Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Cum salvez o imagine intr-o rezolutie mai mare?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
armandog4u

armandog4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 08.02.2010
Salut! Am facut o rezervare pe wizz air, am facut check in-ul si acum am primit pe site biletele de avion. Eu trebuie sa le scot la imprimanta si sa le duc la aeroport. Problema este ca nu am imprimanta. Ma gandeam sa le pun pe un stick si sa le duc la xerox. Intrebarea e cum le pot salva intr-o rezolutie mai mare? Am incercat cu print screen (deoarece nu are optiune de save as) dar se vad prost si am nevoie de codul de bare sa se vada clar. Solutii?

Stie cineva? Am nevoie urgent.

#2
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Cauta pe Google ,, programe pentru redimensionare imagini'' si descarca unul. Sunt destule.
Image  Resizer, de exemplu.
Daca nu te descurci, salveaza-le asa cum sunt si ti le redimensioneaza cel care le imprima, de regula are programe sau metode pentru asta.

Edited by Topp, 04 October 2012 - 17:47.


#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,611
  • Înscris: 30.10.2003
Nu trebuie sa ai imprimanta fizica. Cand dai Print alegi "Microsoft XPS Document Writer" si iti salveaza intr-un fisier XPS, apoi te duci la un xerox sa ti le scoata. Mai sunt imprimante din astea virtuale (acum nu le stiu) le instalezi si poti sa salvezi biletele in PDF. Cauta si tu pe net!

#4
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,847
  • Înscris: 03.11.2005

 armandog4u, on 04 octombrie 2012 - 15:49, said:

Salut! Am facut o rezervare pe wizz air, am facut check in-ul si acum am primit pe site biletele de avion. Eu trebuie sa le scot la imprimanta si sa le duc la aeroport. Problema este ca nu am imprimanta. Ma gandeam sa le pun pe un stick si sa le duc la xerox. Intrebarea e cum le pot salva intr-o rezolutie mai mare? Am incercat cu print screen (deoarece nu are optiune de save as) dar se vad prost si am nevoie de codul de bare sa se vada clar. Solutii?

Stie cineva? Am nevoie urgent.
Descarci dopdf (gratuit) si "printezi" intr-un fisier pdf, pe care ti le printeaza orice imprimanta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate