Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Salon frizerie barbati cu stiliste imbracate sumar/ topless

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 JUG34, on 16th August 2012, 18:37, said:

Ok, am inteles.
Stiu foarte bine ca nu are rost sa te intreb daca sau de cate ori ai fost pana acum la striptease, respectiv daca ti-ai permite sa dai >50RON pe un tuns...

Amice, la strip-tease am fost de mai multe ori decat s-ar simti nevasta impacata.
Iar la faza cu tunsu', frizerita ii persoana care primeste cel mai mare ciubuc care-l las pe undeva (50%). Lasa ironiile ieftine.

#20
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 JUG34, on 16th August 2012, 18:49, said:

Asadar, decat sa vezi o femeie frumoasa dezbracata, mai bine nu o vezi,nu?! Sigur esti barbat?!
Apropo, vara la mare/ piscina cum o rezolvi: sex pe plaja, in vazul lumii sau nu mergi vara in astfel de locatii?
La mare/piscina, nu se freaca una cu þâþele de capul meu jumatate de ora. Din partea mea, poti sa tunzi si-n curul gol, ma doare-n basca. Is banii tai, iti doresc succes.

Eu inteleg ca vrei sa citesti doar postari pozitive, dar din pacate pentru tine, nu sunt toti la fel.

 edy_wheazel, on 16th August 2012, 18:50, said:

Lasa ironiile ieftine.
Din pacate astia-s "afaceristii" de azi.

#21
JUG34

JUG34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.01.2010

 edy_wheazel, on 16th August 2012, 18:50, said:

Amice, la strip-tease am fost de mai multe ori decat s-ar simti nevasta impacata.
Iar la faza cu tunsu', frizerita ii persoana care primeste cel mai mare ciubuc care-l las pe undeva (50%). Lasa ironiile ieftine.

Ok, distractie placuta in continuare si sper sa nu te prinda arunci!
Raman la parerea mea anterioara vis-a-vis de bugetul tau maxim pentru tuns, mai ales ca ai ales sa-mi replici fara sa raspunzi concret.

 December, on 16th August 2012, 18:53, said:

La mare/piscina, nu se freaca una cu þâþele de capul meu jumatate de ora. Din partea mea, poti sa tunzi si-n curul gol, ma doare-n basca. Is banii tai, iti doresc succes.

Eu inteleg ca vrei sa citesti doar postari pozitive, dar din pacate pentru tine, nu sunt toti la fel.


Din pacate astia-s "afaceristii" de azi.

Eu nu vreau doar postari pozitive, te inseli amarnic. Mai mult decat atat, eu nu pot duce cu salonul in cauza mai mult de 1500 de clienti/ luna(la grad de ocupare 100%) si imi permit, fara sa exagerez, sa cred ca exista macar 750 de barbati in Bucuresti care si-ar dori sa imi calce pragul.
Am sa va las sa contemplati ce barbat este cel care nu s-ar lasa tuns de o femeie frumoasa dezbracata doar pentru ca ar pleca acasa cu un penis captivus psihologic.

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 JUG34, on 16th August 2012, 18:53, said:

Ok, distractie placuta in continuare si sper sa nu te prinda arunci!

Oricum stia cand mergeam.

Quote

Raman la parerea mea anterioara vis-a-vis de bugetul tau maxim pentru tuns, mai ales ca ai ales sa-mi replici fara sa raspunzi concret.

Amice, io n-as da 50 de lei pentru un tuns deoarece in cazu' meu dureaza cateva minute, imi baga numa' aparatu' in cap. Prefer sa dau 20-30 de lei pe tuns decat 50 ca sa vad un sfarc. Grosu' banilor se duc pe bautura, nu pe material de laba.

#23
JUG34

JUG34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.01.2010
As aprecia daca de acum incolo parerile s-ar rezuma strict la partea legislativa a spetei.
Nu ma deranjeaza orice alte pareri, doar e un forum pana la urma, dar mi-as dori sa aud opiniile pertinente ale altor oameni, nu ale celor care se duc la striptease de suficiente ori(unde vad doar tate si cur), dar apoi afirma ca nu ar da banii pe un tuns care le ofera in mare masura acelasi lucr si e sensibil mai ieftin. In mod cert acestia nu fac parte din clientela pe care mi-o doresc.

#24
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
De ce nu un restaurant/bar gen Hooters ? De ce tocmai frizerie ? Ai vreun fetis ? :confused:

Poti sa incerci, pana la urma sunt banii tai dar esecul e aproape garantat dupa mine ;)

#25
JUG34

JUG34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.01.2010
M-am gandit si la asta, dar e mai complicata treaba cu restaurantul/ barul. In plus, e vorba de un program mai indelungat si de experienta pe care nu o am.
Argumente imi poti oferi pentru esecul garantat, respectiv argumente pentru care Hooter's ar avea sanse mai mari de succes?

#26
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Eh, uite ca mai sunt si tipi cu capul pe umeri. De ce sa dea un barbat 50 RON sau peste pentru un tuns care nu valoreaza mai mult de 20 RON? Faptul ca vede un sfarc sau un fund nu justifica pretul, chiar deloc si nu e nimic ''íncitant'', cu atat mai mult pentru cei insurati.

Probabil ca ''afacerea'' asta ar prinde intr-un loc unde sunt multi pustani virgini, care se cred mari zei. :D

Edited by copil_Cuminte19, 16 August 2012 - 19:08.


#27
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
In afara de sapaturile riguroase in domeniiile de protectie a muncii (manevrarea de chimicale si obiecte ascutite poate pune ceva restrictii asupra echipamentului de lucru) si a celui de "ultraj contra bunelor moravuri" (in privinta carora nu imi pot permite sa ma pronunt), trebuie neaparata luata in calcul rentabilitatea afacerii (un personal calificat va fi extrem de greu de gasit --am citit ca australianul ala a cautat aproape 2 ani, si Australia are cam aceeasi populatie cu noi--, iar odata ce l-ai identificat va trebui platit foarte scump, in consecinta tarif de 50 lei mi se pare prea mic, coroborat cu salariile foarte mari si traficul de clientela, pe care eu il consider optimist la 750 lunar, adica 3/ora, plus chiria intr-o locatie care trebuie sa fie una foarte buna).

Pentru 100lei/tuns, la o medie de 400 clienti/luna, cu 3 frizerite la 3.000 lei lunar net de prestatoare (or vrea, n-or vrea, nu stiu), cu paznic, casiera, femeie de serviciu, sef de salon, total salarii auxiliare cam 6.000 lei net, deci venituri de 40.000 lei, iar cheltuieli de aprox. 36.000 lei (incluzand 6.000 lei chirie plus alte cheltuieli aditionale), esti pe drumul cel bun.
Succes!

#28
JUG34

JUG34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.01.2010
@retele: Tariful de 100RON/tuns e putin cam mare, zic eu, pentru inceput. Nu consider ca e exagerat pentru ca ar fi clienti cu siguranta, dar e cam curajos la inceput, cand nu am un brand puternic.
In rest calculele sunt apropiate de ceea ce am gandit si eu, doar ca pentru o perioada, din motive evidente, eu voi casier si sef de salon. Astfel nu numai ca voi gestiona direct treburile, dar voi avea si un mic castig banesc suplimentar. Daca treaba se aglomereaza, voi angaja casier, salariul fiind neglijabil.
In cazul care urarea era veritabila, nu ironica, iti multumesc pentru incurajari.

#29
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 23.06.2004
In primul rand cred ca te adresezi in special celibatarilor, un om insurat cred ca in peste 80% din cazuri risca ceva tensiuni in familie daca se duce sa dea 50 lei pe un tuns in loc de max. 20. Nu e vorba ca suma ar fi prea mare, e vorba de motivul pentru care se plateste mai mult iar unei sotii cu siguranta nu-i va pica bine asta.
In al doilea rand, sa te astepti si la clienti mai dubiosi (cu bani, dar dubiosi). Astia tind sa fie tarani, sa faca glume proaste, sa se dea la fetele tale, sa indrazneasca chiar sa puna mana si sa considere ca de fapt fetele alea sunt curve (de aici propuneri indecente, te astept diseara dupa program, etc). Eu aici vad provocarea cea mai mare, cum vei trata cu smecherii cu bani, pentru ca astia vor fi primii care-ti vor calca pragul. Mai bine faci intrarea pe baza de legitimatie, se acorda oricui si se retrage in momentul in care respectivul sare calul.
Si in al treilea rand, cum bine spunea cineva mai inainte, cum vei face iarna cu temperatura interioara a.i. fetele goale sa nu tremure iar clientii bine imbracati sa nu transpire in draci.
Apoi, in legatura cu a doua observatie, sa nu dai peste niste fete care chiar sa faca anumite lucruri dupa program cu clientii (adica chiar sa fie curve, ce mai) si sa te trezesti anchetat pentru proxenetism sau mai stiu eu ce.
Din punctul meu de vedere, e un teren destul de alunecos asta pe care vrei sa calci. Dar bafta, si daca ii dai drumul, mai vino pe aici si impartaseste-ne din problemele pe care le-ai intalnit si cum merge afacerea.

#30
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Eu cred ca un om matur care al calca intr-o astfel de frizerie ar fi aratat cu degetul dupa...cati barbati insurati crezi ca se vor tunde acolo ? Poate multi la inceput dar dupa ce afla nevestele si se raspandeste vestea....

Ar fi si asta o treaba, reclama puternica, google adsense dar lucrurile astea costa bani.

P.S. Referitor la restaurant vs. frizerie > cu restaurantul ai sanse sa-ti creezi o baza  de clienti fideli...poate zilnici sau macar 1-2 ori pe sapt. , mai imbuca o firimitura, se mai uita la o tzatza, trece timpul. Daca o sa ai si preturi cat de cat concurente (adica nu mai mari de 30-40% fata de un rest. normal, te-ai scos !)

De cate ori pe an poti sa te tunzi in schimb ca de mancat e clar...

#31
JUG34

JUG34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.01.2010
Nu am ca public tinta barbatii insurati, ci din contra, mai degraba ma adresez burlacului intre 20 si 30 de ani.
Asta pe de o parte, ca pe de alta, nu stiu cate sotii stiu exact unde se tund sotii, ca sa nu mai vorbim ca tu imi spui ca barbatul care s-ar tunde la mine o data sau de doua ori pe luna ar fi aratat cu degetul, dar daca ar merge de 1-2 ori pe saptamana la un restaurant asemanator, nu. Mi se pare greu de inteles logica ta.
Restaurantul e o afacere mult mai riscanta si cu concurenta mult mai mare, plus ca daca mancarea nu e grozava clientul se va satura, nu va deveni fidel. Costurile sunt mult mai mari +sansele de succes mai mici= nu vad de ce as face un astfel de restaurant. Sa nu uitam cat de blamat era Hooters la inceput!

#32
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Suit yourself....Important e sa vii peste un-doi sa ne spui si noua cum a mers frizeria ;)

#33
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009

 Nicolla, on 16th August 2012, 17:55, said:

Eventual pleci cu steagul fluturand dar asta nu iti produce decat o problema ce necesita rezolvare.

Si pe tine te-au mintit barbatii care intretin mitul ca "hai fata ,acum ai inceput, trebuie sa termini altfel ma doare cumplit" :)) ?  
Treziti-va la realitate , nu necesita nici o rezolvare , decat in cazul in care "scularea" dureaza peste 3 ore :D

#34
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007

 JUG34, on 16 august 2012 - 17:24, said:

Eu ma intreb altceva, care e barbatul cu venituri sensibil peste medie, care isi doreste sa fie tuns intr-o locatie cu pretentii(din toate punctele de vedere) si care nu prefera sa fie tuns de doamne/domnisoare frumoase, imbracate sumar, atat timp cat calitatea si pretul sunt la fel ca in alte locatii de acelasi calibru?!
Dacă e familist sau cu prietenă stabilă, sigur nu vrea Posted Image

#35
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

 SirLaurentiu, on 16 august 2012 - 15:42, said:

De vreme ce a fost abrogata, toate legile si ordonantele care o completau au ramas fara obiect. Deci nu ai de ce sa mai faci lectura pe ele.
Din păcate, nu este aşa. Uite ce spune art. 64 alin. (4) din Legea 24/2000 republicată:
   (4) Daca o norma de nivel inferior, cu acelasi obiect, nu a fost abrogata expres de actul normativ de nivel superior, aceasta obligatie ii revine autoritatii care a emis prima actul.
Cu alte cuvinte, nu este suficient să fie abrogat actul normativ de nivel superior pentru a fi considerate abrogate (în cascadă) cele de rang inferior. Dacă în cuprinsul legii de abrogare a unei legi mai vechi nu se face referire şi la actele normative de rang inferior emise în baza acesteia, atunci emitenţii actele normative de rang inferior ar trebui să le abroge. În practică, cei mai mulţi nu o fac (mai ales dacă mai sunt şi nişte interese la mijloc).

#36
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

In speta, as dori sa infiintez un salon de lux doar pentru barbati in care angajatele(frizerite/ stiliste) sa aiba o tinuta compusa doar din costum de baie sau poate chiar topless.
Clienti normali nu cred ca vei avea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate