Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 

Semnificația spirituală a termenului jihād

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
149 replies to this topic

#145
pe_paine

pe_paine

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.10.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DKbPUzhWeeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#146
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 Ascary, on 22 octombrie 2012 - 22:47, said:

Deci ai pix  Sols
( Lumea barfea-n targ dar eu n-am vrut sa cred)
Ma incanta preocuparile voastre de barfitori, ca tre' sa va ocupati si voi cu ceva, stiinta nefiind pentru oricine,
Aku, stau si ma intreb daca realizati cat de penibili sunteti.
Mie imi aduceti aminte toti voi astia de la trupa vesela de bolsevicii care urlau in piata " noi nu putem fi bogati, atunci ucideti pe bogati ca sa fim fericiti si noi".
Pe platformele voastre bate vantu' islamulazi forum este inchis pe motiv de neplata a cotizatiei, celelalte forumuri sunt goale iar in neputinta voastra de a va analiza greselile voi o barfiti pe Solsy.
E deja o cinste pentru mine.
Te invidiaza si barfesc cei care te admira.
Eu nu va barfesc ca nu-mi sta in obicei, de invidiat nu am ce:)

 Ascary, on 22 octombrie 2012 - 22:47, said:


Eczact
Iar voi astia de la trupa vesela islamu' azi nu v-ati prins ca un forum nu-i despre barfa.
Ci este despre ce idei are omu'
Voi aveti putine da' fixe.
Pe restul le imprumutati de la altii.
Dea naiba' n portocala Ascary, ca aveam o parere mai buna despre tine pana acum.
Si zambesc cu o guritza de fluturash ingerash daca niste agramati ti-o trag in inversiuni mentale si tie a ajuns sa-ti placa!

Edited by ThinkAbout, 23 October 2012 - 01:22.


#147
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
eu habar n-am care-i semnificaţia spirituală a termenului jihad, da semnificaţia reală, fizică, se traduce prin maţe explodate la metrou, atentate cu bombă, chestii de genu. toate astea pentru niţcai virgine-n viaţa de apoi. -_-

#148
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
THE TRUE REALITY OF JIHAD
Jihad is 24% of the Medinan Koran and 9% of the total of the entire Koran. Jihad takes up 21 of the Bukhari material and the Sira devotes 67% of its text to jihad
Amount of Islamic TrilogyText Devoted to Jihad (politicalislam.com)
Meccan Quran   0%
Medinan Quran    24%
Sira    67%
Hadith    21%
Total Trilogy 31%
Statistics gives us a measure of the claim that the real jihad is inner struggle, the so-called “greater jihad”, whereas the jihad of the sword is the “lesser jihad”. These quasi - greater jihad hadiths total 2% of the Bukhari hadiths that relate to jihad. Of course, the other 98% of the hadiths devoted to jihad claim that jihad of the sword is the supreme act. The statistical answer to the true nature of jihad is that the “greater jihad” of inner struggle is 2% and the “lesser jihad” of the sword is 98%. In other words, jihad is overwhelmingly violent and a little inner struggle.

The 9/11 attacks, Ft Hood and Mumbai, London and Madrid massacres were all carried out by Muslims obeying the 98% of lesser jihad teachings of God and the Sunnah of Muhammad who ordered 62 lesser jihad massacres against kafirs and personally participated in 27. Since 9/11 there have been 20,133 (increasing daily) lesser jihad attacks by Muslims following EXACTLY the lesser jihad teachings. During the past 1400 years of Islam, 270,000,000 have perished in the Islamic holocaust lesser jihad.  Millions of women were raped and enslaved.

#149
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

 searcher-star, on 15 ianuarie 2013 - 11:23, said:

During the past 1400 years of Islam, 270,000,000 have perished in the Islamic holocaust lesser jihad.  
Clearly, jihadul e ceva profund spiritual! Posted Image

Edited by SophistiKat, 15 January 2013 - 14:45.


#150
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 SophistiKat, on 15 ianuarie 2013 - 14:44, said:

Clearly, jihadul e ceva profund spiritual! Posted Image
Pai sa trimiti in lumea cealalta atata puhoi, nu e ceva spiritual?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate