Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

2 centi minutul national de la 1 septembrie

- - - - -
  • Please log in to reply
745 replies to this topic

#127
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Mai mult de 4 persoane nu prea poti suna, iar daca sunt 4 persoane in acelasi timp e imposibil sa te intelegi cu toti. Iar ca sa ajungi la 30000 de minute intr-o saptamana ar trebui sa vorbesti 18h/zi cu 4 persoane in acelasi timp, 7 zile pe saptamana. Poti sa ne spui si noua cum ai reusit performanta asta? Sau ai vorbit doar 9 ore, dar folosind 2 telefoane (unul la fiecare ureche) si cu cate 4 persoane la fiecare?Posted Image

Edited by adryanos, 04 September 2012 - 16:05.


#128
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Acum nu stiti cu s-o dati la intors,dupa ce v-am demonstrat ca e POSIBIL sa vorbesti 30.000 de minute intr-o saptamana? Oare nu va intrebati de ce am avut probleme cu Vodafone de a trebuit sa reziliez anticipat?? Simplu: nu se asteptau sa vorbeasca cineva atatea minute,si plata lor pe interconectare depasea cu muuult valoarea facturii!


View PostModemuri3G, on 04 septembrie 2012 - 15:45, said:

Alceva mai credibil nu ai ?

Ba da,va arat doua facturi de la Romtelecom,sa vedeti ca se pot vorbi si 30.000 de minute intr-o luna,chit ca voi sunteti toma necredinciosii:

Attached Files


Edited by boy4ever, 04 September 2012 - 16:17.


#129
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Ai uitat ce ai scris mai sus?
Ai scris foarte clar ca ai vorbit 30000 de minute intr-o SAPTAMANA.
Intr-o luna nu e imposibil sa vorbesti 30000 de minute mai ales daca faci si ceva conferinte (oricum inseamna ca in afara de telefon nu faci altceva), dar tu ai spus altceva.

Edited by adryanos, 04 September 2012 - 16:29.


#130
bebiku134

bebiku134

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.08.2012
@boy4ever
Asteptam fotografia cu factura Vodafone cu alea 30.000 de minute IN AFARA retelei intr-o saptamana.
Asa gratis poate sa vorbeasca tot prostu.
Si nu uita daca ai factura Vodafone cum ai spus sa faci o poza si la chitanta ca dovada ca ai si platit atatea convorbiri.
Tu te vaiti pe topicul de smartphonuri RDS pt 1 euro in plus sau in minus si ne crezi prosti spunandu-ne ca ai facut convorbiri de mii de euro. PENIBIL, baremi retrage-te in tacere.
Spuneai ceva ca ai cartela si ca dai 5 euro pe luna si ti se pare cam mult, daca vrei iti caut postul sa-ti reamintesc.

Cu alea 30.000 de minute din RTC faci cumva terminare ilegala de apeluri din VOIP?
Ca alta explicatie nu cred sa existe, cineva trebuie sa fie batut rau in cap sa stea cu telefonu la ureche 24/24

Edited by bebiku134, 04 September 2012 - 16:42.


#131
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si mai am atatea facturi cu 20.000 + de minute... Deci uite ca am facut trafic de voce destul :)

La Vodafone am vb. o singura data si dupa o saptamana deja am avut probleme cu ei,mi-au suspendat abonamentul,mi-au cerut bani etc. Abia am rezolvat cu ei si am reziliat si anticipat ca au taiat interconectarea cu anumite numere. Deci nu am ce sa arat. Totusi,ce interes as avea sa mint? Castig ceva??

#132
bebiku134

bebiku134

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.08.2012

View Postboy4ever, on 04 septembrie 2012 - 16:48, said:

Si mai am atatea facturi cu 20.000 + de minute... Deci uite ca am facut trafic de voce destul Posted Image

La Vodafone am vb. o singura data si dupa o saptamana deja am avut probleme cu ei,mi-au suspendat abonamentul,mi-au cerut bani etc. Abia am rezolvat cu ei si am reziliat si anticipat ca au taiat interconectarea cu anumite numere. Deci nu am ce sa arat. Totusi,ce interes as avea sa mint? Castig ceva??
A deci e clar, stiam dinainte sa spui, genu' asta de oameni se numesc cocalari.
Baremi cand exagerati exagerati dracu mai subtire ca sa fie mai credibil, nu imposibil, si tineti cont si de ce a-ti scris in trecut, ca ai cartela la care dai 5 euro si ti se pare cam mult.
Intentia era sa te dai mare, fara sa realizezi cat de penibil vei fi privit. Jalnic.

Apropo, cand un coate goale suna in afara retelei de pe un abonament 30 de mii de minute intr-o saptamana la ce te-ai fi asteptat? Ma mir ca au asteptat o saptamana, daca chiar s-a intamplat.
Vrei sa spui cumva ca aveai de gand sa si platesti acele convorbiri ?
Daca e real ceea ce spui cred tot mai tare ca te-a pacalit careva sa-i faci terminare de apeluri din VOIP. Posted Image

L.E Cum ai rezolvat cu Vodafone, ca singura rezolvare chiar daca reziliezi e sa le platesti alea 30000 de minute.

Edited by bebiku134, 04 September 2012 - 17:03.


#133
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Erau minute gratuite catre destinatii fixe! NU m-am laudat cu costuri mari,ci cu minute multe! Si da,am vb. ~30.000 in cateva zile!

#134
bebiku134

bebiku134

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.08.2012
Arata-mi si mie unde ofera Vodafone nelimitat gratis in alte retele fie ele si fixe.
Si sa ma repet, desi stiu ca n-ai sa-mi raspunzi, faci terminare de apeluri din Voip ?

Eu prima oara cand au aparut miile de minute gratis (sau aproape gratis) oricat m-am straduit nu am reusit sa vorbesc mai mult de 2500 - maxim 3000 de minute intr-o luna (acum nu vorbesc nici 200), si tu vorbesti 30.000 in cateva zile de pe mobil si inca 30.000 de pe fix, deci e clar, faci terminare de apeluri din VOIP.

Edited by bebiku134, 04 September 2012 - 17:24.


#135
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Si merge si cost controlul. Vin mesaje de la 700 cu informatii corecte privind consumul. Bravo.

#136
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Sa revenim on-Topic: desi s-a postat pe forum un contract conform caruia de la 1 septembrie tariful urma sa se modifice la 2 centi, nici pe site si nici la Cost Control nu s-a facut modificare

#137
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postbebiku134, on 04 septembrie 2012 - 17:21, said:

Arata-mi si mie unde ofera Vodafone nelimitat gratis in alte retele fie ele si fixe.
Si sa ma repet, desi stiu ca n-ai sa-mi raspunzi, faci terminare de apeluri din Voip ?

Eu prima oara cand au aparut miile de minute gratis (sau aproape gratis) oricat m-am straduit nu am reusit sa vorbesc mai mult de 2500 - maxim 3000 de minute intr-o luna (acum nu vorbesc nici 200), si tu vorbesti 30.000 in cateva zile de pe mobil si inca 30.000 de pe fix, deci e clar, faci terminare de apeluri din VOIP.
E treaba mea ce am sau ce am facut. Vodafone avea (nu stiu daca mai are - nu m-am interesat) apeluri nelimitate catre fix,la fel ca Romtelecom. Aveau totusi niste clauze,dar nici pe alea nu si le-au respectat! Niste excroci,cum vad ca nu mai e spre avantajul lor,gata,incearca sa te elimine,daca au fost in stare efectiv sa taie interconectarea :huh: Dar asta e altceva. Am vrut doar sa arat ca se poate vorbi si mult!

#138
bebiku134

bebiku134

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.08.2012

View Postboy4ever, on 04 septembrie 2012 - 17:39, said:

E treaba mea ce am sau ce am facut. Vodafone avea (nu stiu daca mai are - nu m-am interesat) apeluri nelimitate catre fix,la fel ca Romtelecom. Aveau totusi niste clauze,dar nici pe alea nu si le-au respectat! Niste excroci,cum vad ca nu mai e spre avantajul lor,gata,incearca sa te elimine,daca au fost in stare efectiv sa taie interconectarea Posted Image Dar asta e altceva. Am vrut doar sa arat ca se poate vorbi si mult!
Eu nu am auzit de asa oferta, si nu, nu se poate vorbi mult cat spui tu, deci nu ai dovedit nimic, nimeni nu vorbeste cinstit atata.
Excrocii aia de la Vodafone, au indraznit sa-ti taie interconectarea, in loc sa te dea in judecata ca ai incalcat contractul folosind ilegal reteaua lor ca sa faci terminare de apeluri si sa te puna sa platesti cu varf si indesat ei doar ti-au taiat interconectarea, niste penibili hotii astia de la vodafone.

Ontopic.
Oare la DigiMobil in share, ala la care nu au scazut niciodata tariful, o fi modificat ceva macar acum ?

#139
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Atata timp cat in contract (atat la RTC cat si la Vodafone) scriau ca imi ofera minute NELIMITATE,eu am vorbit nelimitat! Ce ti se pare ciudat? Ei daca au zis si s-au laudat ca ofera nelimitat,de ce nu m-au lasat sa vorbesc cat vreau? Aaa.. pentru ca acel "nelimitat" era doar marketing,sa prosteasca lumea,pentru ca altfel nu ar fi comentat nimic si si-ar fi respectat angajamentele contractuale!!!

#140
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View Postbebiku134, on 04 septembrie 2012 - 17:47, said:


Ontopic.
Oare la DigiMobil in share, ala la care nu au scazut niciodata tariful, o fi modificat ceva macar acum ?
  Mie mi-au scazut tarifele.

View Postboy4ever, on 04 septembrie 2012 - 17:55, said:

Atata timp cat in contract (atat la RTC cat si la Vodafone) scriau ca imi ofera minute NELIMITATE,eu am vorbit nelimitat! Ce ti se pare ciudat? Ei daca au zis si s-au laudat ca ofera nelimitat,de ce nu m-au lasat sa vorbesc cat vreau? Aaa.. pentru ca acel "nelimitat" era doar marketing,sa prosteasca lumea,pentru ca altfel nu ar fi comentat nimic si si-ar fi respectat angajamentele contractuale!!!
  Vezi ca una e sa vorbesti tu si alta e sa vorbeasca altii...e o diferenta.;)

#141
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,204
  • Înscris: 07.08.2003
Are cineva confirmarea de la Cost Control ca au scăzut tarifele??

PS: Si mai ignorați-l si voi pe ăla cu zeci de mii de minute. Nu vedeți a umple topicul de spam?

#142
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
La mine in Cost Control tot la 3 centi se da kilu... pardon minutu :P

#143
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Am doua apeluri de un minut efectuate pe 1 ale lunii de test si azi la 700 mi-a aparut cost 4 centi. Deci merge si merge corect.

#144
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
eu am 2 apeluri de 7 min in total si la Cost Control imi apare 21 ce centi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate