33, said:

Incearca o resetare a bateriei din recovery mode...
Daca imi spui si cum iti ramin indatorat!!! Multumesc mult!!!

#6282
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012
http://forum.xda-dev...d.php?t=1616598
Dai boot la CWM din tool > advance > wipe battery stats

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate