Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Evenimente care vor cutremura lumea, conform Scripturii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
414 replies to this topic

#37
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 blueday, on 01 noiembrie 2012 - 10:59, said:

da, am citit,aia puteam scrie si eu.
Capitolul 9 pagina 11 aluzie la World Trade Center .Fa si tu o profetie care peste un an sa se implineasca , dar nu ceva de genu : In Moldova are sa se inunde cel putin 10 case sau mai stiu eu ce bazaconie .

#38
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 pacopaco1967, on 31 octombrie 2012 - 21:16, said:

Zexelica ,tu cred ca ai o problema cu o anume femeie care iti este superioara spiritual si de fiecare data reactionezi aberant .Poate n-ai observat ,femeia asta (Ellen White ) a urmat doar trei ani cursurile unei scoli si totusi te depaseste .Ar fi bine sa citesti totusi ceva scris de ea ca sa te lamuresti
  http://intercer.net/egw/

Stimabile, mincinoasa uait a vorbit IN BISERICA desi Scriptura intrezice asta. Deci nu are cum sa fie de la Dumnezeu.
Dupa roade o cunosc.

#39
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 zexelica, on 01 noiembrie 2012 - 17:07, said:

Stimabile, mincinoasa uait a vorbit IN BISERICA desi Scriptura intrezice asta. Deci nu are cum sa fie de la Dumnezeu.
Dupa roade o cunosc.
O tii sus si tare ca unul care nu intelege despre ce era vorba in acea interdictie .Nu e nevoie sa iei tot ce spune ,nimeni nu e infailibil ,dar daca evanghelia  pe care o vesteste este despre Hristos , o accept ca profet .

#40
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 pacopaco1967, on 01 noiembrie 2012 - 18:40, said:

O tii sus si tare ca unul care nu intelege despre ce era vorba in acea interdictie .Nu e nevoie sa iei tot ce spune ,nimeni nu e infailibil ,dar daca evanghelia  pe care o vesteste este despre Hristos , o accept ca profet .

Normal, pe tine nu te intereseaza Scriptura si porunca Domnului care spune ca femeia sa taca in biserica. Ce-i nou? Pe tine te intereseaza numai ce spune nebuna uait si minciunile ei despre Scriptura.

#41
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 zexelica, on 01 noiembrie 2012 - 19:39, said:

Normal, pe tine nu te intereseaza Scriptura si porunca Domnului care spune ca femeia sa taca in biserica. Ce-i nou? Pe tine te intereseaza numai ce spune nebuna uait si minciunile ei despre Scriptura.
Dumnezeu a dat 10 porunci , celelalte sunt ingaduite pentru ca societatea sa evolueze pas cu pas ,dar daca mintea ta nu poate accepta asta degeaba citesti scriptura . Vei face prapad intelegand gresit , si vei dori sa te impui neintelegand caracterul divin si anume :dragostea .

Edited by pacopaco1967, 01 November 2012 - 20:08.


#42
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Degeaba, stimabile vorbe goale. Guru tau, mincinoasa ordinara uait, a vorbit in biserica, CONTRAR SCRIPTURII.

1 Corinteni 14
34 Femeile să tacă în adunări, căci lor nu le este îngăduit să ia cuvîntul în ele, ci să fie supuse, cum zice şi Legea.
35 Dacă voiesc să capete învăţătură asupra unui lucru, să întrebe pe bărbaţii lor acasă; căci este ruşine pentru o femeie să vorbească în Biserică.
37 Dacă crede cineva că este prooroc sau însuflat de Dumnezeu, să înţeleagă că ce vă scriu eu, este o poruncă a Domnului.

Mincinoasa nu avea voie sa se arunce pe jos si sa bolboroseasca prostiile alea in biserica. Iar tu incerci sa deviezi subiectul care este clar.

#43
Catalin-

Catalin-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.05.2012

 zexelica, on 01 noiembrie 2012 - 15:42, said:

Si unde este pacea? Nu cumva in biserica? Te simti tu cumva amenintat? Nu esti sigur ca daca muschiul tau a ales pe Dumnezeu, esti mantuit? Sau, ma rog, asa te minte pastorul tau.

Declatia de "Pace si Securitate" la care se refera Pavel poate reprezenta un singur eveniment sau o serie de evenimente. Este posibil ca acest cadru sa fie alcatuit de liderii politici impreuna cu liderii religiosi.

O profetie asemanatoare este consemnata in Ieremia 6:14 unde profetii falsi din Iuda declarau "Este pace! Este pace!" desi din punctul de vedere a lui Iehova, nu era pace:

(Ieremia 6:16,17) ... 16 Iată ce a spus Iehova al armatelor: „Nu ascultaţi cuvintele profeţilor care vă profeţesc. Ei vă duc la deşertăciune. Ei spun viziunea propriei lor inimi, nu ceea ce vine din gura lui Iehova. 17 Ei le repetă celor ce mă dispreţuiesc: "Iehova a spus: „Veţi avea pace“. Iar tuturor celor ce umblă în încăpăţânarea inimii lor, ei le zic: "Nicio nenorocire nu va veni peste voi"

Indiferent cine va spune "Pace si Securitate" aceasta declaratie va arata ca ziua lui Iehova este aproape. Pavel a declarat cu privire la acea zi, urmatoarele:

(1 Tesaloniceni 5:4,5) ... 4 Dar voi, fraţilor, nu sunteţi în întuneric, pentru ca ziua aceea să vă surprindă aşa cum i-ar surprinde pe hoţi, 5 fiindcă toţi sunteţi fii ai luminii şi fii ai zilei. Noi nu suntem nici ai nopţii, nici ai întunericului.

 nasol2008, on 01 noiembrie 2012 - 11:32, said:

Pai de pace si securitate se vorbeste de mult. Daca iei cateva discursuri ale presedintelui american sau ale generalilor fortelor NATO vei vedea ca numai despre pace si securitate vorbesc. Deci lasa-ma sa cred ca este vorba de momentul cand va exista cu adevarat pace si securitate, moment pe care nu il vad deloc apropiat, ba chiar nu-l vad deloc.

Asa este, de "Pace si Securitate" se vorbeste de mult timp insa deocamdata religia continua sa separe oamenii. Religia falsa promoveaza razboiul (spre exemplu, vezi bisericile mari implicate in primul si al doilea razboi mondial) si continua sa fie o forta dezbinatoare in lume. Prin urmare, natiunile vor considera ca distrugerea ei va fi in avantajul lor.
De fapt, cand conducatorii lumii vor ataca religia falsa (o profetie in curs de implinire), vor crede ca isi vor realiza "singurul lor gand" (vezi Revelatia 17:17) . In realitate ei vor fi folositi de Dumnezeu pentru a distruge toate religiile false.

Bisericile crestinatatii detin bogatii extrordinar de mari in timp de tarile saracesc din cauza crizei mondiale. Este posibil ca lumea politica sa se intoarca impotriva religiei pentru a o distruge. (vezi profetia din Revelatia 17:15-18 ) .

Exemple din media actuale :

http://www.antena3.r...ios-155978.html

http://www.business2...vantate-1519914

http://www.antena3.r...lui-175036.html

http://www.tititudor...neasteptate.htm

Trebuie sa se implineasca tot ce este scris in Scripturi.

#44
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 Catalin-, on 01 noiembrie 2012 - 21:24, said:

Declatia de "Pace si Securitate" la care se refera Pavel poate reprezenta un singur eveniment sau o serie de evenimente. Este posibil ca acest cadru sa fie alcatuit de liderii politici impreuna cu liderii religiosi.




Onorabile .Liderul care garanteaza pacea este Hristos. Da ?


Caci Imparatia lui Dumnezeu nu este mancare si bautura, ci neprihanire, pace si bucurie in Duhul Sfant. (Rom.14:17)


Iar imparatia Domnului a venit odata cu Duhul Sau da?



Imparatia lui Dumnezeu nu sta in vorbe, ci in putere. (1Cor.4:20)

voi veti primi o putere, cand Se va cobori Duhul Sfant peste voi, si-Mi veti fi martori in Ierusalim, in toata Iudeea, in Samaria si pana la marginile pamantului." (Fapt.1:8)

Usa spre imparatie fiind   cuvantul

Cheia fiind harul

Pe cand se duceau ele sa cumpere untdelemn, a venit mirele: cele ce erau gata au intrat cu el in odaia de nunta si s-a incuiat usa. (Mat.25:10)


Am intrarea in imparatia lui Dumnezeu.

Astfel, dar, fratilor, fiindca prin sangele lui Isus avem o intrare sloboda in Locul Preasfant, (Evr.10:19)

34. In adevar, ati avut mila de cei din temnita si ati primit cu bucurie rapirea averilor voastre, ca unii care stiti ca aveti in ceruri o avutie mai buna, care dainuie.

Edited by husand, 01 November 2012 - 23:29.


#45
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 husand, on 01 noiembrie 2012 - 23:19, said:

Onorabile .Liderul care garanteaza pacea este Hristos. Da ?


Aşa este husand. Însă Pavel nu vorbea despre Hristos în contextul din Tesaloniceni ...

(1 Tesaloniceni 5:1–4) . . .Cât despre timpuri şi perioade, fraţilor, n-aveţi nevoie să vi se scrie nimic, 2 pentru că voi înşivă ştiţi foarte bine că ziua lui Iehova vine întocmai ca un hoţ noaptea. 3 Când vor zice: „Pace şi securitate!“, atunci o distrugere neaşteptată va veni brusc peste ei, ca durerile naşterii peste femeia însărcinată, şi nu va fi chip de scăpare. 4 Dar voi, fraţilor, nu sunteţi în întuneric, pentru ca ziua aceea să vă surprindă aşa cum i-ar surprinde pe hoţi,

#46
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 Eugen3, on 02 noiembrie 2012 - 08:22, said:

Aşa este husand. Însă Pavel nu vorbea despre Hristos în contextul din Tesaloniceni ...

(1 Tesaloniceni 5:1–4) . . .Cât despre timpuri şi perioade, fraţilor, n-aveţi nevoie să vi se scrie nimic, 2 pentru că voi înşivă ştiţi foarte bine că ziua lui Iehova vine întocmai ca un hoţ noaptea. 3 Când vor zice: „Pace şi securitate!“, atunci o distrugere neaşteptată va veni brusc peste ei, ca durerile naşterii peste femeia însărcinată, şi nu va fi chip de scăpare. 4 Dar voi, fraţilor, nu sunteţi în întuneric, pentru ca ziua aceea să vă surprindă aşa cum i-ar surprinde pe hoţi,


Da ma . O imparatie care este

Fiindca am primit, dar, o imparatie care nu se poate clatina, sa ne aratam multumitori si sa aducem astfel lui Dumnezeu o inchinare placuta, cu evlavie si cu frica, (Evr.12:28)


  si catre va fi


Dar cetatenia noastra este in ceruri, de unde si asteptam ca Mantuitor pe Domnul Isus Hristos. (Filip.3:20)

21. El va schimba trupul starii noastre smerite si-l va face asemenea trupului slavei Sale, prin lucrarea puterii pe care o are de a-Si supune toate lucrurile.



Si am intelesul scripturii


19. Cand un om aude Cuvantul privitor la Imparatie, si nu-l intelege, vine cel rau si rapeste ce a fost semanat in inima lui. Acesta este samanta cazuta langa drum.
24. Isus le-a pus inainte o alta pilda si le-a zis: "Imparatia cerurilor se aseamana cu un om care a semanat o samanta buna in tarina lui.
25. Dar, pe cand dormeau oamenii, a venit vrajmasul lui, a semanat neghina intre grau si a plecat.


38. Tarina este lumea; samanta buna sunt fiii Imparatiei; neghina sunt fiii celui rau.
39. Vrajmasul care a semanat-o este diavolul; secerisul este sfarsitul veacului; seceratorii sunt ingerii.
40. Deci, cum se smulge neghina si se arde in foc, asa va fi si la sfarsitul veacului.
41. Fiul omului va trimite pe ingerii Sai, si ei vor smulge din Imparatia Lui toate lucrurile care sunt pricina de pacatuire si pe cei ce savarsesc faradelegea.


Tarina este lumea
graul(samanta buna) sunt fii imparatiei
neghina sunt fii diavolului

la sfarsit de veac se face separatia clara intre bine si rau Intr-o imparatie care a fost este si va fi.


Pana atunci cred ce-i scris.


Poruncesc ca, in toata intinderea imparatiei mele, oamenii sa se teama si sa se infricoseze de Dumnezeul lui Daniel. Caci El este Dumnezeul cel Viu si El dainuie vesnic; Imparatia Lui nu se va nimici niciodata, si stapanirea Lui nu va avea sfarsit. (Dan.6:26)


Amin.
Deci stapanitorul tot stapan se numeste chiar daca este plecat.

Nu este mostenirea a mostenitorului data in arenda unor robi ?

Ferice de robul pe care-l va gasi la venire credincios in lucrul incredintat lui.


Insa ca sa treci la lucrurile mari trebuie sa fie clar cu lucrurile mici , nu ?

 Catalin-, on 01 noiembrie 2012 - 21:24, said:


Indiferent cine va spune "Pace si Securitate" aceasta declaratie va arata ca ziua lui Iehova este aproape


Ziua Domnului insa va veni ca un hot. In ziua aceea, cerurile vor trece cu trosnet, trupurile ceresti se vor topi de mare caldura, si pamantul, cu tot ce este pe el, va arde. (2Pet.3:10)


Dar voi, fratilor, nu sunteti in intuneric, pentru ca ziua aceea sa va prinda ca un hot. (1Tes.5:4)

9. Fiindca Dumnezeu nu ne-a randuit la manie, ci ca sa capatam mantuirea, prin Domnul nostru Isus Hristos,

Edited by husand, 02 November 2012 - 09:30.


#47
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Cum traduc Martorii lui Iehova fraza" Temeti-va de Dumnezeu si dati-i slava "   , ?

Adventistii spun ca cea mai buna exprimare ar fi : Respectati cuvantul lui Dumnezeu si face-ti intocmai !

Edited by pacopaco1967, 02 November 2012 - 09:58.


#48
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 pacopaco1967, on 02 noiembrie 2012 - 09:56, said:

Cum traduc Martorii lui Iehova fraza" Temeti-va de Dumnezeu si dati-i slava "   , ?

Adventistii spun ca cea mai buna exprimare ar fi : Respectati cuvantul lui Dumnezeu si face-ti intocmai !

Cultivă un respect profund faţă de Dumnezeu, aşa încât să nu faci vreun lucru care-i displace.
Teama de Dumnezeu ar trebui să ne îndemne să ne depărtăm de ce este rău (vezi Proverbele 8:13).
Dacă ne temem de Dumnezeu, vom asculta de el fiind animaţi de un respect profund.

#49
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Catalin-, on 01 noiembrie 2012 - 21:24, said:


Declatia de "Pace si Securitate" la care se refera Pavel poate reprezenta un singur eveniment sau o serie de evenimente. Este posibil ca acest cadru sa fie alcatuit de liderii politici impreuna cu liderii religiosi.

O profetie asemanatoare este consemnata in Ieremia 6:14 unde profetii falsi din Iuda declarau "Este pace! Este pace!" desi din punctul de vedere a lui Iehova, nu era pace:

In primul rand nu ai adus proba biblica 1 an=360 zile. In acest caz, brosurica iehovista si "calculul" anilor este complet mincinos. Manevrati versurile si cifrele din Scriptura ca sa va iasa anul cand au fost pe drept omorati cei doi milogi iehovisti.

Pacea este Dumnezeu.

Mica 5:5
El va fi pacea noastră! Cînd va veni Asirianul în ţara noastră, şi va pătrunde în palatele noastre, vom ridica împotriva lui şapte păstori şi opt căpetenii ale poporului.

Efeseni 2:14
Căci El este pacea noastră, care din doi a făcut unul, şi a surpat zidul dela mijloc care -i despărţea,

Cei salvati au pe Dumnezeu=pace.

Psalmi 29:11
Domnul dă tărie poporului Său, Domnul binecuvintează pe poporul Său cu pace.

Cei nesalvati nu au pe Dumnezeu=pace.

Isaia 48:22
Cei răi n'au pace, zice Domnul.

Deci, cine zice "Pace" este echivalent cu "am pe Dumnezeu, sunt mantuit". Ceea ce este descris in Scriptura ca se petrece in Ierusalim=biserica:

Ieremia 6:14
Leagă în chip uşuratic rana fiicei poporului Meu, zicînd: ,Pace! Pace!` Şi totuş nu este pace!

Ieremia 8:15
Aşteptam pacea, şi nu vine nimic mai bun; o vreme de vindecare, şi iată groaza!``

Ieremia 14

13,,Eu am răspuns: ,Ah! Doamne Dumnezeule! Iată că proorocii lor le zic: ,Nu veţi vedea sabie, şi nu veţi avea foamete; ci Domnul vă va da în locul acesta o pace trainică.`

14 Dar Domnul mi -a răspuns: ,Proorocii lor proorocesc minciuni în Numele Meu; Eu nu i-am trimes, nu le-am dat poruncă, şi nu le-am vorbit; ci ei vă proorocesc nişte vedenii mincinoase, proorociri deşerte, înşelătorii şi închipuiri scoase din inima lor.

15 De aceea aşa vorbeşte Domnul despre proorocii cari măcar că nu i-am trimes Eu, proorocesc totuş în Numele Meu, şi zic: Nu va fi nici sabie, nici foamete în ţara aceasta.` -,Proorocii aceştia vor pieri ucişi de sabie şi de foamete!

16 Iar aceia, cărora le proorocesc ei, vor fi întinşi pe uliţele Ierusalimului, de foamete şi sabie; nu va avea cine să -i îngroape, nici pe ei, nici pe nevestele lor, nici pe fiii lor, nici pe fiicele lor; voi turna astfel răutatea lor asupra lor.``

Ieremia 14:19
,,Ai lepădat Tu de tot pe Iuda, şi a urît suflet Tău atît de mult Sionul? Pentru ce ne loveşti aşa, că nu mai este nici o vindecare pentru noi? Trăgeam nădejde de pace, şi nu vine nimic bun, aşteptam o vreme de vindecare, şi nu -i de cît groază!``

Ezechiel 13:10
Lucrurile acestea se vor întîmpla pentrucă ei rătăcesc pe poporul Meu, zicînd: ,Pace!` cînd nu este pace. Poporul Meu zideşte un zid, şi ei îl tencuiesc cu ipsos.

Ezechiel 13:16
S'a isprăvit cu proorocii lui Israel, cari proorocesc asupra Ierusalimului, şi au vedenii de pace asupra lui, cînd nu este pace, zice Domnul Dumnezeu.`

Pace trebuie sa fie unde este binecuvantarea Domnului, mai exact IN BISERICA=Ierusalim. Si nu mai este. Insa voi tot pace ziceti ca este.

#50
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 zexelica, on 02 noiembrie 2012 - 10:18, said:

In primul rand nu ai adus proba biblica 1 an=360 zile. In acest caz, brosurica iehovista si "calculul" anilor este complet mincinos. Manevrati versurile si cifrele din Scriptura ca sa va iasa anul cand au fost pe drept omorati cei doi milogi iehovisti.


zexe, fii mai concret cu afirmaţia de mai sus că nu înţelege nimeni ce vrei să spui ...

#51
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Eugen3, on 02 noiembrie 2012 - 10:20, said:

zexe, fii mai concret cu afirmaţia de mai sus că nu înţelege nimeni ce vrei să spui ...

Ia demonstreaza tu ca in 1914 au inceput necazurile. Sau...nu au inceput? Tovarasu' tau catalin a postat "calculul" in care 1 an era echivalat cu 360 de zile. Insa megeti mucles la blana cand va ia cineva la bani marunti.

Edited by zexelica, 02 November 2012 - 10:24.


#52
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 zexelica, on 02 noiembrie 2012 - 10:23, said:

Ia demonstreaza tu ca in 1914 au inceput necazurile. Sau...nu au inceput? Tovarasu' tau catalin a postat "calculul" in care 1 an era echivalat cu 360 de zile. Insa megeti mucles la blana cand va ia cineva la bani marunti.

Războaie mondiale, foamete cum nu mai avusese loc înainte, epidemii de proporţii, ...

Nu uita că acestea fac parte din "SEMNUL PREZENŢEI LUI CRISTOS" ...

(Matei 24:3) . . .În timp ce stătea pe Muntele Măslinilor, discipolii s-au dus la el, deoparte, şi i-au zis: „Spune-ne: Când vor avea loc aceste lucruri şi care va fi semnul prezenţei tale şi al încheierii acestui sistem?“

Ca răspuns, Isus le-a vorbit despre evenimentele amintite mai sus ....

Apropo zexe, modul în care te exprimi arată cine eşti în realitate, şi că nu-l cunoşti nici pe adevăratul Dumnezeu şi nici pe Fiul său.
Dacă i-ai cunoaşte, n-ai mai vorbi ca bădăranii din capitală .... Posted Image

Meditează la ce te învaţă adevăratul Dumnezeu ...

(Efeseni 4:29) . . .Niciun cuvânt stricat să nu vă iasă din gură, ci unul bun pentru zidire, după cum este nevoie, ca să le dea celor care-l aud ce este folositor.

#53
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Eugen3, on 02 noiembrie 2012 - 10:34, said:

Războaie mondiale, foamete cum nu mai avusese loc înainte, epidemii de proporţii, ...
De la semn, la 1914 este cale extrem de lunga. Proba biblica, ca asa te dai mare, ca respecti Scriptura. Hai!

#54
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

 zexelica, on 02 noiembrie 2012 - 10:37, said:

De la semn, la 1914 este cale extrem de lunga. Proba biblica, ca asa te dai mare, ca respecti Scriptura. Hai!

Ţi-am mai arătat-o, însă, ca de obicei, ai ignorat-o ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate