Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Fiat stilo - cutie viteze

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Salutare. Am un Fiat stilo care intra greu in treapta 1 si R. Cand incerc sa-l cuplez in treapta 1 sau in R masina fiind pe loc drept pleaca usor in fata sau in spate. Practic cu pedala la fund cand introduc maneta in treapta 1 pana intra(are un punct in care intra greu) ea se misca de pe loc.




Sa nu mai deschid un topic nou, intre tot aici.

Am o baterie Eleckson 12v - 3.3Ah - BEL 120033  - Am cautat pe google si cred ca este de la un sistem de alarma.

Nu este noua, pe ea scrie "sealed lead acid battery"  - este reincarcabila. Este descarcata. Am desfacut doapele si nu are nici macar o picatura de acid in ea. Este cu sau fara acid ca sa stiu daca o umplu inainte sa o pun la incarcat.

Edited by black1990, 25 October 2012 - 08:13.


#2
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Trebuie verificata cursa amvreiajului si refacut reglajul timoneriei, daca din ambreiaj nu se rezolva,

#3
sergiustg

sergiustg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 13.08.2011
Problema o ai la cablurile de la timonerie.Sunt destul de scumpe pentru inlocuire.
Iti vin pe original in jur de 900 de lei.Am inteles ca aftermarket nu se gasesc.

#4
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Cu bateria aia, uite ca prietenul goagle ne ajuta: aici . Dupa cata macaroneza stiu eu e cu electrolit - dar fara intretinere, insa daca a stat fara electrolit mai mult timp poti s-o duci la reciclat, n-o mai invii in veci (sigur e sulfatata).

#5
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
nu am avut electrolit, i-am pus dintr-o baterie de masina niste acid luat cu siringa si am incarcat-o. Docamdata sunt multumit... o sa vad cat  timp isi pastreaza curentul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate