Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#343
vaseall23

vaseall23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.01.2008
@Genjurooo:
multumesc de sfat, dar sunt toate pe "yes"..
am reinstalat si tot asa, vad tarziu cutia inamica, sau semnul ala mic rosu insotit de nume, desi tk-ul se afla in raza vizuala, de parca as fi in RB, deci mai repede vad uneori silueta decat marcajul, mama lui de gf-cutii cu senile...
in schimb la avioane e alta smecherie, acolo se comporta perfect (seria IL turn fighter, Lag-3-XX)
cum naiba, aia de pe tuici au si contour rosu la cutii ca la WOT, si la mine tre sa stau in ultima linie sa bajbai, sa spoteze altii ca sa vad si eu in ce sa dau un damage.
succes tuturor.

#344
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Deci nu stiu.
Mie-mi apare conturul, insa doar cand pun tinta pe inamic.

Nu am jucat prea mult cu tankuri. Sunt abia la rank 2 (deci nu am prea multa experienta), insa pot sa te sfatuiesc sa-ti iei mai putina munitie in lupte, micsorand astfel riscul sa-ti loveasca inamicii munitia.

La avioane sunt rank 5 cu nemtii si giapanezii si pot sa-ti dau mai multe sfaturi. De exemplu eu intodeauna cand am un avion in spate care castiga teren fata de mine, fac juma de roll pana ajung cu cockpitul indreptat spre pamant si apoi fac loopingul in jos (ajutat de gravitatie).

Daca faci looping in sus pierzi mai multa energie si il executi mai greu, iar avionul il intorci invers ca sa nu te incurce portanta aripilor.

Alt sfat este sa te urci spre 3000 m cum incepe jocul. Dar cand faci respawn sa te uiti in prealabil sa nu fie inamici deasupra ta.

Intotdeauna sa ai viteza cat mai mare posibila.

Cand o sa ajungi la jet-uri o sa observi ca sunt praf chele si mai ales cele nemtesti si kikka japonez (dar presupun ca si cele initiale rusesti spre care ma indrept acum). Asa ca pt. a avea cat de cat succes cu ele incearca sa mentii un unghi de urcare care sa-ti permita viteza de 450 km/h. Altfel pierzi prea multa viteza si jeturile accelereaza greu comparativ cu avioanele cu elice. Cu Kikka (care e cel mai prost jet ever) mentine 400 km/h in urcare si i-ati bomba de 800kg ca sa suferi mai putin.

Ho 229 este foarte stresant datorita pozitionarii mitralierelor si a vitezei cu care trag si pt. ca e dificil sa te aliniezi cu tinta. Pt. a castiga research points mai rapid foloseste munitie pt. ground targets si joaca-l in RB contra tancurilor. Le distrugi foarte usor. De asemenea eu cat am jucat cu el RB am aterizat mai ales pe burta fara sa antrenez trenul de aterizare pt. ca are roata aia din fata care te arunca in toate directiile si e complicat sa aterizezi normal. Aaa si urca in lateralul hartilor cu toate.

He 162 e bun dupa ce iei munitie stealth si te obisnuiesti sa tintesti cu el. Mitralierele trag foarte aiurea, cumva in sus si mi-a trebuit ceva timp sa ma obisnuiesc. La inceput pana am luat stealth nu omoram nimic. Foarte ciudat avion.

Me 262 cu tunul de 50 de mm e cel mai fun jet. Si cu asta trebuie sa tintesti atent, dar ai cea mai mare satisfactie cand dobori inamici cu un singur glont. De altfel e si cel mai bun dintre jet-uri initiale ale nemtilor ca acceleratie si viteza. Castiga altitudine si fa genocid printre bombere.

Me 163 e cel mai bun (nu e jet ci avion racheta), dar nu poti sa-l joci cu restul jeturilor initiale nemtesti pt. ca te da numai cu sabre si miguri (si jeturile initale nu fac fata). Dar cu asta nu suferi. Invingi orice cu el si fara mare efort.

Alt sfat este sa eviti J7w1. Te lasi de joc cu ala. Eu mai am doar ultimul upgrade de mitraliera la el si tot e praf. Si Kikka, daca nu esti masochist, treci peste el si il iei cand nu mai ai avioane de jucat (probabil Yak 15 de asemenea).

Dintre avioanele cu elice Ta 152, varianta K de la Bf 109, variantele D de la Fw 190, toate Zero, ambele N1k2 si J2M3 sunt foarte bune. Desi o sa suferi nitel la inceput cu A6M3-uri si J2M3 din cauza armamentului (chiar si cu N1K2, dar mai putin).
Spitfairurile sunt cele mai bune si cele mai usor de jucat.

Ah si pune in optiuni "gun targeting distance" (convergenta mitralierelor) la 400 sau 300m. Asta foloseste la avioanele care au mitraliere doar pe aripi. De cand am pus asa sunt mult mai eficient cu astea.

Edited by Genjurooo, 06 April 2015 - 11:10.


#345
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Edit: Si ultimul Ki-84 e excelent.  Ai 30mm pe el si rupe orice.

#346
vaseall23

vaseall23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.01.2008
Multumesc de sfaturi, deja am printat sfaturile tale.
Succes la gaming!

#347
_blue

_blue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 14.09.2010
Am voie sa folosesc SweetFX / ReShade, in WT ? Risc cumva sa iau ban ?
Mersi

#348
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Post_blue, on 12 aprilie 2015 - 12:36, said:

Am voie sa folosesc SweetFX / ReShade, in WT ? Risc cumva sa iau ban ?
Mersi

Mda, nu ai voie cu ala.
http://forum.warthun...eshade-sweetfx/

Edited by Genjurooo, 14 April 2015 - 21:49.


#349
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Mda, mi-am luat in sfarsit primul Yak-15 si .... nu e chiar rau. Comparativ cu Kikka e chiar bun.
Adica sunt peste jumate la upgrade-urile de pe Kikka (inclusiv a doua mitraliera am luat-o) si tot e praf, iar Yak-15 e fain din prima (fara vreun upgrade). Sigur ca nu stie sa accelereze, dar mentine bine energia si e foarte manevrabil.
Si mitralierele sunt mai bune. Kikka trage prea incet si are prea putina munitie si e si proasta munitia.

Edited by Genjurooo, 16 April 2015 - 14:01.


#350
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Sa fie primit. Posted Image

Attached Files



#351
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Bai deci nu se poate.
Azi am jucat 12 ore numa' Ground Forces. Mi-am luat si o luna de Premium din goldeanu' care ruginea degeaba.
Motivul? TD-urile americane.
Wolwerine si in special Hellcat. Sunt extrraordinar de relaxante ca zic asa. Posted Image

Hellcat in toata splendoarea lui.

Attached File  shot 2015.05.02 21.12.50.jpg   386.97K   17 downloads

Mostra de meciuri cu TD-urile americane.

Attached File  shot 2015.05.02 18.20.10.jpg   369.99K   18 downloads

Omor si bornbardere cu mitraliera de pe Hellcat. Posted Image

Attached File  shot 2015.05.02 16.30.33.jpg   387.76K   17 downloads

Am cistigat la noua loterie 2 module pentru P-51. Moka. Banuti. Si chestia din poza care habar n-am ce inseamna.

Attached File  shot 2015.05.02 17.15.26.jpg   296.68K   16 downloads

Daca e backup-ul ala din Arcade ma lasa rece.

Una peste alta sunt back in business se pare.

Edited by burebista, 02 May 2015 - 22:23.


#352
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
E bun si backupu, dar la aveoane mai mult zic eu. Pe mine ma lasa rece alea cu discounturi si wagerele. Cel putin wagerele le vreau disparute.

Oricum primul din linia de TD americane, M2Anustiucat are bug. Ai vazut ca daca-ti omoara gunnerul de pe mitraliera aia mai mare, nu-i ia nimeni locul.
Apoi 4M GAZ-AAA e useless. Abia dupa 33 de lupte am omorat primul vehicul terestru care deloc surprinzator tot un GAZ dasta era.
Mai e un bug ca nu poti sa dai research la kv-85 dupa ce ai terminat la kv-2 si apare meniul. Trebuie sa dai la alt vehicul si schimbi dupa manual.

In rest e bun patch-u pana acum. E super ruleta ca da si module. Maine o sa joc nitel cu jet-uri poate pun si eu de unu doua. Pana acum mi-a dat la 2 tancuri. Cred ca la jet-uri sunt sansele mai foarte mici.

Edited by Genjurooo, 03 May 2015 - 02:16.


#353
503

503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 24.01.2014
E super acest patch. Aveam probleme cu fps-ul inainte adica 10-11...si renuntasem sa mai joc. Acum, cu 30 fps e alta viata. Am un dual core....nu va minunati prea tare de ce sunt incantat de 30fps.

#354
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Jackson plus echivalentul arty din WoT (bomber + attacker). Posted Image
Un meci frumos pentru mine chiar daca a fost pierdut. Nici macar nu i-am injurat pe coechipieri asa de intens a fost.

Attached Files


Edited by burebista, 05 May 2015 - 20:08.


#355
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Am o problema cu ping-ul la jocul asta si nu stiu daca e de la mine sau nu. Nu m-am mai jucat de vreo 3 luni ca am reinstalat windows-ul si nu mi-a ars de joc dar l-am instalat alaltaieri si am incercat sa ma joc. Din pacate nu am reusit. Pingul sta de la 175 in sus si asta e moment misto ca de obicei se invarte in jur de 300.
In Wot sau in Wows imi sta in jur de 40-55. Daca tine bine minte nici in WT nu imi statea asa sus acum 3-4 luni. Nu era ca in Wot dar era in jur de 80 parca.
Ce naiba poate sa se intample?
Am dezactivat antivirusul si nici o schimbare. Am mai umblat la setari pe la router sau la laptop tot nimic. Ba chiar mai rau in Wot.

#356
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Vezi ce servere ai activate. Scoate SEA (si eventual NA)
La mine daca joc pe EU sau RU am ping sub 100. Pe NA se apropie de 200 si ceva.

#357
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Sincer ma uit de vreo 15 minute prin toate setarile si nu imi dau seama unde vad chestia de care zici.
Un pic de ajtor ca la prosti nu ar strica.
Si mai e o chestie unde imi prind urechile. Nu exista o varinata mai usoara de a schimba intre avioane si tancuri? Singura modalitate este sa stau sa selectez eu manual la fiecare slot cu ce sa ma joc?

LE: Gata bre. A vazut si chioru'. Era chiar simplu :) . Vad ca mi-a facut un mic update. Ceva interesant?

Edited by Seteh, 13 May 2015 - 13:58.


#358
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003

View PostSeteh, on 13 mai 2015 - 13:53, said:

Si mai e o chestie unde imi prind urechile. Nu exista o varinata mai usoara de a schimba intre avioane si tancuri? Singura modalitate este sa stau sa selectez eu manual la fiecare slot cu ce sa ma joc?
Pai poti face nspe preseturi cu tspe combinatii de avioane/tancuri. Le salvezi cu un nume sugestiv si incarci presetul cu care ai chef sa joci.

#359
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View Postburebista, on 13 mai 2015 - 14:03, said:

Pai poti face nspe preseturi cu tspe combinatii de avioane/tancuri. Le salvezi cu un nume sugestiv si incarci presetul cu care ai chef sa joci.

Aha. Trebuie sa gasesc si setarea asta pe undeva Posted Image .
Alta viata cu serverele EU si RU. Intre 60 si 65 ping. Eram pe US Posted Image

#360
Premium_Noob

Premium_Noob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 07.04.2015
bzzzzzzzzzzzzzz

Edited by Premium_Noob, 13 May 2015 - 15:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate