Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Inscriere la medic de familie pentru student

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
billy_loc_dog

billy_loc_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.07.2008
Salut,


Medicul meu de familie s-a retras din activitate, am fost informat de catre asistenta sa ca trebuie sa ma inscriu la noul doctor.
Eu sunt student si daca poate sa imi dea cineva informatii cu referire la actele necesare pentru inscriere la medic de familie din postura de student, din cate am inteles trebuie sa ma inscriu cu ajutorul asigurarii de sanatate a unui parinte.


Multumesc anticipat !

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
De ce a unui parinte, ca doar esti major...

Nu stiu cum e la retragerea din activitate, dar, daca ai fi dorit sa-ti schimbi medicul de familie (din cvarii motive), iti trebuia o negatie din partea astuia (cum ca te scoate de pe listele lui) si cu buletinul tau te duci frumusel la orice medic de familie doresti si iti faci inscrierea. Eventual poti atasa si o copie dupa carnetul de student (desi nu cred ca intereseaza pe nimeni).

#3
billy_loc_dog

billy_loc_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.07.2008
Ideea este ca eu nu am nici un venit, practic eu nu am asigurare medicala.

#4
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
Cat timp esti student, cu adeverinta atasata la dosar beneficiezi de asistenta gratuita.
Noul doctor a preluat asiguratii fostului tau doctor deci in practica nu mai este nevoie sa ii ceri sa te inscrie.
Daca vrei sa te muti la altul inainte vorbesti cu viitorul, iti da o foaie cu care te duci la al tau, acesta ti-o semneaza, isi face copie dupa dosar dupa care ori ti-l da tie sa-l duci in original (mai greu) ori o sa-l predea noului doctor prin casa de asigurari.

#5
billy_loc_dog

billy_loc_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.07.2008
Ok, dupa putina alergatura am aflat ce si cum. Pentru inscriere am nevoie de :

-  Adeverinta de student
- Copie C.I.
- Copie diploma BAC
- Adeverinta de la Circa Financiara (str. Lucretiu Patrascanu) din care reiese ca nu am venit
Dupa ce fac rost de actele astea trebuie sa ma prezint cu ele la CASMB pe Str. Ghe. Titeica, nr. 142, sect. 3 .
Precizez ca locuiesc in Bucuresti (in caz ca in alte municipii sunt diferite metode de inscriere).

Sper ca aceste informatii sa ajute si alte persoane aflate in aceiasi situatie ca mine.

#6
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
Tu esti deja inscris la medic dar nu esti preluat in evidenta ca asigurat prin calitatea de student, de aceea duci actele la CASMB

#7
billy_loc_dog

billy_loc_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.07.2008
Da, asa este.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate