Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 

Hair chalking

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Hei fetelor!

Ce stiti despre trendul asta si cum vi se pare? Am vazut ca a inceput sa prinda si la noi, insa tot ce am gasit pe net au fost niste informatii dubioase, conform carora pentru a-ti colora parul asa, se utilizeaza creta obisnuita...

Pun si cateva poze, ca sa se inteleaga exact despre ce vorbesc:

Attached Files


Edited by malls, 30 August 2012 - 19:06.


#2
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
N-am mai auzit pana acum de Hair Chalking, dar dupa cum se vede, e un fel de Ombre Style. Cel putin in a doua fotografie aduce mult cu acest stil, de a-ti vopsi parul in degrade.
Cat ma priveste pe mine, imi place a doua poza, adica ideea de par in degrade, insa sa se fi folosit cu totul alte culori, mai apropiate de natural. Sa se treaca de la satenul de baza, la unul mai deschis cu vreo 2 nuante, iar ultima nuanta sa dea intr-un blond sau ceva mai deschis cu inca 2 tonuri decat nuanta precedenta. E misto sa nu se vada vreo delimitare intre culori, ci sa se intrepatrunda armonios.
Si prima pare interesanta, insa as fi de acord cu asa ceva doar la o petrecere cu tema mai neobisnuita sau ceva gen Halloween.
A treia si a cincea nu-mi plac absolut deloc.

#3
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5ly4GhDia4k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca am inteles eu bine, gagica asta zice ca tre sa folosesti pasteluri (nu din alea uleioase, ci din astea ).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate