Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Ayatollah Fadlallah - perle ale intelepciunii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#37
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 12:01, said:

Totusi e una a ucide fizic pe cineva si alta sa il torturezi lent, sa il otravesti psihic, dar totusi sa ii dai o sansa de a trai. Ce e adevarat e ca cultivarea urii se manifesta ''abstract'' prin aceste toruturi mai subtile si lente, dar e o chestiune de timp pana cand va da nastere la crima. De aceea trebuie lucrat asupra urii si a ceea ce sta la baza ei, iar aici si unii musulmani si unii nemusulmani, dupa cum se reflecta clar din simple discutii pe un forum, au nevoie de reformare.
Desigur ca sunt diferite. Ura se manifesta in moduri diferite. Si da, ai dreptate in ceea ce priveste educarea urii, in sensul eliminarii acesteia, prin intelegere. Asta este cheia.

#38
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 12:01, said:

Ba exista, tu crezi ca singura Aisha si unicul Umar din istorie sunt cei din traditia sunnita? Eu ti-am dat verdicte ale savantilor nostri ca suntem cu totii musulmani si frati, salafitii dau verdicte ca suntem kafeer si mai rai ca evreii. Aici se vede diferenta de intelegere si toleranta. Opinia ta e irelevanta pentru ca nu aduci justificari. Eu da.
Arata-mi draga un shiit cu numele de OMAR si o femeie numita Aisha.

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 12:01, said:

PS Auzisem ca ceilalti crestini libanezi va numesc extremisti, dar chiar esti de groaza. Cata ura fata de islam si musulmani ai, marca partid Jaja, te credeam capabila sa intelegi mai multe dar tu chiar esti exemplul tipic de om care nu crede decat ce i-a zis partidul si pentru restul se lupta inversunat pana la moarte. Nu ai postare in care s anu ataci gratuit islamul si musulmanii, sa nu iti bati joc, indiferent de cat de absurde si neintemeiate sunt acuzele tale, simti nevoia sa iti manifesti aceasta ura chiar daca nu esti la subiect. Te macina ceva in interior rau de tot. Care e diferenta dintre tine si cei care sunt invatati, tot prin generalizare, ca Occidentul e raul absolut? Nici una.
Hi hi hi, noi uram iubindu-l  pe Rafiq Hariri un sunnit musulman, noi dreapta crestina aliatii sunitilor pro-occidentali.
Parca nu ma urmaresti pe toate forumurile si nu stii ce scriu si care-i parerea mea despre musulmanii pro-occidentali.
Ura si penibilitate este la tine cat cuprinde.
Si nimeni nu ataca Islamul, punem intrebari la care nu aveti raspuns.
Reiau intrebarea, de ce scrie in Quran ca evreii se rugau la fiul lui Ezra care era numit fiu a lui Dumnezeu cand evreii nu au facut niciodata asa ceva?
Daca intr-o carte scrie o minciuna atunci da-mi voie sa fiu circumspecta ca aceea carte ar insemna o revelatie, ce Dumnezeu este uituc.
Deci draguta, discursurile cu iubirea pacea si altele sunt frumoase, crestnii cred in ele...si alea religioase sunt bune.
Te intreb a 4-a oare de ce scrie un neadevar in Quran legat de fiul lui Ezra.
Raspuns ai?

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 12:01, said:

Unde vorbeste despre potenta in Coran, delirezi? Acelea sunt niste hadithuri sunnite indelung contestate de shiiti. De altfel voi pune si un video despre aceasta in curand. Sunnitii au niste hadithuri, niste facaturi puse de cei din dinastia omeyada cu un anumit scop: sa minimalizeze figura Profetului sawas, sa arate ca si el gresea, pentru ca sa poata justifica greselile califilor incompetenti pusi la putere. Daca Profetul sawas facea asta, nu conteaza ca al nostru calif e un betiv si un afemeiat (vezi Yazid). Alianta lui Jaja cu sunnitii a fost una recenta, adu-ti aminte de discursurile lui dinainte de asta, si nu implica nici un respect real nici macar fata de sunniti. Asta se vede in postarile tale ca una doua ii ataci pe musulmani cu chestii din doctrina sunnita doar, care nu au legatura cu shiitii, desi  te versi numai pe mine in toata chestia asta.
Hai sa vedem cine delireaza...am afirmat ca in Quran scrie ca nu tre` sa intri decat prin usa din fata a casei...
Iote dovada
''Cuviosia nu este sa intrati In casele voastre prin dos. ''.
Pai daca e casa mea, nu este logic ca pot sa intru in ea pe care usa doresc? Ce rusine sa fie daca, intorcandu-ma din propria gradina, intru in casa pe usa din dos?!
Ce religia este despre usi?

Continuam''O  , Prof etule! Noi ti le-am ingaduit ca sotii tie pe cele carora tu le-ai dat dota, pe cele cuvenite tie din prada ce ti-a dat-o Dumnezeu, pe fiicele fratelui tatalui tau, pe fiicele surorilor tatalui tau, pe fiicele fratelui mamei tale, pe fiicele surorilor mamei tale, care au pribegit cu tine, si pe orice femeie credincioasa ce se daruieste ea insasi profetului, daca profetul voieste sa o ia da sotie. Aceasta este ti se cade numai tie, nu si celorlalti credinciosi. Noi stim ce le-am randuit cu privire la sotii si la cele cuvenite lor din prada ca sa nu fie asupra ta vreun pacat. ...
  


  

Edited by ThinkAbout, 07 October 2012 - 16:07.


#39
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
mă scuzaţ da am şi eu o întrebare. unde pot găsi perlele de la bac ale numitului ayatolah fadalah?

#40
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 octombrie 2012 - 17:27, said:

mă scuzaţ da am şi eu o întrebare. unde pot găsi perlele de la bac ale numitului ayatolah fadalah?

Nu vei găsi aşa ceva deoarece el nu a dat bacul.

#41
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 07 octombrie 2012 - 16:06, said:


Hai sa vedem cine delireaza...am afirmat ca in Quran scrie ca nu tre` sa intri decat prin usa din fata a casei...
Iote dovada
''Cuviosia nu este sa intrati In casele voastre prin dos. ''.
Pai daca e casa mea, nu este logic ca pot sa intru in ea pe care usa doresc? Ce rusine sa fie daca, intorcandu-ma din propria gradina, intru in casa pe usa din dos?!
Ce religia este despre usi?

Continuam''O  , Prof etule! Noi ti le-am ingaduit ca sotii tie pe cele carora tu le-ai dat dota, pe cele cuvenite tie din prada ce ti-a dat-o Dumnezeu, pe fiicele fratelui tatalui tau, pe fiicele surorilor tatalui tau, pe fiicele fratelui mamei tale, pe fiicele surorilor mamei tale, care au pribegit cu tine, si pe orice femeie credincioasa ce se daruieste ea insasi profetului, daca profetul voieste sa o ia da sotie. Aceasta este ti se cade numai tie, nu si celorlalti credinciosi. Noi stim ce le-am randuit cu privire la sotii si la cele cuvenite lor din prada ca sa nu fie asupra ta vreun pacat. ...
  

Da, draga, delirezi incontinuu si minti neincetat. Uite ce te-am intrebat eu

Quote

poarta-cunoasterii, pe 07 octombrie 2012 - 13:01 , a scris:
Unde vorbeste despre potenta in Coran, delirezi? Acelea sunt niste hadithuri sunnite indelung contestate de shiiti. De altfel voi pune si un video despre aceasta in curand.
si despre ce ai raspuns tu. Te-am intrebat eu ceva de usi sau de neveste? Tu crezi ca daca scrii ceva se considera raspuns?

Despre Ezra, am sa caut tafseerul in araba si am sa verific. Dar in verset e vorba de UNII evrei, din cate tin eu minte. Ce stii tu ce au facut si au crezut evreii de-a lungul secolelor? Au existat numeroase secte si grupari si pana acum se mai studiaza traditiile ascunse ale diferitor ordine. Deci nu mi se pare deloc o intrebare relevanta intrucat e vorba de confirmare prin cercetare istorica iar aceasta e in continua evolutie si totdata failibila. Am sa revin inshaAllah. La fel si de marianiti o perioada s-a uitat, iar apoi au revenit studiile si cercetarile cu noi date.

Exista shiiti cu numele de AIsha si Umar pentru ca, asa cum ti-am spus, au existat multi Umari si Aishe in istorie, nu doar califul si sotia. Ce avem noi cu Aisha este faptul ca a ridicat o armata impotriva imamului Ali as, prilej cu care au fost ucisi mii de companioni, iar cu Umar ca, desi a stiut de numirea directa a succesiunii lasata imamului Ali AS, nu a respectat dorinta Profetului sawas. Nu sunt nume consacrate la shiiti asa cum sunt la sunniti pentru ca avem multe alte modele extraordinare dupa care ne numim copiii.

Pentru cultura ta generala, uite cati Umari au existat si au fost cunoscuti pe vremea Profetului sawas.

Sa vedem cat de des intalnite erau aceste nume in cadrul triburilor arabe:

1. Umar - In Asadul Ghaybah, volumul 4, carte sunnita, barbati din triburi arabe care purtau numele de

Umar al Aslama
Umar al Jamai
Umar bin Hakim Salma
Umar bin Salim Khuzamee
Umar bin Suraqa Qurshee
Umar bin Sa'd al Numaree
Umar bin Sa'd Salma
Umar bin Sufyan Qurshee
Umar bin Abi Salma Qurshee
Umar bin Amr Salmi
Umar bin Abdullah
Umar bin Ikrima
Umar bin Umar Laysee
Umar bin Ameer Ansari
Umar bin Auf Nakhai
Umar bin Ghazia
Umar bin La Haqq
Umar bin Malik bin Ukba
Umar bin Malik Ansari
Umar bin Mu'awiya Ghazree
Umar bin Yazeed al Khaza'ee
Umar Yamani

#42
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Hi hi hi
Omar exista la sunniti ca si nume, la shiiti nu ca nu te cred eu dar te-au acuzat sunniti pe forumurile lor de minciuna, nu ai pus exemple de Aisha nici atat da` ma acuzi de delir.
Hi hi hi...eu am spus Quran, scrie clar ca evreii se rugau la fiul lui Ezra pe care-l considerasera fiul lui Dumnezeu si tu vii si-mi raspunzi ca nu stiu ce faceau evreii de-a lungul secolelor.
The Jews call Ezra a son of God, and the Christians call the Christ a son of God. That is a saying from their mouth; (in this) they but imitate what the unbelievers of old used to say. May Allah destroy them: how they are deluded away from the Truth! (Quran 9:30)
Hi hi hi, pai Ezra a trait secole deshteapa pamantului...?

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 19:41, said:

Despre Ezra, am sa caut tafseerul in araba si am sa verific. Dar in verset e vorba de UNII evrei, din cate tin eu minte. Ce stii tu ce au facut si au crezut evreii de-a lungul secolelor?
Hi hi hi...stie toata planeta, scrie in Tanach si in Talmud.
Posted Image
Vai de capu` vostru ca ati ajuns sa va incurcati in propriile contradictii.
Hi hi hi...

Edited by ThinkAbout, 07 October 2012 - 20:01.


#43
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostThinkAbout, on 07 octombrie 2012 - 19:57, said:

May Allah destroy them  
de acord. să-l lăsăm pe alah să se pronunțe, nu pe toți pitecantropii scelerați -_-

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 19:41, said:

Exista shiiti cu numele de AIsha
să știi totuși că sexul copilul se poate stabili chiar și la naștere. înțeleg că o au mică dar nici chiar așa :D
pp că pe fete le trec în scripte cu jechi cian? nu de alta, da tot ca un ninja se-mbracă -_-

#44
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostThinkAbout, on 07 octombrie 2012 - 16:06, said:



Hai sa vedem cine delireaza...am afirmat ca in Quran scrie ca nu tre` sa intri decat prin usa din fata a casei...
Iote dovada
''Cuviosia nu este sa intrati In casele voastre prin dos. ''.
Pai daca e casa mea, nu este logic ca pot sa intru in ea pe care usa doresc? Ce rusine sa fie daca, intorcandu-ma din propria gradina, intru in casa pe usa din dos?!
Ce religia este despre usi?


  

Nu-i asa, zic eu. Se intelege ca nu trebuie sa se vada ca ti-ai pus, sa zicem, cenusa in cap neaparat ca sa te numesti cuvios, nu ca n-ai voie sa intri in casa pe unde vrei, usa fiind in cazul de fata  un simbol...   Mie mi se pare ca ii invata bine.

#45
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postkaruna, on 07 octombrie 2012 - 20:25, said:

Nu-i asa, zic eu. Se intelege ca nu trebuie sa se vada ca ti-ai pus, sa zicem, cenusa in cap neaparat ca sa te numesti cuvios, nu ca n-ai voie sa intri in casa pe unde vrei, usa fiind in cazul de fata  un simbol...   Mie mi se pare ca ii invata bine.
da, e de ştiut că pentru a se păstra virgine, musulmancele intră pe uşa din dos. -_-

#46
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 07 octombrie 2012 - 19:57, said:

Hi hi hi
Omar exista la sunniti ca si nume, la shiiti nu ca nu te cred eu dar te-au acuzat sunniti pe forumurile lor de minciuna, nu ai pus exemple de Aisha nici atat da` ma acuzi de delir.
Hi hi hi...eu am spus Quran, scrie clar ca evreii se rugau la fiul lui Ezra pe care-l considerasera fiul lui Dumnezeu si tu vii si-mi raspunzi ca nu stiu ce faceau evreii de-a lungul secolelor.
The Jews call Ezra a son of God, and the Christians call the Christ a son of God. That is a saying from their mouth; (in this) they but imitate what the unbelievers of old used to say. May Allah destroy them: how they are deluded away from the Truth! (Quran 9:30)
Hi hi hi, pai Ezra a trait secole deshteapa pamantului...?


Solstice, se vede ca esti foarte frustrata si complexata, ia-ti o vacanta si apoi revino pe forum pentru ca oferi un spectacol din ce in ce mai vulgar.

Nu vad care e problema ta cu versetul. Este vorba de o comparatie, cum oamenii au oferit altor oameni pozitii care nu li se cuveneau. Referitor la Uzayr, in tafseerul lui Tabatabai se spune ca nu se stie daca prin expresia ''fiul lui Dumnezeu'' evreii intelegeau ceea ce au inteles crestinii ulterior sau e folosita in sensul general, laudativ, desemnand un statut si nu o relatie ''biologica'', de ''fiu'', adica apropiat, om iubit de catre Dumnezeu. Sensul versetul e ca in trecut unor oameni li s-au atribuit pozitii nemeritate, dar nu e identitate de sens intre  felul in care au inteles evreii statutul lui Ezra si cum au inteles crestinii statutul lui Iisus AS. Si Vechiul Testament e plin ''fii ai lui Dumnezeu'' fara a se intelege prin aceasta sensul crestin ulterior.

Exemple de Aishe sunt si mai multe in epoca, cauta si singura, vei gasi foarte rapid.

Edited by poarta-cunoasterii, 07 October 2012 - 22:00.


#47
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 octombrie 2012 - 21:26, said:

da, e de ştiut că pentru a se păstra virgine, musulmancele intră pe uşa din dos.
Gigel e întotdeauna bine informat! Posted Image

http://www.guardian....ddispatch.egypt
It is precisely to avoid having too many children that Muslims practice anal sex.
One man, writing to the Islamic Q&A website, says that his wife doesn't have any problem with it.
"I think this is the best way of family planning instead of using condoms," the man writes.

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 21:56, said:

Solstice, se vede ca esti foarte frustrata si complexata,
Las-o pe Solstice, ea saraca n-are nici o vina ca musulmanii sunt primitivi si au o mentalitate de grota...care e parerea ta despre sexul anal? Posted Image

Edited by SophistiKat, 07 October 2012 - 22:58.


#48
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 21:56, said:

Solstice, se vede ca esti foarte frustrata si complexata, ia-ti o vacanta si apoi revino pe forum pentru ca oferi un spectacol din ce in ce mai vulgar.
Da` no bini...de ce sa fiu draghe poarta frustrata...
Apropo limba romana draghe poarta este bogata in sinonime, asa ca trebe la tine o vacanta nu de alta dar tot repeti frustrata si complexata...baga nasu`n dex poa` gasesti si alte cuvinte macar sa invatam si noi sheva practic de la tinePosted Image

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 21:56, said:

Nu vad care e problema ta cu versetul. Este vorba de o comparatie, cum oamenii au oferit altor oameni pozitii care nu li se cuveneau. Referitor la Uzayr, in tafseerul lui Tabatabai se spune ca nu se stie daca prin expresia ''fiul lui Dumnezeu'' evreii intelegeau ceea ce au inteles crestinii ulterior sau e folosita in sensul general, laudativ, desemnand un statut si nu o relatie ''biologica'', de ''fiu'', adica apropiat, om iubit de catre Dumnezeu. Sensul versetul e ca in trecut unor oameni li s-au atribuit pozitii nemeritate, dar nu e identitate de sens intre  felul in care au inteles evreii statutul lui Ezra si cum au inteles crestinii statutul lui Iisus AS. Si Vechiul Testament e plin ''fii ai lui Dumnezeu'' fara a se intelege prin aceasta sensul crestin ulterior.
Hi haaaaaaaaaaaaaaaa huuuuuuuuuuuuuuuu
Asta mi-ar mai lipsi sa am probleme si de la verstu cu Ezra...si sa fie si periodica....
Ma lasi cu explicatia de toata jalea, ca` cre` ca si un copil de la gradi explica mai bine.
Fii altora nu au fost luat drept fii ai lui Dumnezeu si nici nu s-au rugat evreii la ei.
Ce ai auzit evreii sa-l numeasca pe Solomon fiul lui Dumnezeiu si sa i se roage, in plus evreii sunt uniteisti, nu accepta decat unicitatea lui Elohim, prin urmare explicatiile tale sunt neintemeiate pe nimic.
In plus ne insulti si inteligenta, vezi ca noi nu suntem ca multimea lu imamu` care nu lua nici bacu`Posted Image

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 21:56, said:

Exemple de Aishe sunt si mai multe in epoca, cauta si singura, vei gasi foarte rapid.
Halim de la islamic host a pus un youtube cum reactioneaza imamii vostri la auzul numelui lui Aisha.
In plus daca erau exemple le puneai tu singura, nu ratai ocazia.
Dezinformatoare mica.

#49
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 07 octombrie 2012 - 23:09, said:

Hi haaaaaaaaaaaaaaaa huuuuuuuuuuuuuuuu
Asta mi-ar mai lipsi sa am probleme si de la verstu cu Ezra...si sa fie si periodica....
Ma lasi cu explicatia de toata jalea, ca` cre` ca si un copil de la gradi explica mai bine.
Fii altora nu au fost luat drept fii ai lui Dumnezeu si nici nu s-au rugat evreii la ei.
Ce ai auzit evreii sa-l numeasca pe Solomon fiul lui Dumnezeiu si sa i se roage, in plus evreii sunt uniteisti, nu accepta decat unicitatea lui Elohim, prin urmare explicatiile tale sunt neintemeiate pe nimic.
In plus ne insulti si inteligenta, vezi ca noi nu suntem ca multimea lu imamu` care nu lPosted Imageua nici bacu`

Halim de la islamic host a pus un youtube cum reactioneaza imamii vostri la auzul numelui lui Aisha.
In plus daca erau exemple le puneai tu singura, nu ratai ocazia.
Dezinformatoare mica.

Eu ti-am spune ce scrie in tafseer al Mizan la versetul respectiv. Ce spun savantii. Ce iti imaginezi tu ca ar zice e intre tine si psihologul tau. Eu nu am afirmat nimic din cele pe care le insiri tu acolo. Nu e nimic de comentat in plus. Lucrurile sunt verificabile.

Surpriza, dar eu nu stau pe forum non stop, ca tine, si nu stau sa raspund tuturor tampeniilor. Gasesti si singura despre Aisha, crede-ma, e foarte simplu.

Halim e un extremist notoriu care nu stie mai nimic din islam dar crede ca shiitii sunt necredinciosi, opinia lui e zero. Hai, pune videoul aici ca sa vedem cine sunt acei''imami'' shiiti , pe cine reprezinta si cine ii recunoaste.

Edited by poarta-cunoasterii, 07 October 2012 - 23:30.


#50
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 octombrie 2012 - 21:26, said:

da, e de ştiut că pentru a se păstra virgine, musulmancele intră pe uşa din dos. Posted Image

Mai degraba as crede ca esti tu pestrit la mate decat asta...

View PostSophistiKat, on 07 octombrie 2012 - 22:58, said:

Gigel e întotdeauna bine informat! Posted Image

http://www.guardian....ddispatch.egypt
It is precisely to avoid having too many children that Muslims practice anal sex.
One man, writing to the Islamic Q&A website, says that his wife doesn't have any problem with it.


Deci tu zici ca musulmanul respectiv si-a lasat nevasta virgina, ca sa n-aiba cumva prea multi copii, si ca gigel sa aiba si el dreptate...

#51
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postkaruna, on 08 octombrie 2012 - 19:38, said:


Mai degraba as crede ca esti tu pestrit la mate decat asta...
multe nu crezi tu karuna :D
eu îţi zic cum chiar stă treaba. întreabă şi tu fătuci de dooj-treij de ani. bine, asta în condiţiile în care ştim sigur că au să-ţi zică adevărul ;)

#52
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postgigel de hohenţolărn, on 08 octombrie 2012 - 19:52, said:

multe nu crezi tu karuna Posted Image

eu îţi zic cum chiar stă treaba. întreabă şi tu fătuci de dooj-treij de ani. bine, asta în condiţiile în care ştim sigur că au să-ţi zică adevărul Posted Image

Pai te cred perstrit la mate. Crezi ca e prea putin?...

Nu, tu sa imi spui cu mana pe inima daca ai fost personal implicat intr-o poveste de asta cu vreo domnisoara musulmana, nu ca ti-o spus tie asa nu's care bou... Asta ca sa nu te mai invinuiasca nimeni de calomnie gratuita. Ca, altfel, articolul ala daca te-ai uitat bine era despre neveste si nu despre nemaritate, ca sa te mai lauzi cat de bine te-ai informat citind ziarul...

Edited by karuna, 08 October 2012 - 20:00.


#53
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postkaruna, on 08 octombrie 2012 - 19:58, said:

Pai te cred perstrit la mate. Crezi ca e prea putin?...

Nu, tu sa imi spui cu mana pe inima daca ai fost personal implicat intr-o poveste de asta cu vreo domnisoara musulmana, nu ca ti-o spus tie asa nu's care bou... Asta ca sa nu te mai invinuiasca nimeni de calomnie gratuita. Ca, altfel, articolul ala daca te-ai uitat bine era despre neveste si nu despre nemaritate, ca sa te mai lauzi cat de bine te-ai informat citind ziarul...
am venit eu cu vreun link karuna? :D
cât despre sursele mele de informare. iaca întreabă-le şi tu :lol:
cât despre zgârcenie, aşa şi? tu ai merţan?

#54
fifi_inaripat

fifi_inaripat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 281
  • Înscris: 19.09.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y6MT20SW9Z0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate