Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#379
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postpuiu72, on 19 septembrie 2017 - 13:49, said:


ce glumet esti... si cu binoclul e la fel+ ca e efectul de tunel... ala nu e zoom, e o mizerie! cand te gandesti ca la inceput era zoom, dar pe urma le-a venit o idee retarda. oricum, mersi de sfat domnul profesor!
se putea sa nu apara un dobitoc cu "learn to use(play)"... scuze, dar nu m-am putut abtine!

Si totusi, l2p. Vine nu de la un dobitoc, ci de la cineva care e in primii 500 din EU ca average score.

#380
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postwolfmanro, on 25 septembrie 2017 - 11:19, said:

Si totusi, l2p. Vine nu de la un dobitoc, ci de la cineva care e in primii 500 din EU ca average score.
ti-au murit si laudatorii, primii 500 ca restul sunt boti:)) esti tare! acum du-te si bea lapticul...
LE
totusi iti desenez ca sa intelegi... un tanc in WT arata ca ceva mic si urat pe monitor, nu are nicio legatura cu invatatul sau altceva, pur si simplu e oribil si ma streseaza... trebuie sa ai si ceva in cap sa intelegi, dar eu te inteleg... Batman, Batman!

Edited by puiu72, 26 September 2017 - 18:57.


#381
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postpuiu72, on 26 septembrie 2017 - 18:51, said:


ti-au murit si laudatorii, primii 500 ca restul sunt boti:)) esti tare! acum du-te si bea lapticul...
LE
totusi iti desenez ca sa intelegi... un tanc in WT arata ca ceva mic si urat pe monitor, nu are nicio legatura cu invatatul sau altceva, pur si simplu e oribil si ma streseaza... trebuie sa ai si ceva in cap sa intelegi, dar eu te inteleg... Batman, Batman!

Idiot.

#382
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postwolfmanro, on 27 septembrie 2017 - 08:57, said:

Idiot.

LOL, tot n-ai înțeles... Când nici desenul nu ajută...

Edited by puiu72, 27 September 2017 - 10:43.


#383
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postpuiu72, on 27 septembrie 2017 - 10:43, said:



LOL, tot n-ai înțeles... Când nici desenul nu ajutã...

Ce vrei ma muceo, viata e greu. Da' tot cretin esti.

#384
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Nu e efect de tunel. E zoom, dar e varza rau.

#385
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Ma asteptam ca MS 410 sa fie competitiv la BR-ul lui.
E praf. In arcade merge. In RB insa, japonezii te genocideaza.
Adica e si incet, urca si greu si well, nici nu ma asteptam sa poata bate japonezii in turn fight. Dar nu poate face nimic. Un Ki-43, sau 44 te rupe. Cu nemtii poate am avut io noroc de noobi, dar Bf 109 nu mi-a parut asa tragic pt. MS 410.
Oricum, varzaaaa.

#386
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
FFS nu mai comenteaza nimeni pe aici?
War Thunder a intors-o la 180 de grade. De un an de zile sau mai mult ne plangeam de economia praf din joc si acum cateva zile au introdus un patch remediind in sfarsit situatia. E peste asteptari ce s-a intamplat. Nu doar ca au ameliorat economia reducand costurile de cumparare si reparatie la tancuri, dar au redus si costurile de grind (research points). E incredibil.
Well tot mai usor castigi bani cu avioanele daca stii sa joci (ca e mai simplu sa planuiesti atacu sa scapi sa faci sa dregi), dar acum nu mai e asa greu nici cu tancurile (daca nu-i vreo petarda de tanc).

Iar la urmatoru patch urmeaza tancurile franceze. Deja au pus 3 premiumuri in vanzare.

Serios parca si-au scos dejtu din fund atat cu introducerea rapida a ramurii franceze cat mai ales cu imbunatatirea dramatica a economiei si costurilor de research.

#387
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostGenjurooo, on 05 decembrie 2017 - 00:49, said:

FFS nu mai comenteaza nimeni pe aici?
War Thunder a intors-o la 180 de grade. De un an de zile sau mai mult ne plangeam de economia praf din joc si acum cateva zile au introdus un patch remediind in sfarsit situatia. E peste asteptari ce s-a intamplat. Nu doar ca au ameliorat economia reducand costurile de cumparare si reparatie la tancuri, dar au redus si costurile de grind (research points). E incredibil.
Well tot mai usor castigi bani cu avioanele daca stii sa joci (ca e mai simplu sa planuiesti atacu sa scapi sa faci sa dregi), dar acum nu mai e asa greu nici cu tancurile (daca nu-i vreo petarda de tanc).

Iar la urmatoru patch urmeaza tancurile franceze. Deja au pus 3 premiumuri in vanzare.

Serios parca si-au scos dejtu din fund atat cu introducerea rapida a ramurii franceze cat mai ales cu imbunatatirea dramatica a economiei si costurilor de research.

Stai ca asta-i abia inceputul. Abia astept sa mai adauge MBT-uri. Deja ma distrez masiv cu KPZ si T64A.

Cat despre comentat, nu prea are cine. Jucatorilor de WoT li se pare prea greu WT si ca atare nu prea joaca. Nici nu mai stiu cate reporturi am incasat pentru one-shot-kills de la wot players. Pe scurt, jocul asta necesita niste creier, ca atare exista useri mai putini.

Edited by wolfmanro, 05 December 2017 - 10:29.


#388
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009

View Postwolfmanro, on 05 decembrie 2017 - 10:26, said:


Jucatorilor de WoT li se pare prea greu WT si ca atare nu prea joaca. ..... Pe scurt, jocul asta necesita niste creier, ca atare exista useri mai putini.

Ia uite unde se ascundea marele geniu...si noi nu stiam...astia cu creier mai mic care joaca WOT..
Foarte urat comentariu colegu.

#389
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,337
  • Înscris: 23.05.2003
^^ Posted Image

Cit despre mine pina nu dispare ULQ din setari nu pot sa iau in serios WT.

#390
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Nu trebuie sa fii geniu si nici player de WoT. Pe mine toata lumea ma omoara cu one-shot in tancuri. Dar asta pt. ca joc mai ales britanice. Nu stiu de ce au facut britanicele asa praf. Oricum poate le mai da un buff in viitor.

La avioane insa sunt invincibil (well cand joci cele mai proaste avioane din joc fara premium pana la exasperare, e de asteptat), asa ca nu pot fi acuzat nici de lipsa de creier.

Edited by Genjurooo, 05 December 2017 - 18:07.


#391
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostNaturalBornGamer, on 05 decembrie 2017 - 12:51, said:



Ia uite unde se ascundea marele geniu...si noi nu stiam...astia cu creier mai mic care joaca WOT..
Foarte urat comentariu colegu.

Scuze colegu', n-am vrut sa va jignesc. Dar pe bune ca dupa cativa ani de WT, WoT mi se pare pentru copii.

View Postburebista, on 05 decembrie 2017 - 13:38, said:

^^ Posted Image

Cit despre mine pina nu dispare ULQ din setari nu pot sa iau in serios WT.

Au mai imbunatatit buba cu ULQ da' nu la modul serios. Bine, tre' sa fii bolnav sa joci asa, dar na, unii fac orice numai sa se simta mega buni. Nu stiu daca vor rezolva problema pe bune vreodata, da' putem spera.

View PostGenjurooo, on 05 decembrie 2017 - 18:02, said:

Nu trebuie sa fii geniu si nici player de WoT. Pe mine toata lumea ma omoara cu one-shot in tancuri. Dar asta pt. ca joc mai ales britanice. Nu stiu de ce au facut britanicele asa praf. Oricum poate le mai da un buff in viitor.

La avioane insa sunt invincibil (well cand joci cele mai proaste avioane din joc fara premium pana la exasperare, e de asteptat), asa ca nu pot fi acuzat nici de lipsa de creier.

Tancurile britanice au fost cam de rahat si IRL, cel putin pana la Centurion.

Incearca nemtesti sau alea facute din Stalinium. Nici muricanezii nu stau rau pana pe la BR 5, pe urma-s cam de cacao pana dai de M103 si gasca lui.

Sa vedem ce jucarii baga pe linia franceza, au avut si astia niste ciudatenii urate intre razboaie.

Edited by wolfmanro, 05 December 2017 - 23:55.


#392
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
Care juca avioane in WT ar trebui sa mai dea o sansa wargaming, ultima versiune de wowp e peste WT(parerea mea). deocamdata economia e buna(de 3x mai mult xp si bani ca in wot, la aceleasi costuri) jocul e arcade, dar a disparut lagu=ul din el. unde pui mouse-ul, acolo se duce avionul fara probleme si dureri de cap. foarte fun dpmdv...
https://worldofwarplanes.eu/

Edited by puiu72, 06 December 2017 - 07:22.


#393
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,337
  • Înscris: 23.05.2003

View Postpuiu72, on 06 decembrie 2017 - 07:21, said:

[...] ultima versiune de wowp e peste WT(parerea mea).
Nu. Nu. NUUUUUU!

Oricit imi displace ce-au facut cu DM/FM/BR in jocul asta tot nu exista termen de comparatie intre WT si WoWp. Pur si simplu WT e in alta liga. In primul rind difera la FM/DM (chiar si in AB) si in al doilea rind la grafica.
Nu poti compara jocurile RNG based de la WG cu WT. Pur si simplu nu se poate. Sunt adresate unor segmente diferite de jucatori.
Si nici nu vorbesc de RB in WT care deja e in alta lume fata de orice joc de pe piata.

Pentru mine WT RB ar fi jocul perfect daca ar avea co4!3 sa renunte la ULQ si sa mai rafineze FM/DM/MM-ul.

#394
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postburebista, on 06 decembrie 2017 - 08:35, said:

Nu. Nu. NUUUUUU!

Oricit imi displace ce-au facut cu DM/FM/BR in jocul asta tot nu exista termen de comparatie intre WT si WoWp. Pur si simplu WT e in alta liga. In primul rind difera la FM/DM (chiar si in AB) si in al doilea rind la grafica.
Nu poti compara jocurile RNG based de la WG cu WT. Pur si simplu nu se poate. Sunt adresate unor segmente diferite de jucatori.
Si nici nu vorbesc de RB in WT care deja e in alta lume fata de orice joc de pe piata.

Pentru mine WT RB ar fi jocul perfect daca ar avea co4!3 sa renunte la ULQ si sa mai rafineze FM/DM/MM-ul.
ai incercat ultima versiune? acuma e ca in WT cu multiple spawn, baze de cucerit, e perfect. ca grafica mi se pare mai frumos dar trebuie procesor foarte puternic. incearca-l si mai vorbim!
cel mai frumos e ca deocamdata e mai mult pve decat pvp din lipsa de jjucatori, prefer botii decat jucatori idioti!
si altceva, ai misiuni zilnice de la care castigi tokens cu care poti lua cont premium o luna inclusiv pe wot






















player




jucător





Transliteration


Nouns




player

player



jucător

player,
gambler,
gamester



actor

actor,
player,
performer



Translate it by a human
Check the localized version of the site

Loading ...
No Internet Connection

Edited by puiu72, 06 December 2017 - 10:53.


#395
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postwolfmanro, on 05 decembrie 2017 - 23:54, said:

Tancurile britanice au fost cam de rahat si IRL, cel putin pana la Centurion.

Incearca nemtesti sau alea facute din Stalinium. Nici muricanezii nu stau rau pana pe la BR 5, pe urma-s cam de cacao pana dai de M103 si gasca lui.

Sa vedem ce jucarii baga pe linia franceza, au avut si astia niste ciudatenii urate intre razboaie.
Deci mie toate mi se par bune in afara de britanice. Sunt si la britanice cateva A1E1 (singuru premium pe care am dat bani), primele doua Valentine, Matilda, primul Cromwell si cam atat. Vedem acum la rank 4 ca am fost profund dezamagit de rank 3. Varza rau.

Sincer sa fiu, desi toate (cu cateva exceptii) in afara de britanice mi se par bune, cel mai mult fun in ground forces l-am avut cu japonezele. Apoi cu americanele, dar n-am apucat sa avansez rank 3-u ca m-am concentrat pe altele.

Cat despre franceze, sper sa nu umple rank 3 si 4 cu americane si britanice. Mai repede prefer prototipuri decat tancuri copy-paste.

Ce am vazut iar interesant e ca au scos niste avioane (deocamdata rezerve sau rank 1) din tree-uri (parca un I-15 rusesc, un Ki-10 japonez si nu-mai-stiu ce). Desigur cine le are poate sa le joace in continuare oriunde, dar asta sper sa deschida calea sa ne scuteasca de italiene in tree-ul german, de americane in tree-ul francez samd. Sa le inlocuiasca cu prototipuri and such.

-----

@puiu72
Ma, mie nici la inceput nu mi se parea chiar dezastru, dar era ca WoT cu health pool si controlul nu era mouse aim, ci mouse nustiucum (care il aveai ca optiune si in WT) si care-i mai dificil. De altfel si avioanele zburau cam ciudat.
Era okeish poate? Acum nu ma mai intorc la el ca sa-l invat din nou.

PvE nu-mi place.
Sigur la WT poate realizezi mai multe daca joci in squadron, dar nu am de unde sa stiu pt. ca eu am jucat intotdeauna singur. Ma doare-n paispe de echipa, inclusiv cand mai joc RB (in general joc AB ca nu stai sa astepti si chiar daca scoti mai multi bani in RB la meci, in timpul ala mai bine joci mai multe AB decat un singur RB).

Asta era nasol la WoT si la tancuri. Jucai bine, dar echipa ta isi lua omoru si castigai bani canci.

Edited by Genjurooo, 06 December 2017 - 20:39.


#396
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
nu ai ce sa inveti, acum unde pui mous-ul acolo se duce, doar tactica ce sa ataci prima data...e un joc complet diferit de ce stiai, de aia imi place. numai ai lead indicator, tinta o pui ca la RB in WT

Edited by puiu72, 07 December 2017 - 11:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate