Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

DETOXIFIERE CU REGIMUL OSHAWA

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#37
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Detoxifierea "clasica", cu fructe si legume, nu mai e la moda?

Edited by Mocebon, 24 September 2012 - 08:28.


#38
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postproxtu, on 22 septembrie 2012 - 11:33, said:

Si eu la fel. Cumparam tot felul de cereale cu cacao si zahar crezand ca sunt mai sanatoase decat o ciocolata si aveam impresia ca mananc corect Posted Image Asta e, am fost prost si ignorant. Important e sa nu ramai prea mult timp in starea aia si sa evoluezi. Iar sugestia lui kos_funny cum ca nu poti studia si evolua fara sa ai studii medicale e absurda si limitata.
Unde e sugestia mea precum ca nu poti studia si evolua fara sa ai studii medicale???
Pe bune, tu faci o analiza a textelor pe care le citesti ?

Sa studiezi , sa faci analize, sa cauti adevarul pentru tine e una si sa incerci sa te impui cu o opinie mai mult sau mai putin adevarata mai mult sau mai putin studiata sau demonstrata e alta.

Edited by kos_funny, 24 September 2012 - 17:08.


#39
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@kos_funny: am presupus ca cei care vin pe aici cu argumente au studiat, au evoluat si vorbesc in cunostinta de cauza. Probabil ca sunt optimist.

#40
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Asa am sperat si eu dar tu m-ai convins ca ma insel !

#41
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@kos_funny: se putea sa nu recurgi tu la jigniri ? Previzibil.

#42
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
In primul rand nu te-am jignit si in al doilea rand incerci si tu sa fii util pe acest forum? Incerci si tu ca inainte sa postezi sa gandesti macar de doua ori si sa nu mai faci atatea afirmatii gratuite si nesustinute ? Altfel nu esti decat un simplu bagator in seama !

Edited by kos_funny, 24 September 2012 - 17:45.


#43
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Eu inca mai astept sa-mi arate cineva cum arata "toxinele" astea spaimoase ! Adica vreau si eu 3 g de toxine din astea intr-o eprubeta.
Asta nu inseamna ca eu bag ceafa la gratar si cartofi arsi in ulei, dar toata povestea asta "enerjetica" e comica.

#44
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
TOXÍNĂ, toxine, s. f. 1. Substanță organică (mai frecvent proteică) cu acțiune toxică, produsă de organisme vegetale sau animale. 2. Substanță care îngreunează sau împiedică flotația minereurilor. – Din fr. toxine.

Cred ca nu prea are cum sa se vada pe forum !

#45
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postkos_funny, on 24 septembrie 2012 - 18:32, said:

TOXÍNĂ, toxine, s. f. 1. Substanță organică (mai frecvent proteică) cu acțiune toxică, produsă de organisme vegetale sau animale. 2. Substanță care îngreunează sau împiedică flotația minereurilor. – Din fr. toxine.

Cred ca nu prea are cum sa se vada pe forum !
That's the point. Voi credeti ca pana la aparitia lui Oshawa pe pamant oamenii retineau toxinele ?!

#46
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@overseas: Da, le rețineau, de aia mureau așa repede, pe când acum trăim mult și bine datorită lui Oshawa ăsta, slăvit să-i fie numele. Nimic nu știi.

#47
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
uitati aici mostre de toxine si ce le provoaca:
http://www.vindecato...tele-la-o-masa/

#48
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Da, pentru că vindecător.com e o sursă de încredere, nu-i așa ? :) Iar a reînviat mitul colonului plin de toxine și detoxifierea lui ? Vampir, nu altceva...

#49
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
esti tu mai de incredere? :) arata-ne ce stii atunci!
cauta gugalul asa : "cum combinam alimentele", parerile converg, acolo e cel mai bine prezentat.
Cat despre mit: te invit (da' te duci singur! :P) intr-o sectie de interne intr-un spital. Sau la o discutie cu un medic internist. Sa vezi ce face mitul colonului. Apoi vii se ne povestesti.

#50
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Nu detine nimeni adevarul suprem.  Ceea ce functioneaza perfect la cineva poate sa dea rezultate mediocre in cazul altcuiva.
Prin incercari fiecare isi gaseste dieta potrivita, in functie de organism, greutate, stil de viata, etc...
Tot ce citim pe aici e preluat de pe net, nu-i nimic inventat de vreun user de pe Softpedia.

#51
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010

View Postproxtu, on 26 septembrie 2012 - 12:09, said:

Da, pentru că vindecător.com e o sursă de încredere, nu-i așa ? Posted Image Iar a reînviat mitul colonului plin de toxine și detoxifierea lui ? Vampir, nu altceva...
Eu cred că tu, în adâncul subconştientului tău eşti speriat de alimentaţia ta şi nesigur,de fapt, ţi-e frică că nu e varianta corectă/, sănătoasă. Este un efect al ortorexiei, nici macar atunci cand crezi că ai găsit soluţia, nu eşti pe deplin liniştit.  :eek:

De aceea eşti atât de "băgător în seamă", cum spunea kos_funny. :w00t:

#52
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006

View Postandreim77, on 26 septembrie 2012 - 12:14, said:

esti tu mai de incredere? Posted Image arata-ne ce stii atunci!
cauta gugalul asa : "cum combinam alimentele", parerile converg, acolo e cel mai bine prezentat.
Cat despre mit: te invit (da' te duci singur! Posted Image) intr-o sectie de interne intr-un spital. Sau la o discutie cu un medic internist. Sa vezi ce face mitul colonului. Apoi vii se ne povestesti.
Păi atunci pune mâna și citește ce spune un medic cu zeci de ani de experiență, nu pleca urechea la ce scrie Răzvănel de pe www.vindecător.com.
‘Cures’ of the past; implications for the present si A cautionary tale of mucus fore and aft


View PostSir_Johnny, on 26 septembrie 2012 - 12:19, said:

Eu cred că tu, în adâncul subconştientului tău eşti speriat de alimentaţia ta şi nesigur,de fapt, ţi-e frică că nu e varianta corectă/, sănătoasă. Este un efect al ortorexiei, nici macar atunci cand crezi că ai găsit soluţia, nu eşti pe deplin liniştit.  Posted Image
De aceea eşti atât de "băgător în seamă", cum spunea kos_funny. Posted Image
Păi tocmai că nu-s speriat ca alții de toxinele din colon, detoxifieri Oshawa etc pentru că știu că mănânc sănătos și nu voi avea probleme. Alții cam știu că mănâcă nasol (tot în adâncul subconștientului, că e la modă), și de aia sunt atât de disperați să se detoxifieze.

#53
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Dincolo de faptul ca site-ul e obscur, nu ne-ai trimis la unul mai breaz, primul articol arata necesitatea curatirii colonului. Nu e nici o contradictie. Dar ideea de "protein power" (adica sa ne hranim low-carb si cu proteine la greu?) e hilara. In plus doctorasul face comert pe bani seriosi:

Quote

Metabosol™
$64.95*Original Price $89.95 *Metabosol™,
the New and Improved Diet Aid. *Developed by weight loss experts, ephedra and stimulant free, pleasant lemonade or berry flavor.
Penibil.

#54
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
1. Organismul uman are metode brevetate de eliminare a excretiilor. Oshawa, beat that !
2. Exista alimente nasoale si alimente sanatoase. E simplu. Restul e marketing.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate