Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Android vs iOS vs Windows Phone

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6803 replies to this topic

Poll: SO Android vs IOS vs Windows Phone (871 member(s) have cast votes)

Ce sistem de operare vi se pare mai bun? Argumentati.

  1. Voted SO Android (472 votes [54.19%] - View)

    Percentage of vote: 54.19%

  2. Voted IOS (158 votes [18.14%] - View)

    Percentage of vote: 18.14%

  3. Voted SO Windows Phone (241 votes [27.67%] - View)

    Percentage of vote: 27.67%

Vote

#6355
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostOriOn20, on 11 iunie 2018 - 22:56, said:


Ei bine clar nu despre asta am vorbit. Daca ceva munca pe parte de multimedia include folosirea Adobe Premiere, ce zici nu conteaza faptul ca a 8 generatie de procesoare mobile de la Intel au 4 nuclee si 8 fire de executi la acelasi TDP in loc de 2 nuclee si 4 fire de executie?

Multimedia nu se rezuma numai la Premiere. Am prieteni programatori de Android care folosesc pe mac aceleasi unelte ca si pe Windows. Unul dintre ei are nus’€™ce Dell XPS, cu super-monitor si super configuratie, luat de doi ani din State (pentru ca la nou costa aproape dublu). De cand a primit un MB Pro de 15” de la firma la care lucreaza, pur si sumplu a abandonat Dell-ul pentru ca nu e la fel de comod, el, ca si tine urand tot ce are marul pe eticheta. Si nu e singurul. Unele softuri nu exista pe Windows, uneori, workflow-ul e mai usor pe Mac si sunt o gramada de alte chestii. Repet, eu sunt utilizator de Windows, dar pot intelege de ce unii prefera Mac, chiar si cu configuratii mai slabe. Ce pierzi pe partea de putere de procesare, castigi pe partea de workflow, ergonomie, autonomie, fiabilitate etc. Eu de la Apple nu mai am decat o tableta care a facut 4 ani de cand o am si merge la fel de bine (pentru ceea ce fac cu ea) ca atunci cand am cumparat-o. Saptamana trecuta am aflat ca mai primeste un update major, adica,  din 4 ani de suport, Apple a decis sa faca 5. Tableta pe care am avut-o inainte, un Nexus 7 - 1, zace intr-un sertar, inutilizabila. Ce zici, cand o sa crape tableta asta, o sa iau ceva cu android, sau o sa iau tot o tableta apple, ceva mai scumpa si cu “€śspecificatii mai slabe”, dar care isi acopera costurile in timp?

Edited by Extinct, 12 June 2018 - 00:55.


#6356
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Pierzi 35-40% performanta pe partea de procesoare si mai mult de atat pe partea de performanta GPU(cum multe ultrabook-uri Windows au GPU Nvidia dedicat) dar cica castigi ceva vag si interpretabil. E buna asta.

Hai Extinct ca acum insiri niste chestii la intamplare doar asa pentru ca nu suporti ideea sa fii contrazis. Ai impresia ca imparti lumina si noi astia din jurul tau suntem niste oribi ca nu o vedem.
Cu ce e mai ergonomic, fiabil si eficient un Macbook Pro decat un Huawei Matebook X Pro? Cu mai nimic, si asta o spun site-uri americane gen The Verge. Sa nu mai spun ca Huawei-ul la o configuratie asemanatoare cu Macbook-ul la stocare si RAM ca oricum are GPU mult mai bun si CPU cu mult superior(performanta, eficienta) este cu aprox 700-1000$ mai ieftin.

#6357
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,714
  • Înscris: 21.06.2016

View PostOriOn20, on 11 iunie 2018 - 09:54, said:

Pai asta inseamna ca majoritatea au telefon Android + iPhone.
Mare branza.

Nu, insemna ca renunta la 50$ pe luna numai ca sa aiba iphone.

Quote

Si Silicon Valley nu este buricul pamantului mai ales ca trebuie sa iei in considerare fenomenul curtural care este Apple in state care explica clar de ce multa lume de acolo inca se mai incapataneaza sa foloseasca Mac-uri

1. Nu, nu este burcul pamintul dar este locul unde activeaza Google si Apple si multe alte companii similare. Am dat zona asta ca exemplu extrem de ce se intelege prin "apple este pentru un anumit tip de oameni". Apple domina si la MIT nu numai Stanford.
2. E hilata exprimarea "inca se mai incapatineaza", substratul fiind ca Apple e pe duca :D. Apple care valoreaza binisor peste Google sau Microsoft :).
Cum valoarea unei companii la bursa este data de viitor, iti dai seama ca trebuie sa fie nasol rau.


Quote

Apoi configuratiile de Mac sunt limitate si avantajele de a le folosi pentru workload-uri complexe sau consumatoare de putere de procesare sunt cel putin discutabile.

Asta nu intelegeti voi, fanii giga (gigahertzi si gigabytes): nimanui nu-i pasa! Un mac merge ireprosabil din prima zi si un Windows iti da permanent dureri de cap (desi pentru noi care am vazut mai rau si sintem obisnuiti nu e mare chestie).


Quote

Adica mergi acum in magazin si iti cumperi Macbook de 4000$ cu procesor Intel de generatia trecuta. Sincer nu radiezi inteligenta daca faci asa ceva. Si chestia asta este ceva de care oamenii cu capul pe umeri se plang foarte des,

Aiurea, aia sint fanbois, nici pe departe capul pe umeri. N-am mai auzit sa se plinga oamenii de putere de procesare de vreo 7-8 ani (in afara de chestii de nisa).  
De vreo 3 generatii cresterea de perfomanta la procesoare e minuscula la fiecare iteratie. In schimb penalizarea de a avea windows, eventual prost integrat de producator (cum de exmeplu la Lenovo se plinge ca e not genuine si opreste updateurile si nu exista suport?), e mult mai mare decit 500 de puncte la un benchmark.



Quote

Apple is updateaza portofoliul de Mac-uri foarte lent si de obicei sunt in urma cu generaliile de procesoare desi ca preturi sunt peste majoritatea de pe piata si nici nu le reduc in timp.


Preturile la Apple sint foarte similare, uneori sub, computere si telefoane similare. In banii astia insa cumperi Apple, nu injghebaturi unele mai reusite altele mai putin.

View PostOriOn20, on 12 iunie 2018 - 09:12, said:

Pierzi 35-40% performanta pe partea de procesoare si mai mult de atat pe partea de performanta GPU(cum multe ultrabook-uri Windows au GPU Nvidia dedicat) dar cica castigi ceva vag si interpretabil. E buna asta.

Hai Extinct ca acum insiri niste chestii la intamplare doar asa pentru ca nu suporti ideea sa fii contrazis. Ai impresia ca imparti lumina si noi astia din jurul tau suntem niste oribi ca nu o vedem.
Cu ce e mai ergonomic, fiabil si eficient un Macbook Pro decat un Huawei Matebook X Pro? Cu mai nimic, si asta o spun site-uri americane gen The Verge. Sa nu mai spun ca Huawei-ul la o configuratie asemanatoare cu Macbook-ul la stocare si RAM ca oricum are GPU mult mai bun si CPU cu mult superior(performanta, eficienta) este cu aprox 700-1000$ mai ieftin.

Pai sa zicem ca nu vreau sa impart ce fac eu cu firma securitatii chinezeti, pentru inceput :D
La 1000$ mai ieftin cind apple e un exemplu de eficienta cam trebui sa te intrebi de unde ies banii...
In al treilea rind vreau sa stiu daca ai foloit in viata la un produs apple pentru mai mult de 6 luni zi de zi. Genul asta de argumentatie in general o aud la oameni care nu au avut apple in viata lor.
De exemplu eu nu mai detin un Mac de vreo  ani dar si acum visez la ultimul pe care l-am avut. Am aproxmativ 7 laptopuri in momentul de fata. Un HP ieftin cu i7, un Dell Precision, 2 Lenovo Yoga (2 si 3), un Carbon X1, un Thinkpad T***, un rahat ieftin tot Lenovo. Cel mai vechi cred ca are vreo 5 ani, cel mai nou o luna. De la windows 7 la 10. Si inca nu ti-am spus de desktopuri.
TU ai aceeasi experienta cu Apple? Ca sa stim ce discutam.

#6358
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostOriOn20, on 12 iunie 2018 - 09:12, said:

Pierzi 35-40% performanta pe partea de procesoare si mai mult de atat pe partea de performanta GPU(cum multe ultrabook-uri Windows au GPU Nvidia dedicat) dar cica castigi ceva vag si interpretabil. E buna asta.

Hai Extinct ca acum insiri niste chestii la intamplare doar asa pentru ca nu suporti ideea sa fii contrazis. Ai impresia ca imparti lumina si noi astia din jurul tau suntem niste oribi ca nu o vedem.
Cu ce e mai ergonomic, fiabil si eficient un Macbook Pro decat un Huawei Matebook X Pro? Cu mai nimic, si asta o spun site-uri americane gen The Verge. Sa nu mai spun ca Huawei-ul la o configuratie asemanatoare cu Macbook-ul la stocare si RAM ca oricum are GPU mult mai bun si CPU cu mult superior(performanta, eficienta) este cu aprox 700-1000$ mai ieftin.

OriOn, ti-am mai spus si alta data, ti-o repet si acum: Atata imp cat EU dau banii pe sculele MELE, EU imi permit sa aleg ce e mai bine pentru MINE. In momentul asta, combinatia utila este Android+Windows+iOS pentru telefoane/laptop/tableta. Tu, daca vrei sa-ti crape o vena in cap, poti sa mergi cu contradictia pana in panzele albe. Efectiv mi se rupe de parerea ta atunci cand vine vorba de productivitatea MEA. Tu iti alegi sculele sau doar comentezi, pe baza specificatiilor citite intr-o lista. Eu comentez pe baza experientei de vreo 20 de ani de munca, cu diverse scule, dar, atentie, doar in ceea ce ma priveste. Nu stau "sa mor cu tine de gat". In ceea ce priveste experienta ta de munca, se vede ca nu prea o ai. Spun asta pentru ca tu consideri ergonomia (sau comoditatea) unui sistem de lucru ca fiind un factor marginal. Daca ai lucra cu adevarat, ai fi de alta parere.


Ia pune-ti intrebarea de ce un HP Elitebook costa de doua ori mai mult decat un HP 300 (sau ce serie o mai fi acum pe zona low-end) in aceeasi configuratie! Iti dau cateva cuvinte cheie: Ergonomie, constructie, fiabilitate si servicii post-vanzare.

Uite si un screenshot.
https://imgur.com/a/Bw0nIst

Edited by Extinct, 12 June 2018 - 10:54.


#6359
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View PostExtinct, on 12 iunie 2018 - 10:47, said:

Efectiv mi se rupe de parerea ta atunci cand vine vorba de productivitatea MEA.
Vezi ca-ti pusca o vena.
Nu a vorbit nimeni si nu intereseaza pe nimeni de tine si de "productivitatea ta".
Una peste alta tu este cel care incearca sa combata date concrete cu "sentimente". LoL

Si vrei sa spui ca exemplul dat de mine este comparabil cu HP 300 la nivel de ergonomie, constructie, fiabilitate etc? Fii serios.

Edited by OriOn20, 12 June 2018 - 14:24.


#6360
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Nu, voiam sa-ti arat ca aceeasi configuratie poate fi vanduta la preturi total diferite, chiar de catre aceeasi firma. Generatia actuala de MBP nu-si merita banii, dar nu din cauza configuratiei.altele sunt chestiile care ii lipsesc. Exemplul tau este la fel de supraevaluat.

View PostOriOn20, on 12 iunie 2018 - 14:16, said:

Una peste alta tu este cel care incearca sa combata date concrete cu "sentimente". LoL

Ai spus tot. Adica urasti Apple, doar pentru ca iti place sa urasti Apple, fara date concrete.

#6361
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View PostExtinct, on 12 iunie 2018 - 15:52, said:

Nu, voiam sa-ti arat ca aceeasi configuratie poate fi vanduta la preturi total diferite, chiar de catre aceeasi firma. Generatia actuala de MBP nu-si merita banii, dar nu din cauza configuratiei.altele sunt chestiile care ii lipsesc. Exemplul tau este la fel de supraevaluat.

Exemplul meu este chiar excelent.
https://www.theverge...iew-specs-price

Quote

Ai spus tot. Adica urasti Apple, doar pentru ca iti place sa urasti Apple, fara date concrete.

Corect in lipsa de argumente directe venim cu atacuri Ad hominem. E si asta o strategie.

Edited by OriOn20, 12 June 2018 - 20:19.


#6362
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,714
  • Înscris: 21.06.2016

View PostOriOn20, on 12 iunie 2018 - 14:16, said:

Vezi ca-ti pusca o vena.
Nu a vorbit nimeni si nu intereseaza pe nimeni de tine si de "productivitatea ta".
Una peste alta tu este cel care incearca sa combata date concrete cu "sentimente". LoL

Datele concrete le ignori tu. Datele concrete sint alea care spun ca Apple vinde enorm.
Inteleg ca opinia ta este ca aia care cumpara Apple o fac din motive "culturale" sa ca sint prosti, pentru ca nu o fac din motive "concrete" nu?
Explica-mi, ca nu inteleg.

#6363
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

Quote

Explica-mi, ca nu inteleg.

Tu ai probleme cu spionii chinezi, deci ce sa intelegi tu? Buna asta, daca laptopul este facut de Huawei inseamna ca automat te spioneza chizezii desi ruleaza Windows si poate fi foarte usor verificat daca comunica cu servere care nu au trebui sa comunice.
Pun pariu ca valul urias de critici din ultimele 1-2 luni cu care se confrunta linia de computere de la Apple a trecut total pe sub vizorul tau.

https://www.macrumor...of-mac-updates/
https://www.macrumor...nd-the-mac-ads/

#6364
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OniO3-qp-K0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6365
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014

View Postvrajitoruldinoz, on 12 iunie 2018 - 20:52, said:



Datele concrete le ignori tu. Datele concrete sint alea care spun ca Apple vinde enorm.
Inteleg ca opinia ta este ca aia care cumpara Apple o fac din motive "culturale" sa ca sint prosti, pentru ca nu o fac din motive "concrete" nu?
Explica-mi, ca nu inteleg.

Apple vinde enorm pentru ca are o "imagine" din trecut/a trecutului buna, care incepe sa se confrunte cu realitatile(ca Apple nu mai inoveaza, ca nu mai are viziune, ca se lauda ca va face multe, incepe nu stiu ce tehnologie..., ca nu produc nimic concret ci doar "deseneaza"/imagineaza).
Pana una alta, sunt in concediu in Italia si din 3 reclame Youtube 2 sunt de la Apple, in special la MAC si nu oricum ci reclame carora nu le poti da skip. Si este evident caci Samsung si Huawei se bat pentru primul loc aici iar Apple mai la urma.

Edited by i0nut_tt, 08 July 2018 - 14:45.


#6366
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Posti0nut_tt, on 08 iulie 2018 - 14:44, said:

ca nu produc nimic concret ci doar "deseneaza"/imagineaza).

Pai normal ca nu produc, pentru ca nu au fabrici si nici nu e necesar sa aiba. La fel, Samsung sau Huawei nu fac sisteme de operare, nu vand filme, muzica, nu vand servicii relevante de cloud si nu au magazine fizice. Totul depinde de cum abordezi business-ul, iar Apple, cu cele mai mari profituri, a dovedit ca abordarea lor e mai buna decat a celorlalti.

#6367
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014

View PostExtinct, on 08 iulie 2018 - 15:10, said:



Pai normal ca nu produc, pentru ca nu au fabrici si nici nu e necesar sa aiba. La fel, Samsung sau Huawei nu fac sisteme de operare, nu vand filme, muzica, nu vand servicii relevante de cloud si nu au magazine fizice. Totul depinde de cum abordezi business-ul, iar Apple, cu cele mai mari profituri, a dovedit ca abordarea lor e mai buna decat a celorlalti.
Si daca "ceilalti" nu vor sa mai vanda "lui" Apple sau nu mai "pot", a se vedea "razboiul" Huawei si SUA, daca se dovedeste ca Huawei chiar spioneaza si "este cu" guvernul Chinei, sa nu cumva sa ramana Apple fara linii de asamblare, productie si chiar fara piata, de altfel cea mai mare.
Si nici macar nu mai inoveaza, ce senzor foto le vinde Sony pe acela il cumpara, sau poate un nume obscur, ce ecran le vinde Samsung pe acela il cumpara, Lg fabrica POLED(plastic oled) si daca merg pe mana lor nu stiu daca ar mai fi aceeasi calitate, ce procesor le poate fabrica TMSC pe acela il pun, daca TMSC are fonduri, si inoveaza astfel incat sa treaca la procesoare pe 7nm va trece si Apple si tot asa.
Samsung daca vrea sa isi faca senzorul foto il face cum vrea, cum poate si in functie se ce mai inoveaza, daca vrea sa treaca la procesoare pe 7nm, trece maine fara sa depinda de altii si lista poate continua.
In ceea ce priveste profitul Apple, a fost facut si pe baza ambiguitatii legislatiilor economice ale tarilor, ale UE, unde a platit mai exact Apple impozite pe profit si la ce nivel preferential? A se vedea despagubirile pe care le cere UE pentru impozitele neplatite "prin" intermediul Irlandei.

Edited by i0nut_tt, 08 July 2018 - 16:15.


#6368
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Sony face ce sonzor ii cere Apple
TSMC fabrica chip-uri dupa proiectul Apple
Samsung, LG, SHarp si cine mai face display-uri pentru Apple, le fac, la fel, dupa proiectul Apple.

Una e sa ai capacitate de productie si alta e sa ai capacitate de proiectare. Chinezii sunt buni executanti, dar cam atat. In cazul Samsung, da, fac hardware bun, dar la software, nici dupa 11 ani de la lansarea primului iPhone nu au reusit sa ajunga la QA-ul Apple pentru ca pur si simplu se multumesc sa vanda mult si prost.

Niciuna dintre companiile mentionate de tine nu prea isi permite sa piarda un contract cu Apple pentru ca depind foarte mult de comenzile lor. Daca s-ar fi intamplat cu vreun telefon Apple ce s-a intamplat cu Note 7, ar fi fost un dezastru social prin China.

Edited by Extinct, 08 July 2018 - 16:40.


#6369
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Una peste alta Apple vinde.
Dacă e așa deștept samsung and co de ce nu vin ei cu sisteme proprii de os, cipuri dedicate ca și iPhone, memorii rapide ca și iPhone nu toate “telefoanele” cu specificații de “top” doar in numere și pe foaie să dea bine ochiului.
Benchmark-ul ăla iPhone 8 și x toată lumea se face ca nu îl vede ?

A doua la mâna Apple a inventat smartphone-ul deci un smartphone original nu “clona” e marca Apple, și da îs fanboy :D Restul toate îs clone, toate au același procesor indiferent de marca ;)


#6370
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Aia cu marul si marfeonul e fanboismul suprem!

Credeam ca aia care au implementat pentru prima data transmisia de date si mailul intre si pe terminale au facut un telefon inteligent, se pare ca m-am inselat,  aia care au facut telefonul la care nu ii poti schimba ringtonul is za shit !

#6371
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014
Apple vinde? Pe bune? Pe primul loc in luna mai, la vanzari, a fost Iphone 8(modelul cel mai ieftin de la Apple) cu 2.4% urmat de Samsung S9+(modelul Samsung cel mai scump) cu 2.3-2.4%, apoi Samsung S9 apoi Iphone X. Cand o companie nu reuseste sa vanda modelul aniversar(10 ani de cand au "inventat" smartphone-ul), inseamna ca vinde. Sa mai spunem de luna aprilie cu S9+ pe primul loc si S9 pe locul doi?
Samsung a incercat sa vanda telefoane cu sistem de operare propriu ce sa vezi, Apple si Google au fost primii pe "tarla".
Cipuri dedicate au - Exynos, dar de ce sa nu beneficieaze de expertiza si banii Qualcoom? Samsung produce Snapdragon(Qualcomm doar deseneaza procesoarele), cand Qualcomm vinde Snapdragon, castiga si Samsung. De ce ar renunta la Qualcomm? Ca pot sa isi produca singuri procesoarele?
La memorii rapide si la memorii RAM Samsung este campion, cine a zis ca memoria Samsung nu este rapida? A ca fac desteptii lui peste benchmark cu card de memorie introdus(nu prea rapid) si zic uite ce greu scrie si citeste memoria "lui" Samsung?
Benchmarkul ala este cum este, "conteaza cum se comporta in realitate", asa spuneau fanii Apple pana la Note 8 asa, caci dupa a fost tacere, Iphone X nu reuseste sa tina aplicatiile deschise in fundal, nici Iph 8 nici Iph8+ si este invins de Note 8. Apoi Iphone este invins de S9+, One+6, si tot ce are 6GB de RAM si mai mult gen 8GB RAM. Tot fanii Apple spuneau ca nu este nevoie de multa memorie RAM dar se pare ca este.
Tot referitor la benchmarkul ala, a fost "zarit" in Antutu un S9+ cu Android 8.1 care era la egalitate sau chiar depasea Iphone X, in teste, ca in realitate X-ul redeschide aplicatiile din fundal deoarece nu are resurse sa le tina deschise.
Si stai linistit ca cipurile Iphone nu sunt chiar atat de "dedicate", atat Apple, Qualcomm si Samsung folosesc arhitectura ARM. Cand ARM "face ceva" nou, Apple, Qualcomm, Samung concep un procesor in functie de ce "inoveaza" ARM.

Edited by i0nut_tt, 08 July 2018 - 17:13.


#6372
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Da, nu zic dar voi andoidarii când vă luați un telefon pe care scrie marca, mai îs 10 mărci clonate tot de așa ceva asta e diferența.
Atuncea cum mai faci diferența de marcă, hai Samsung, că de asta de vinde așa bine cu samoled, in rest ?
Bagă nene samsung și un sistem os propriu, lasă androidul că toți îs pe el.
Plus AppStore unde nu intră orice, nu e totul la grămada, în cantitate ;)
Plus restricții, plus iCloud, plus find my iPhone
Îmi aduc aminte de cineva cu telul furat pe transportul în comun a postat aici pe SP.. cum îi trăgea screenshoturi la fățău și se uita la pozele făcute de ăla pe telefonul lui, ii asculta microfonul.
Tare androidul ce să zic :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate