Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sfat achizitie full hd entry level camcorder

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Salut,

Nu reusesc sa ma decid care dintre cele 2 camere reprezinta o optiune mai buna. Este vorba de Toshiba Camileo P100 si Sanyo Xacti VPC-GH1.

Cred ca am vizionat cam toate filmultele de pe yourube cu -video test- si tot nu am reusit sa-mi fac o parere clara. Cert este ca amandoua filmeaza destul de bine in lumina naturala.

Totusi care dintre cele 2 filmeaza mai bine in interior, pe lumina slaba, si sa nu dureze o vesnicie pana isi face autofocus daca schimbi distanta intre subiect si camera.

Din expertiza mea de "profesionist" pot spune ca:

Toshiba = ergonomie a modului de filmare (forma de pistol), ecran touch (avansezi mai repede prin meniu fata de cel clasic cu butoane fizice), buton de pauza in timpul filmarii, buton de upload pe internet a continutului foto/video

Hitachi = stabilizator de imagine mai bun, baterie externa.


Care filmeaza mai bine in conditii de interior si lumina scazuta si sa nu stea prea mult pe ganduri cu autofocus-ul.


Ambele modele le gasesc lejer pe la 80-85 de lire. Alte variante in aceiasi bani?


Multumesc

#2
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
up

#3
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Pai titlul este cam prost pus.



Ai gresit si topicul, deja era unul deschis pe tema recomandarilor.



"Totusi care dintre cele 2 filmeaza mai bine in interior, pe lumina slaba, si sa nu dureze o vesnicie pana isi face autofocus daca schimbi distanta intre subiect si camera."
Aici afirmi sau intrebi?



"Care filmeaza mai bine in conditii de interior si lumina scazuta si sa nu stea prea mult pe ganduri cu autofocus-ul."
Dar aici?



OT: si de ce lasi spatiile acelea atat de mari intre randuri? Crezi ca ne ajuta la citit?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate