Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 

Lista neagră - termopane și nu numai

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
661 replies to this topic

Poll: Despre utilitatea listei (284 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința utilității/inutilității acestui topic. Si chiar mai mult decat atât.

  1. Da, il consider util. (212 votes [71.62%])

    Percentage of vote: 71.62%

  2. Nu, nu il consider util. (10 votes [3.38%])

    Percentage of vote: 3.38%

  3. Da, il consider util si doresc sa primeasca atributul de IMPORTANT. (72 votes [24.32%])

    Percentage of vote: 24.32%

  4. Il consider revoltător, poate sa decada in uitare. (2 votes [0.68%])

    Percentage of vote: 0.68%

Vote Guests cannot vote

#451
fastcojo

fastcojo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 12.05.2006

View Postcata, on 15 august 2015 - 09:04, said:

,eram hotarat sa cumpar de la cineva de pe forum,

Mare teapa!!!!!!!

View Postcata, on 16 august 2015 - 08:55, said:


Se pare ca stii tu ceva.

Stiu ca la Craiova fac treaba buna si produc f. bine chestii gen culisante cu ridicare pe care altii cu pretentii le rateaza cu brio!

Deci ma mira sa rateze in halul asta niste ferestre.

Pe bune!

#452
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.11.2009
Nu stiu daca sunt offtopic, dar m-am gandit ca mai bine postez aici., chiar daca ma intereseaza firmele pentru o comanda de rulouri exterioare ce vor fi montate la Constanta. Firmele monteaza si geamuri termopan si m-am gandit ca poate ati auzit ceva despre ele.
1. Vertiroll
2. Rolitte Shadow
Despre Rolitte Shadow, care are preturi bune si functie de cantitate aplica si reduceri am gasit un singur post (cand am verificat situatia financiara) in care cineva spunea ca a facut comanda si nu-i mai gaseste la telefon.
Nu ma pot baza totusi pe un singur review.
Multumesc anticipat

#453
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,831
  • Înscris: 03.02.2007
Ai multe?

#454
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.11.2009

View PostDigix, on 23 august 2015 - 11:00, said:

Ai multe?
Cam asta e situatia
1.l= 3500 x h=1900 - 2 fasii (cam 700) pe laturi se deschid  si 40 cm pe orizontala sus si mijlocul sunt fixe
2. l= 1900 x h= 1850 - o fasie de 700 se deschide si tot asa 40 cm pe orizontala sus si bucata ramasa fixe
3. 4 buc l=1300x h=1850 - 2 buc. fixe
4. l=500 x h=1850 - fix
Astea sunt la etaj, iar la parter am
1. 2 buc l= 500 x h=1400 - unul fix unul cu deschidere
2. 3 buc l=1300 x h=1800 1 buc fix
3. l=1000 x h=1800 - fix
Masuratorile sunt aproximative si dimensiunile in mm ca in proiectare :D
Nu cred ca am bani sa le fac pe toate, asa ca le voi imparti. In primul rand ma intereseaza la etaj. Mai am si la mansarda dar alea om vedea
Multumesc mult

Edited by iogamac, 23 August 2015 - 14:29.


#455
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Clar ca daca vrei sa-ti pui termopane e bine sa ai recomandarea cuiva care si-a pus cu firma respectiva.
Ca altfel:
http://www.romaniatv...e_258929.html#n

#456
anduca2

anduca2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2015
Nu contactati MARIOPLAST (SC BANGOVIT SRL) din Constanta!!Sunt niste tzepari!!!De 2 luni incerc sa I'll conving pe administrator sa imi termine lucrarea si nimic!!!!Deja a venit frigul si geamurile nu sunt izolate, indreptate...nu sunt puse baghetele toate....au reusit sa faca praf tot!Am fost la ANPC acum 2 zile si astept raspunsul...insa voi intenta si proces catre firma BANGOVIT SRL!
Revin cu detalii...

#457
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015
Ar fi bine, sa revii cu dovezi (poze, contracte, oferte), detalii avem deja.

#458
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postfastcojo, on 20 august 2015 - 19:06, said:


Mare teapa!!!!!!!


De ce? Eu stiu cel putin un client supermultumit. Si unul chitibusar, adica. Si afurisit. (ma rog, eu am fost pe acolo pt oferta si nu mi-a placut..)

#459
geosor

geosor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.03.2015
FERITI-VA DE IZOTERMA CONSTRUCT SI DE PRODUSELE VEKA ,SAINT GOBAIN.TRIPANUL O MARE TEAPA DACA NU SE PUNE bagheta de mimim 15 mm si sticla de calitate ffffff buna.MARTALOGII DE LA IZOTERMA SUNT poate buni la blocurile ale de rahat construite linga atelierele lor din militari.TIN SA-I ANUNT AGARICI DE la SAINT GOBAIN ca presiunea atmosferica este aceeasi la Pitesti.Citeva fotografii,iar pe cei care nu cred ii invit sa vada la fata locului cum platim zeci de mii de lei pe o cal;itate ffffff proasta ,si d-lor de la IZOTERMA eu am platit si nu mai vorbiti ca am sa va dau(chitantele si facturile sunt dovezi),asa montati minere la usi la jumatate,nu respectati un stas,asa este ,am uitat eu sunt mic de statura .din acest motiv la usa de 2.5m inaltime montati minerul la 1,2m.Oricum dupa ultimile promisiuni ca veti rezolva cu sticla cel putin,descopar ca sunteti niste rahati paca\litori.

Attached Files



#460
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
La multi ani!
Ai revenit tot supărat?

#461
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postgeosor, on 30 decembrie 2015 - 21:10, said:

FERITI-VA SI DE PRODUSELE VEKA ,SAINT GOBAIN.

Da, feriti-va! Feriti-va de nr.1 la nivel mondial. Cei doi producatori nu se adreseaza oricui.

#462
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
In sfirsit, sint si eu de acord cu tine! :P!

#463
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postviotl, on 31 decembrie 2015 - 00:04, said:

In sfirsit, sint si eu de acord cu tine! Posted Image!

O fi de vina perioada, ce fac sarbatorile din om? Daca ai sti cate as mai fi vrut sa-i spun, sunt convins ca nu ai mai fi fost de acord.

Edited by Dorel-Mesterel, 31 December 2015 - 00:28.


#464
geosor

geosor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.03.2015
supara adevarul?atunci daca nu am dreptate si am ceva cu respectivi ,de ce se intimpla asa.anul trecut erau putine acum am la toata casa.

apropo,dorel-mesterel,de unde stii tu ca produsele sunt ok?daca ai sa-mi spui multe ,astept public,nu ma deranjaza ,daca ai dreptate o sa-mi cer scuze,daca nu eu sa fiu sanatos .de cite ori ai facut oferta in raport de zid,amplasament,curenti de aer,dimensiune,etc.oferta unora se bazeaza pe lungime si inaltime-rezultind cost mare,aruncate in goluri cu putina spuma si gata money.nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar asa se lucreaza,lasa ca merge si asa.sarbatorile!oricum urez sarbatori fericite tuturor la fel ,buni sau rai,principalul este ca nu sunt ca ei.Un an nou fericit,plin de realizari si multa sanatate.

Edited by geosor, 31 December 2015 - 10:35.


#465
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View PostDorel-Mesterel, on 31 decembrie 2015 - 00:03, said:

Da, feriti-va! Feriti-va de nr.1 la nivel mondial. Cei doi producatori nu se adreseaza oricui.


DA DA.....sunt cei mai buni producatori MONDIALI, DAR sa nu uitam ca scad calitatea produselor lor cand vine vorba de Romania!

View Postgeosor, on 31 decembrie 2015 - 10:32, said:

supara adevarul?atunci daca nu am dreptate si am ceva cu respectivi ,de ce se intimpla asa.anul trecut erau putine acum am la toata casa.

apropo,dorel-mesterel,de unde stii tu ca produsele sunt ok?daca ai sa-mi spui multe ,astept public,nu ma deranjaza ,daca ai dreptate o sa-mi cer scuze,daca nu eu sa fiu sanatos .de cite ori ai facut oferta in raport de zid,amplasament,curenti de aer,dimensiune,etc.oferta unora se bazeaza pe lungime si inaltime-rezultind cost mare,aruncate in goluri cu putina spuma si gata money.nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar asa se lucreaza,lasa ca merge si asa.sarbatorile!oricum urez sarbatori fericite tuturor la fel ,buni sau rai,principalul este ca nu sunt ca ei.Un an nou fericit,plin de realizari si multa sanatate.


Tu esti suparat acum....dar produsele respective sunt bune...

#466
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBodCasa, on 31 decembrie 2015 - 15:27, said:



DA DA.....sunt cei mai buni producatori MONDIALI, DAR sa nu uitam ca scad calitatea produselor lor cand vine vorba de Romania!




Tu esti suparat acum....dar produsele respective sunt bune...

Din nefericire, nu am dispozitia necesara pentru a dezvolta. Cu toate ca, nu se aplica in tamplarie, mai ales cand vorbim de Veka, Schuco este un alt exemplu, cu toate acestea, de la producatorii de sucuri "negre" si pana la producatorii de autoturisme, toti ajusteaza calitatea produsului, astfel incat sa poata fi vandut pe o piata cum este Romania. Nu putem inca, sa emitem pretentii, mai avem mult pana acolo, noi, nu stiu daca o sa vedem vreodata, respect, cei ce vin dupa noi, poate vor vedea.

View PostBodCasa, on 31 decembrie 2015 - 15:27, said:



DA DA.....sunt cei mai buni producatori MONDIALI, DAR sa nu uitam ca scad calitatea produselor lor cand vine vorba de Romania!




Tu esti suparat acum....dar produsele respective sunt bune...

Degeaba sunt bune, omul este nemultumit. Si are motive sa fie, produsul nu se potriveste cu asteptarile.

#467
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postgeosor, on 31 decembrie 2015 - 10:32, said:


apropo,dorel-mesterel,de unde stii tu ca produsele sunt ok?daca ai sa-mi spui multe ,astept public,nu ma deranjaza ,daca ai dreptate o sa-mi cer scuze,daca nu eu sa fiu sanatos .


Nici nu ai avea motive sa te deranjeze, pentru ca ai partea ta de vina. Produsele, ca materie prima sunt ok,  nu poate contesta nimeni din domeniu acest aspect. Produsul finit, primit de tine, este altceva, acesta ar fi trebuit sa corespunda nevoilor si cerintelor tale. El nu corespunde, nici nevoilor (se vede in poze) si nici cerintelor. Insa, pentru asta, nu sunt responsabili nici cei de la Veka si nici cei de la Saint Gobain, Izoterma si tu sunteti responsabili.

Izoterma, pentru ca nu a cosiliat/configurat corect, iar tu, pentru ca nu te-ai prezentat personal acolo.

#468
geosor

geosor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.03.2015
unde sa fiu prezent?de la veka au fost la mine si solutie,ioc,au trimis ,au vazut si eu am ramas tot asa.saint gobain au vazut au facut misto de mine ca e de vina presiunea atmosferica si dupa schimbarea lui nu a mai fost asa,la celelalte au venit, au vazut au recomandat sa citesc tehnologia lor de fabricatie(poate ma angaja la ei)certificat de garantie si calitate pauza.la MASCARICI DE LA IZOTERMA   sau suparat ca am indraznit sa negociez si am modificat la configutatie ,eu am vrut veka de 80 au pus 70,ca mai dureaza sa implementeze si regleze utilajele.consiliere si sugestie de la cine cind si un geam l-au facut mai mic cu citiva centrimetri si altele.esti bun cit taci,acceti ce spun ei si pretul lor,ca de fapt ei locuiesc in casa si nu tu.de ce e veka responsabil cind a venit au luat in brate pe cei de la izoterma si au spus ca ,casa nu este construita cum trebuie sa dfea la produsele lor.o casa trebuie sa o cfaci incepind de la mobilier la fundatie.cind le-am spus ca daca le calculez o grinda si dupa un timp face curbura,e de vina aerul ca nu a sustinut si in centru,au inceput sa dea din colt in colt.sticla toata sa patat in timp,am uitat sa vorbesc sa nu bata ploaia pe geam,unde e acoperit nu bate soarele de ajuns samd.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate