Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 

Rapperi preferati

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#37
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012
Depinde ce intelegi prin hip-hop . Eu nu rezonez deloc cu hip-hop-ul negrilor de peste ocean . Cand ii aud cantand despre masini , tate si bani ii asociez cu tiganii nostri care "manelesc" pe aici pe la noi . Difera negativul . Ideea si versurile sunt fix aceleasi .

Edited by jeffy86able, 12 March 2013 - 22:22.


#38
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013

 Gh3r0m, on 11 martie 2013 - 21:15, said:

Poate dă dracu sa-l mentioneze cineva pe clovnu ala de Lil Wayne.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EJ8Y6n8rvC0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ba, nu stiu de ce am impresia ca, daca ar reinvia 2pac acum, micutul Wayne ar fi printre primii cu care ar face featuring. Ce cacat, amandoi cantau despre aceleasi chestii (curve, bani si cum negrii sunt smecheri), s-ar intelege ca fratii. Asta pana cand unul ar incerca sa para mai smecher decat altul si s-ar ajunge la dissuri.

 Ghici_Cine, on 11 martie 2013 - 21:18, said:

Ce parere aveti? Dupa parerea mea, cel mai bun EP din 2012 l-au scos ei.
Mediocru, cel mult.
In sensul ca nu gasesc nimic care sa ma faca sa-l ascult si a doua oara.

 the_updater986, on 12 martie 2013 - 22:10, said:

OFF:nu stiu daca stii ca eazy-e a murit de HIV..
frate dar ce polemici faceti aici..hip-hop ul in romania a devenit un sport practicat de orice pustan care n-are alta ocupatie in viata, baga 3 versuri tip Schopenhauer pe wc si un beat intr-un studio obscur pe o scara de bloc si gata e rapper..
rapperi adevarati au fost putini (veniti din strada cu scoala vietii in spate) si au ramas si mai putini, majoritea niggas ca de acolo a plecat toata treaba..pai daca ar asculta sefu Dre un rapper de asta de carton din romania ar rade cu gura pana la urechi...si mie imi vine sa rad cand ma gandesc ca abia l-au acceptat pe eminem in industrie la vream lui si acuma orice besinos e producator si artist hip-hop..hai las-o in plm..
Stiu, dar nu vad legatura decat daca i-a dat boala vreun gay. Si nici asa...
Chestia e ca pustanul ala are doar 3 fani. Frac-su mai mic, tovarasul sau pe care il stie de la gradinita si vreun lache de pe net care vrea sa para underground. Prin urmare, e irelevant, poate sa cante cat vrea el, nimeni important nu va auzi de el.

#39
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

 jeffy86able, on 12 martie 2013 - 22:22, said:

Depinde ce intelegi prin hip-hop . Eu nu rezonez deloc cu hip-hop-ul negrilor de peste ocean . Cand ii aud cantand despre masini , tate si bani ii asociez cu tiganii nostri care "manelesc" pe aici pe la noi . Difera negativul . Ideea si versurile sunt fix aceleasi .
hip-hop ul din us rezoneaza cu ideea de rasism, abuzuri (alcool,tigari etc.), violenta domestica, iresponsabilitatea parintilor si alte teme sociale..2pac a vorbit si despre illuminati, KKK si altele..
pe langa asta, se vorbeste normal despre placirle vietii : vicii,femei,faima,bani etc. acuma eu cred ca nu vorbesc cu un absolvent de teologie si ca nu esti ipocrit sa nu recunosti care sunt placerile vietii..
ca sa scurtez, in hip hop e vorba despre viata, si asta e un domeniu vast spre necunoscut..asocierea cu manelele mi se pare o incearcare puerila de a te da interesant..clar ca vorbim despre alte lucruri..
si ca un fapt divers, daca eu fac o chestie si ma apreciaza multe milioane de oameni (la modul ca imi cumpara albumele de exemplu), sa vii tu sa imi zic mie ca eu fac prost lucrul in care eu am pus bazele? nu frate, apuca-te de altceva, denumeste-l rap pentru papusele filosoafe si esti pionier pe treaba asta..bine asta e o discutie mult mai alambicata, despre cat de underground esti etc. etc. nu stiu despre ce ai vrea sa fie rapul? despre manipularea in masa ? despre politica? astea sunt discutii strict de bodega care nu duc la niciun consens si creeaza numai polemici

Quote

Ce cacat, amandoi cantau despre aceleasi chestii (curve, bani si cum negrii sunt smecheri), s-ar intelege ca fratii. Asta pana cand unul ar incerca sa para mai smecher decat altul si s-ar ajunge la dissuri.
@RuneJaguar invata niste engleza si dupa aia da-te cunoscator..

Edited by the_updater986, 12 March 2013 - 23:29.


#40
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012
Hip-hop-ul e o muzica bruta si neslefuita care vine din suflet . Nu are absolut nici o legatura cu faptu' ca eu trag cocaina scumpa de pe tatele unei prostituate ieftine in week-enduri . Da' fix niciuna . Nu e vorba de lauda ( ca am bani , femei si masini bengoase ) , e vorba despre realitate . Si realitatea doare ca un robinet in dinti . In cel mai bun caz iti da  o palma care iti scutura molarii si amesteca gandurile in cap . Te trezeste la realitate . Nu te face sa te simti bine .

Edited by jeffy86able, 12 March 2013 - 23:42.


#41
frozen_cast

frozen_cast

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 29.01.2013

 jeffy86able, on 12 martie 2013 - 23:39, said:

Te trezeste la realitate .
95% habar nu au pe ce lume traiesc, dar canta despre "realitate", realitatea de la coltul blocului poate. Am si eu 2 prieteni, care s-au faci cantareti de hip-hop. Toata ziua publica tot felul de versuri penibile pe facebook.

Nu inteleg de unde ai ajuns la concluzia ca hip hopul te trezeste la realitate. Hip-hopul este o muzica de golaneala, un stil de viata de "boss de ghetou", iar in ghetouri nu se studiaza fizica cuantica.

#42
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012
Asta daca asculti Guess Who si GrasuXXL , 2 scuze penibile pt. hip-hop . Altfel nu vad legatura .

Edited by jeffy86able, 12 March 2013 - 23:51.


#43
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

 jeffy86able, on 12 martie 2013 - 23:39, said:

Hip-hop-ul e o muzica bruta si neslefuita care vine din suflet . Nu are absolut nici o legatura cu faptu' ca eu trag cocaina scumpa de pe tatele unei prostituate ieftine in week-enduri . Da' fix niciuna . Nu e vorba de lauda ( ca am bani , femei si masini bengoase ) , e vorba despre realitate . Si realitatea doare ca un robinet in dinti . In cel mai bun caz iti da  o palma care iti scutura molarii si amesteca gandurile in cap . Te trezeste la realitate . Nu te face sa te simti bine .
mai ramane sa zici ca The Godfather e un film cocalaresc despre dusmani ...
http://en.wikipedia....e_United_States
cedry2k ala a vandut macar 50k de albume? nici nu a trecut de ordinul sutelor . hai sa nu vorbim prostii. ( am dat un exemplu, habar n-am care sunt rapperi tai preferati din romania)

#44
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

 RuneJaguar, on 12 martie 2013 - 22:42, said:

Ba, nu stiu de ce am impresia ca, daca ar reinvia 2pac acum, micutul Wayne ar fi printre primii cu care ar face featuring. Ce cacat, amandoi cantau despre aceleasi chestii (curve, bani si cum negrii sunt smecheri), s-ar intelege ca fratii. Asta pana cand unul ar incerca sa para mai smecher decat altul si s-ar ajunge la dissuri.

Daca tupac era in viata, Wayne lucra la mec sau kfc. Cantecele bune a lu pac erau despre industria muzica si societatea in care traim. Toate rahaturile facute de wayne nu fac nici macar cat un cantec gen Changes, Letter to my unborn sau Only God Can Judge Me. Era un om inteligent si vizionar, iar odata cu moartea lui au ramas doua tipuri de rapperi, cei care s-au vandut industriei si cei care canta de placere undeground.
Crezi ca pac a murit fiindca avea datorii la camatari ? Posted Image a murit pentru ca avea potentialu de a face schimbari in industria muzicala.  LIl wayne e literar o curva care canta ce vor muschii unora, un copycat, n-are talent si ultimu strop de penibil e asta:

http://live.drjays.c...wayne_tupac.jpg

Cu Eminem n-am nimic doar fiindca isi compune singur cantecele si majoritatea sunt despre viata lui. Sa nu mai zic ca e un monstru cand vine vorba de freestyle:

http://youtu.be/KwyOfqbP8JU?t=3m4s

Edited by Gh3r0m, 13 March 2013 - 17:10.


#45
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012

 the_updater986, on 13 martie 2013 - 16:32, said:

mai ramane sa zici ca The Godfather e un film cocalaresc despre dusmani ...
http://en.wikipedia....e_United_States
cedry2k ala a vandut macar 50k de albume? nici nu a trecut de ordinul sutelor . hai sa nu vorbim prostii. ( am dat un exemplu, habar n-am care sunt rapperi tai preferati din romania)
Nici pe departe . Plus ca nu are nici o importanta cate albume vinzi . Doar pt. ca ai vandut mai multe nu inseamna ca esti un artist mai bun . Si Lil Wayne a vandut 5 miliarde de albume da' asta nu-l face mai putin cocalar afon .

#46
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009

 the_updater986, on 13 martie 2013 - 16:32, said:

cedry2k ala a vandut macar 50k de albume? nici nu a trecut de ordinul sutelor .

Cu asta ai dat atat de tare cu bata-n balta, incat a secat.

#47
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

 Ann0nyym0us, on 13 martie 2013 - 18:03, said:


Cu asta ai dat atat de tare cu bata-n balta, incat a secat.
am dat un exemplu oarecare..habar n-am cine e si cum canta, e o chestie de redundanta..eu am folosit numele strict ca un exemplu...

@jeffy86able lil wayne a vandut albume dar daca eu zic acuma m**e lil wayne nu sare nimeni sa ma atace, pt ca el nu are fani are doar cumparatori de albume..in schimb daca zici ceva de 2pac s-ar putea sa ai cativa dusmani..
P.S. am scris rapperi cu un sngur i in postul anterior..oboseala.

#48
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013

 Gh3r0m, on 13 martie 2013 - 17:09, said:

Daca tupac era in viata, Wayne lucra la mec sau kfc. Cantecele bune a lu pac erau despre industria muzica si societatea in care traim. Toate rahaturile facute de wayne nu fac nici macar cat un cantec gen Changes, Letter to my unborn sau Only God Can Judge Me.

De curiozitate, ai putea sa explici si tu cum dracu poti sa crezi ca moartea unui singur rapper ar influenta in mod dramatic cariera altuia, ani de zile mai tarziu?

 Gh3r0m, on 13 martie 2013 - 17:09, said:

Era un om inteligent si vizionar

Intr-adevar.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KTa6R3LAbLY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 the_updater986, on 12 martie 2013 - 23:28, said:

@RuneJaguar invata niste engleza si dupa aia da-te cunoscator..


Oricine care are impresia ca limba engleza si versurile lui 2pac ar avea multe in comun ar trebui batut cu ranga.


Get money, nigga, yeah, aw yeah
Dedicate this one to all the hustlers
That get up every motherfuckin' mornin'
An' put they work in, I see you, I see you, boy

I'm gettin money
I'm gettin money
I'm gettin money
I'm gettin money

You better live ya life to the fullest
Be quick to kill a bull
Got a pistol, motherfucker, better pull it
An' even if they kill me
They can never take the life of a young G

So I f**ked your bi**h
You fat mutha-f**ka {Take Money}
West Side
Bad Boy Killers {Take Money}
You know who the realist is
ni**as we bring it to {Take Money}
[ha ha, that's alright] First off, f**k your bi**h
And the click you claim
West side when we ride
Come equipped with game
You claim to be a playa
But, I f**ked your wife
We bust on Bad Boys
ni**as f**k for Life

I want money in large amounts
My garage full of cars that bounce
Movin' my tapes in major ways
Cause every dollar counts
Bustas is jealous
And half these nigas is punks
They runnin' off at the mouth
'Till I fill up with my pump
They jump
My automatic keep 'em weary
While you fronting like you Billy bad ass



Ce ziceai, gherom? Inteligent si vizionar?  Da, omule, ai perfecta dreptate. Get money, nigga, get money, i'll kill ya niggaz all, got bitches and cars. Chiar suna a inteligenta si privire spre viitor. Acum, hai, baga niste versuri din alea 2-3 melodii decente ca sa imi dovedesti ca ma insel. Sa fie Changes sau Letter to my unborn child?


Mai bine nu, ia de aici.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4DYHtjnIAls?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Si asta chiar poate sa scoata si din astea si sa scoata niste versuri IN ENGLEZA.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bvGaRzxpqBM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

 RuneJaguar, on 13 martie 2013 - 21:12, said:

Oricine care are impresia ca limba engleza si versurile lui 2pac ar avea multe in comun ar trebui batut cu ranga.
daca te cheama eusebiu, tac-tu e doctor si ma-ta contabila si in copilarie te-ai jucat cu masinute pana in clasa a a 8-a, cand ai descoperit l*ba, intr-adevar 2pac nu e pt tine... de ce te chinui sa te iei la polemici cu cineva daca stii ca nu e in domeniul tau ? ramai frate acolo in casa la tine, trage draperiile cand ies golanii in fata blocului si nu te baga in discutii de genul..daca n-ai trait in strada sau n-ai cunoscut latura asta underground n-ai ce discuta pe tema asta..ramai la pop sau ce sl**oz asculti tu.

Edited by the_updater986, 13 March 2013 - 22:57.


#50
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013

 the_updater986, on 13 martie 2013 - 22:56, said:

daca te cheama eusebiu, tac-tu e doctor si ma-ta contabila si in copilarie te-ai jucat cu masinute pana in clasa a a 8-a, cand ai descoperit l*ba, intr-adevar 2pac nu e pt tine... de ce te chinui sa te iei la polemici cu cineva daca stii ca nu e in domeniul tau ? ramai frate acolo in casa la tine, trage draperiile cand ies golanii in fata blocului si nu te baga in discutii de genul..daca n-ai trait in strada sau n-ai cunoscut latura asta underground n-ai ce discuta pe tema asta..ramai la pop sau ce sl**oz asculti tu.

Ce traiesti tu, ma? Viata de cartier ?! Baga cateva poze cu tine sa vedem golanul si haimanaua din tine, daca ai curaj.
Sunt curios cum arata unulcare deschide threaduri din astea, nu de alta. Da, da, da, stim, nu e frustrare la tine, e curiozitate stiintifica.

Ma, astia care n-aveti pic de logica si aveti un ego din ala de cacat pe orice forum, sunteti demni de mila.

Adica eu afirm ca negroteiul canta despre bani, femei, masini.
VIne un lachet si zice ca "ba, invata engleza, fraiere".

In mod normal, ii aduc aluia o game de versuri in care negroteiul chiar urla despre bani, femei si masini.
Lachetul, in loc sa aduca argumente, o arde cu "ba, fraiere, tu nu stii ce e viata de cartier, ma-ta cu tac-tu erau asa, te cheama eusebiu, ha ha ha ce nume de cacat si ce duma mai de cacat am dat, normal ca tu nu intelegi ca mine, nu te baga". Mai si zice de pop, sperand ca a dat o duma macar pe sfert amuzanta, desi tocmai pusesem clipuri cu Chino XL, unul care se pisa pe tot ce are el in winamp.
Eu ii cer lachetului sa puna cateva poze cu el, nu de alta dar sa ne pisam toti pe 2pac de ras cand ii vedem mecla. Cu mine am stabilit deja, am dioptrii de 10, 50 de kile cu sacul de ciment in spate, si, atunci cand reusesc  sa fac drumul magazin-casa, le multumesc zeilor ca nu m-au batut aia de gradinita. Ca asa zice lachetul, desi nu ma cunoaste.

Lachet, poze! Hai sa-ti vedem mecla de baiat de cartier si de golan care o arde cu intrebari de genul "de ce femeile sunt materialiste?", "oare cum sta treaba la SRI?" si "ce aparat foto sa-mi aleg", pentru ca stim cu toti ca aia de cartier sunt innebuniti dupa arta fotografiei.

#51
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012

 the_updater986, on 13 martie 2013 - 22:56, said:

daca te cheama eusebiu, tac-tu e doctor si ma-ta contabila si in copilarie te-ai jucat cu masinute pana in clasa a a 8-a, cand ai descoperit l*ba, intr-adevar 2pac nu e pt tine... de ce te chinui sa te iei la polemici cu cineva daca stii ca nu e in domeniul tau ? ramai frate acolo in casa la tine, trage draperiile cand ies golanii in fata blocului si nu te baga in discutii de genul..daca n-ai trait in strada sau n-ai cunoscut latura asta underground n-ai ce discuta pe tema asta..ramai la pop sau ce sl**oz asculti tu.
Coane , asculti muzica proasta care poate fi doar vag incadrata ca hip-hop . Eu nu ascult Tupac . Nu zic cum ca n-avea melodii bune da' problema e ca le numeri pe degetele de la o mana ciunga . Cat despre Tupac , ca personalitate , nu dau doi bani gauriti , ruginiti si scosi din circulatie pe el . Stiu ca nu suna bine da' e adevarul curat . Doar pt. ca ala canta intr-o perioada in care hip-hopul era pe undeva mai spre inceputuri nu-l face pionier si model demn de urmat . Daca urmeaza sa-mi bagi argumentu' ala cu miliarde de albume vandute , te rog , sari peste el . Ti-am zis mai sus de ce .

Edited by jeffy86able, 14 March 2013 - 14:57.


#52
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010
@runejaguar diferenta dintre mine si tine e ca eu n-am stat sa sap pe contul sa vad cine esti si cu ce te ocupi..vad ca esti putin imatuar si ai luat o postare de pe forum drept un mesaj personal si direct..daca n-ai viata sociala fratele meu nu veni la mine cu postari de juma de kilometru ca eu abia prind timp sa mai stau pe la calculator, nu citesc toate balariile tale..vad ca tu ai luat-o personal, ai inceput sa-mi amintesti ce postari am facut..du-te prietene daca iti plac discutiile astea aprinse la modul 'un show pacatos' la tovarasii tai,oh wait..........
omule eu iti doresc sa inveti sa deosebesti o postare pe forum de frustrarile tale ..daca erai baietas imi raspundeai frumos, mai ales ca eu am pus un 'daca' inaintea mesajului meu ceea ce te punea in postura doveditoare..ai demonstrat tot ce era de demonstrat. noroc.

P.S. m-au durut toate remarcile...esti mai rau ca o pi2da parasita...

@jeffy86able tu zici ca nr de albume vandute nu conteaza?? pai frate vin si zic 'sunt cel mai bun patinator' ..si nu am notorietate, nicio apreciere critica, nimic..da io is cel mai bun necontestat..cam asa vine.. vin si zic ca pablo picasso e un pictor slab..cum frate,picasso? cel mai renumit pictor al ultimului secol ?? da ma, degeaba e el renumit..eu is mai bun ..ca ma place tzatza florea de la 2 si nelu de la sifonarie..
hai sa fim seriosi Posted Image ce e bun e general acceptat de toata lumea ca fiind bun..altfel, sunt doar gusturi diferite..

Edited by the_updater986, 14 March 2013 - 16:51.


#53
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012
In mod dubios , dar real , chiar e posibil ca tu sa fii cel mai bun patinator chiar daca n-a auzit nici dracu' de tine .
E destul de improbabil , da ' nu imposibil .

Asa cum am zis si mai sus , general acceptat nu inseamna stralucit . Exemplu random :
- suntem condusi de Basescu . El ne conduce pt. ca a fost ales de majoritate . Da' e un lider bun ? NU !

Edited by jeffy86able, 14 March 2013 - 16:54.


#54
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

 jeffy86able, on 14 martie 2013 - 16:50, said:

In mod dubios , dar real , chiar e posibil ca tu sa fii cel mai bun patinator chiar daca n-a auzit nici dracu' de tine .
E destul de improbabil , da ' nu imposibil .

Asa cum am zis si mai sus , general acceptat nu inseamna stralucit . Exemplu random :
- suntem condusi de Basescu . El ne conduce pt. ca a fost ales de majoritate . Da' e un lider bun ? NU !
e contestat de majoritatea oamenilor..deci nu e un exemplu elocvent..si bianca dragusanu are notorietate dar toata lumea stie ca e cu*va..crede-ma, ca sa manipulezi o masa de oameni ( de randul milioanelor ) iti trebuie fooarte multa putere ...si ca sa fii un star e foarte greu pentru ca , daca nu masele de oameni sunt cei mai inraiti critici, atunci nu stiu..doar intra pe youtube la o ceva cu justin bieber sa vezi acolo rautate revarsata..ma mir ca omul ala poate traii stiind ca atata lume il uraste..

Edited by the_updater986, 14 March 2013 - 20:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate