Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Loc de munca inselatorie?BF Grupo partener Vodafone-secta in vanzari

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
SI tu cine esti si ce functie ai la firma respectiva?

#20
vreisaunu

vreisaunu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2012
Prea putin conteaza cine sunt si ce functie am sau la ce companie lucrez, dar ca orice om normal nu o sa ma angajez undeva fara sa imi fie clara baza legala de angajare.
Cu ce te ajuta sa stii ?

La multi ani!

#21
andreeamarinescu

andreeamarinescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2013
Buna ziua tuturor!
Multumim atat celor care au vorbit lucruri frumoase despre noi cat si celor care au spus lucruri mai putin frumoase(asta inseamna ca incepem sa devenim cunoscuti).
Numele meu este Andreea Marinescu si sunt asistent manager in cadrul companiei B&F Grupo, companie multinationala prezenta in peste 40 de tari ale lumi de peste 20 de ani8lucru pe care il puteti verifica pe internet).
Daca era ceva in neregula cu aceasta companie multinationala cu siguranta nu mai functiona atat de multi ani si in atat de multe tari.
eu sunt angajata a acestei companii si cu siguranta daca era ceva in neregula nu mai colaboram cu ei.
Ne pare rau sa constatam ca au plecat din cadrul companiei noastre persoane frustrate de faptul ca meseria pe care o practicau aici nu era pentru ei.
As incepe prin a pune cateva intrebari la care nu am raspunsuri:
1.Nu inteleg de ce compania este obligata sa va deconteze costurile de trasport???Doriti cumva sa va cumpere si de mancare si sa va plateasca si cheltuielile zilnice??????firmele care acorda aceste facilitati le acorda drept bonus pe care firma noastra nu doreste sa il acorde nimanui.
2.Pe ce te bazezi cand ne faci escroci????Eu inteleg ca o persoana este escroaca cand incerca sa obtina beneficii de pe urma ta......iar tu sa iesi in pierdere,cand iti fura ceva!!!Ce ti-am furat noi tie????Spui ca te puneam sa vinzi servicii de la Vodafone care nu exista:POI ATUNCI CARE E PROFITUL NOSTRU????VINDEM CEVA CE NU EXISTA DAR NU INCASAM NOI NICIUN BAN???Dupa cum sti noi doar incheiam contractele si le trimiteam la Vodafone iar Vodafone ne plateste pe noi.Daca nu aveam parteneriat cu ei nu ne plateau, deci nu aveam de unde sa obtinem castiguri.
3.O companie care face frauda nu este inregsitrata la Registrul Comertului si nu functioneaza in vazul lumi intr-o cladire de vbirouri in centrul orasului Bucuresti.NU AM DREPTATE??????
CU RESTUL LUCRURILOR NU IMI MAI BAT CAPUL PENTRU CA PIERD TIMP PRETIOS.
Pentru toti cei care vor sa afle mai multe informatii ma pot contacta la nr:0724 99 56 33 sau ne pot vizita la aceiasi adresa pe care o avem de cand suntem  in Romania.NICIODATA NU NE-AM SCHIMBAT ADRESA.
(PS:Ierati-mi eventualele greseli de scriere dar nu mai am timp sa le corectez)
cu stima,
Andreea Marinescu

#22
alany

alany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2013
Compania B&F Grupo (Fegomar )si-a inchis reprezentanta din Bucuresti astazi, 25.02.2013, incetand functionarea din adresa Calea Victoriei nr.155, bl.D1, scara 5,etaj 4. Asistenta Andreea Marinescu a reusit sa o ingroape impreuna cu seful ei, cetatean de origine argentiniana, actualmente cica cu rezidenta in Spania, o tupeista (pe care o gasiti pe facebook ) ce se scuza degeaba ca nu a avut timp sa corecteze greselile gramaticale, deoarece e plina de treaba (in capul ei) ; de fapt nu prea este prietena cu gramatica.
Categoric sunt de acord cu cele spuse de alin4fun. Eu l-am gazduit pe Dl Paz Raul Fernando, care desi a semnat un contract de inchiriere pe 1 an de zile, cu specificatia ca se pierde garantia in cazul in care nu ma anunta cu 30 de zile inainte ca pleaca din apartament, astazi el impreuna cu asistenta lui, Andreea Marinescu zisa tupeista culta in cap, de fata cu agentul imobiliar nu isi mai recunostea semnatura (de Dl Raul este vorba) si implicit faptul ca au de platit cheltuielile apartamentului pe 2 luni. Asa ca am hotarat sa ii dau afara, intelegand faptul ca nu voi mai vedea niciun ban, desi insistau ca joi, in 3 zile, vor avea niste bani, Dl Raul avand bilet de avion vineri, 1.03.2013, plecand definitiv din tara.
Recomand tuturor sa viziteze facebook-ul Andreei Marinescu, macar sa stie cum arata pupaza, cat despre Dl Raul ganditi-va cum arata un barbat de 1,70 cm care se ascunde dupa o asistenta de 23 de ani, spunand ca nu intelege romaneste, desi e de aproape 1 an in Romania. Astept cu nerabdare ca asistenta lui Raul sa tabare cu stilul caracteristic de fosta hostess, sa inchege o poveste plina de fabulatii. Cine este interesat si cine a mai patimit in urma acestui cuplu va rog sa lasati pe forum opinia, poate vor iesi mai multe la iveala(grabiti-va ca pleaca definitiv din tara pe 1.03.2013, pe mine ma aburea ca se reintoarce in 3 luni).
Are un cv impresionant, dar care nu poate fi verificat, deoarece toate informatiile sunt generice- fara un telefon de contact, parca citesti un eseu : cat de buna sunt eu, cate am facut  http://www.bestjobs.....marinescu.1989 , banuiesc ca mai mult de una sunt dubioase. De exemplu : hostess, WAVE DIVISION SRL, Ploiesti,ServiciiEntertainment, Iunie 2009 - prezent : intampinam clienti,ii conduceam la locurile rezervate si ofeream inf despre evenimentul la care participau ?
P.S. : Sa-mi spuneti daca vreti si o poza cu Dl Raul

#23
alany

alany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2013
Oficial firma B&F Grupo (Fegomar 2002 ) si-a incetat activitatea pe 25.02.2013. Poate isi actualizeaza si domnisoara Andreea Cv-ul, ca profilul de facebook vad ca si l-a sters. Ea nu intelege ca tot ce pui pe net, ramane pe net,nu se sterge niciodata, niciodata, nici macar o data. Pam pam!

#24
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Simplu : nu faceti contract, nu lucrezi la negru. Daca nu-ti primesti banii ca ai lucrat la negru, meriti sa nu ti primesti.

Am lucrat si eu la negru si mi-am promis ca nu mai lucrez in viata mea fara contract.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate