Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Renault 25 - Povestea unei pasiuni

- - - - -
  • Please log in to reply
1313 replies to this topic

#1297
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
De ieri, multumita colegului "damblagiu", am intrat in posesia combinei Philips de R 25 Ph. 2. Posted Image Posted Image

Avand mici "imperfectiuni", asemeni oricarui aparat vintage, am inceput corectarea lor, imediat.

Prima, si cea mai deranjanta era "decuplarea" butoanelor de la egalizator (mergeau "in gol").

Am demontat fata aparatului, curatat-o si "conectat" butoanele la tijele egalizatorului. :D

A urmat apoi dezizolarea partiala a conductorilor care au fost scurtati de utilizatorul anterior pentru a-i putea prelungi si in final monta conectori "papuci" clasici ("tata" si "mama").

Codul il aflasem oricum anterior (nu de la utilizatorul anterior) deci imi mai ramane doar sa rezolv conectorii si apoi alimentarea pt proba.

Avand deja display=ul din bord si telecomanda de la volan (cu fir), pot, in sfarsit sa imi fac un sistem audio pt casa din componente de Renault 25 (integral). Posted Image

4 difuzoare si 2 tweetere imi mai trebuie, dar pe acestea le voi lua noi, pentru a putea beneficia de o calitate a auditiei, maxima! (membrane de cauciuc in loc de carton cum au cele de R 25). ;)

Attached Files



#1298
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010

View Postturbodxman, on 24 decembrie 2013 - 22:26, said:


Nu e a mea (inca).


Vrei sa o cumperi?

#1299
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
In eventualitatea in care va fi de vanzare, desigur! Posted Image
E o piesa rara (V6 Injection cu piele). Posted Image

#1300
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Turbodxman si Renault 25 Turbo-DX  & co (Renault 21 GTS Symphonie + Volvo 240 Dl) va doresc un An Nou plin cu realizari si prosperitate! Posted Image Posted Image

LA MULTI ANI 2014! Posted Image

Attached Files



#1301
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
La Multi Ani, si la cat mai multe bucurii!

#1302
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Multumesc asemenea! Posted Image

#1303
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Asa arata, in final, bavetele pt fata (dupa aplicarea emblemelor "RENAULT" preluate de la cele spate care au primit intre timp embleme "RENAULT 25"). :)

Attached Files



#1304
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
http://www.mobile.de.../188994257.html

Ce zici :>?

#1305
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Arata impecabil (ca noua)! :)
Nu pot baga mana in foc pt rulajul declarat dar e oricum piesa de colectie. ;)

#1306
WIRRED

WIRRED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.01.2008
Faina masina Renault 25.Eu am o alfa romeo 164 3.0 V6  :)

#1307
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Din aceeasi generatie (perioada). :)
Poti posta cateva fotografii cu ea daca doresti, aici. ;)

#1308
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Am decis reconditionarea pompei de frana originale (cu care a venit masina din fabrica).
A fost demontata de pe masina in 2004 datorita faptului ca garniturile erau duse.
Acum urmeaza demontarea ei, curatarea corpului in Feruginol, inlocuirea tuturor garniturilor de cauciuc si a stifturilor, montarea si vopsirea corpului. Posted Image
Kit-ul de reparatie l-am procurat din timp (Autofren) urmeaza operatiunea efectiva insotita de fotografii.
Step by step.

Attached Files


Edited by TurboDXman, 14 April 2014 - 11:52.


#1309
WIRRED

WIRRED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.01.2008
TurboDXman, amice daca te hotarasti sa vinzi masina vreodata te rog trimite-mi mesaj privat Posted Image

Edited by WIRRED, 14 April 2014 - 22:55.


#1310
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Am retinut.
Desigur. :)

#1311
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
El nu stiu daca o va vinde, eventual mostenitorii lui :)).

#1312
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
The show goes on (and on). :)

Attached Files



#1313
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
Hai odata 2015 :)

[ http://i62.tinypic.com/k0pr0w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1314
Muncitorul

Muncitorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.01.2009

View PostTurboDXman, on 11 octombrie 2013 - 21:12, said:

Posted Image Posted Image

Ramanand la acelasi subiect (muzica anilor '80-'90) cateva piese nepostate aici pana acum Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fmmyRzx0UVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iEvn4oYjeQ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PSh6SQd8UrI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/muDZD3wgoHI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Vei rade poate, dar de multi ani caut un scaun (mai degraba fotoliu, e termenul cel mai potrivit) de Renault 25 Phase 2 tapitat cu piele maron (preferabil) sau crem, in stare foarte buna, cu tot cu tetiera, pentru a-l monta pe un cadru metalic (custom made) devenind astfel fotoliu pentru casa.
La cat de confortabile sunt ar bate orice fotoliu din comert, de la noi, de acum. Posted Image

Iata foto detaliata cu scaune de piele de R 25 Ph. 2. Posted Image

Salutare!
Ai uitat sa spui ca au si pernele gonflabile care regleaza pozitia sezutului si a spatarului pentru sase segmente diferite in mod liniar, fapt ce permite sa poata fi aleasa oricare varianta necesara utilizatorului. Fie ca ai 60kg sau 130(in cazul meu), 1.5m sau 2m, pernele vor prelua forma anatomica si se vor ajusta pe aceasta in functie de cerintele ocupantului.

TCB.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate