Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Early Booking 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#37
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
nu căuta ce nu există

am mai zis, ai un buget bunuț, dar mai taie din pretenții și poate din nr de nopți

studiază hotelurile pe care ți le-am propus, citește bine bine ce scriu oamenii care au stat în ele, vezi ce nu-ți convine ție la ele și apoi trimite o cerere de ofertă la agenții dar ai grijă ca în cererea aia să te exprimi concret:

- numele hotelului
- data de intrare în hotel
- data de ieșire din hotel
- mijlocul de transport
- diagrama familiei tale: cîți adulți, cîți copii și data exactă de naștere a fiecărui copil (la tine e clar 3 adulți plus un copil de 12,99 ani)
- nr de telefon

și apoi o să începi să primești oferte

după ce primești oferte studiază agențiile și vezi cui dai banii să nu pățești ca miile de turiști lasați cu ochii-n soare în ultimii ani de agențiile țepare, vezi că mai mulți țepari din anii trecuți  s-au combinat între ei pt sezonul 2013 și or să scoată pe piață o agenție nou-nouță ca să mai prostească niște naivi

Edited by rottweiler2007, 01 November 2012 - 21:45.


#38
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006

View Postrottweiler2007, on 01 noiembrie 2012 - 21:36, said:

nu căuta ce nu există

am mai zis, ai un buget bunuț, dar mai taie din pretenții și poate din nr de nopți

Bugetul nu este fix si am si varianta sa reduc sejurul la 7 nopti, nu asta este problema. Dar mi-ar fi necaz sa platesc si pentru al doilea copil ca adult, doar pentru ca depaseste cu cateva luni varsta de 12 ani. Asa ca este ambitia mea sa gasesc ceva cu gratuitate pentru el.

In ceea ce priveste animatia, sunt hoteluri care asigura animatie buna an de an, chiar daca mai pleaca vreun baiat din echipa. La unele hoteluri au pe timoul zilei doar 2-3 tineri plictisiti, iar la Ephesia Beach Club am vazut in filmulete si 8 animatori la piscina de nu mai pleca lumea pe plaja si statea doar la piscina. Si asta in ultimii ani, nu doar intr-un anumit an...

#39
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
totul se poate schimba, nu băga mîna-n foc pt nimic

dacă ți s-a pus pata pe EBC așteaptă să iasă prețurile, cere oferte la agenții și scoate banul.

vezi că la EBC lumea nu pleacă pe plajă pt că nu are plajă Posted Image

ce au ei acolo nu se poate numi plajă

plajă e la grand belish, la surmeli, la palm wings kusadasi, la AQF, richmond etc dar nu la EBC

Edited by rottweiler2007, 01 November 2012 - 21:50.


#40
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006

View Postrottweiler2007, on 01 noiembrie 2012 - 21:48, said:

totul se poate schimba, nu băga mîna-n foc pt nimic

dacă ți s-a pus pata pe EBC așteaptă să iasă prețurile, cere oferte la agenții și scoate banul.

vezi că EBC lumea nu pleacă pe plajă pt că nu are plajă Posted Image


Cel mai probabil (Sa recitesti regulamentul, cel mai probabil By Moderator.) dar cand vor aparea preturile pentru toate hotelurile.
Pana atunci incerc sa imi punctez 3-5 hoteluri care sa imi indeplineasca cerintele.
Deocamdata, am sortat Ephesia Beach Club si Grand Yazici Club Turban. Daca mai ai vreo recomandare buna, sa imi spui.

La Grand Yazici Club Turban cum este plaja?

Edited by ferrellroo, 02 November 2012 - 10:08.
Fara nume de website-uri sau agentii de turism!


#41
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
la club turban plaja e mult-mult mai buna decit la EBC dar atit

plaja cit de cit buna in zona marmaris gasesti la hotelurile aqua, munamar si marti resort

plaja buna-buna in zona kusadasi gasesti la hotelurile grand belish si palm wings kusadasi

plaja bunicica in zona kusadasi gasesti la surmeli, richmond, aqf, paloma pasa, onyria claros, paloma club sultan.

asa cum ti-am mai spus, nu cauta ce nu exista si nu cauta hotelul perfect

#42
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
@ rottweiler2007, vreau raspunsul tau final ca eu sunt cam nehotarat: Ephesia Beach Club sau Club Turban?

#43
fire_chief

fire_chief

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 27.05.2008
ambele au 78% grad satisfactie pe holidaycheck cu mentiunea ca turbanul are nota 5 din 6 iar ephesia 4,8
pe saitul romanesc de pareri  turbanul are 9,8 iar ephesia 9,2
iar pe holidaywatchdog ephesia are 8 si turbanul 8,5
cam la fel peste tot cu un plus mic pe turban
dar maestrul rott ( dealerul meu de vacante reusite Posted Image ) stie cel mai bine ca le si vede pe teren, eu doar am cautat impresii pe net

Edited by fire_chief, 03 November 2012 - 21:00.


#44
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
Ca si conditii, Turbanul sta mai bine, dar parca e prea linistita atmosfera.
La Ephesia Beach Club atmosfera este mai animata si avand doi copii maricei (12 ani si 17 ani) as vrea ceva cu activitati organizate pe timpul zilei.

Astept cu nerabdare concluzia lui rott, care sper sa fie certa si nu sa imi spuna ce este bine intr-o parte sau in cealalta...:)

#45
mirulazar

mirulazar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.01.2011
De ce nu incerci Onyria Claros Beach & Spa Resort?

Edited by mirulazar, 04 November 2012 - 08:49.


#46
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@aliantasudului

ai zis ca vrei sa stai 10 nopti, păi e simplu, iei 5 nopti la EBC si 5 nopti la CT și gata, le vezi pe amîndouă

daca vrei musai gălăgile mare la piscină îți sugerez să mergi un pic mai la vale, la oludeniz și stai la club sun city, am stat io acolo de 2 ori anul ăsta și era animație ca lumea și ziua si noaptea

#47
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
@rott, voi reduce la 7-8 nopti ca sa fiu sigur ca ma incadrez cu bugetul si nu stiu care m-ar avantaja dintre Ephesia Beach Club si Club Turban. De aceea, m-ar interesa parerea ta avizata, spre care dintre ele ai inclina tu mai mult, ca de hotarat tot eu voi hotari...:)

#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@aliantasudului

io as pune banii pe club turban, insa nu stiu cum sta la animatie in timpul zilei pt ca desi am stat in el anul asta de 2 ori, in timpul zilei am stat numai pe ponton, nu imi place la piscina pt ca e prea multa umbra, mie imi place soarele

mai bine faci doua biletele si extragi, lasa destinul sa aleaga

#49
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
@aliantasudului : am fost eu la club turban in iulie 2012, foarte bine m-am simtit. La plaja iti trebuie neaparat adidasi speciali, sunt pietre multe si diforme, insa cu aia in picioare nu simti nimic. Apa este superba, pontonul la fel, platforme pe apa in larg, water sports ok, seara concerte live, echipa de animatie este ok, dupa spectacolul de seara organizeaza un trip la disco pentru cei dornici :)
Am lasat un review complet la topicul de Marmaris , iti recomand sa il citesti, contine multe informatii .

#50
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
@tak30ver, cum este animatia la piscina pe timpul zilei, se organizeaza activitati, este muzica, dans, etc?

@rott, la Pine Bay cum este fata de Ephesia Beach Club si Club Turban, mai sus sau mai jos?

Edited by aliantasudului, 05 November 2012 - 12:15.


#51
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
decit pine bay mai bine romania Posted Image

#52
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
@rott, si o ultima intrebare ca pana la sfarsitul anului  as cam vrea sa batem palma:
Cum este Palm Wings Resort HV1 Didim fata de Ephesia Beach Club si Club Turban, mai sus sau mai jos?
Dar DIDIM BEACH RESORT & ELEGANCE ?

#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
sincer? toate astea bag mîna-n foc ca au animație în timpul zilei mai bună decît club turban, DAR ATÎT

#54
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
Dar ca restul conditiilor cum stau? Exista agomeratie la masa si la piscina?
Si care dintre cele doua hoteluri din Didim ar fi mai bun?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate