Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Relatii interrasiale?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

Poll: Relatii interrasiale? (89 member(s) have cast votes)

Ati accepta o relatie cu o persoana de alta rasa?

  1. Nu (13 votes [14.61%])

    Percentage of vote: 14.61%

  2. Da (51 votes [57.30%])

    Percentage of vote: 57.30%

  3. Depinde de rasa (25 votes [28.09%])

    Percentage of vote: 28.09%

Vote Guests cannot vote

#37
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostTwinkey, on 13th August 2012, 03:58, said:

Dude, e inutil. Te minti singur.  :console:

Exista si studii despre ceea ce o intereseaza.

Eram sigur ca ai niste studii de bagat in fata. Studii care spun ca tiganii is discriminati pentru ca marea majoritate fura, homosexualii is discriminati la tara si altele. Big fucking deal, discriminarea exista oriunde, du-te in zonele in care romanasii nostrii au facut deja impresie buna si spune-le ca esti roman, si homosexual pe deasupra. Probabil exista studii si pentru asta.

#38
Twinkey

Twinkey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 12.04.2012

View Postedy_wheazel, on 13th August 2012, 04:12, said:

Eram sigur ca ai niste studii de bagat in fata. Studii care spun ca tiganii is discriminati pentru ca marea majoritate fura, homosexualii is discriminati la tara si altele. Big fucking deal, discriminarea exista oriunde, du-te in zonele in care romanasii nostrii au facut deja impresie buna si spune-le ca esti roman, si homosexual pe deasupra. Probabil exista studii si pentru asta.

Pai da asta spuneam si eu si asta scrie si in acel studiu, rromii sunt discriminati in societatea romaneasca, homosexualii la fel, persoanele cu dizabilitati la fel, minoritarii etnici la fel, etc. Dar multi nu vor sa recunoasca acest lucru desi le pui oglinda in fata.

Cum adica si homosexual pe deasupra?! In zonele unde au trecut romanasii nostri homosexualitatea nu e o problema. :console:

View Post101010, on 13th August 2012, 04:03, said:

Cred ca voi, poponautii, toata ziua nu faceti altceva decat sa cautatimpe net articole despre cum sunteti voi discriminati in Romania. Nu inteleg un lucru: daca aici va simtiti discriminati, de ce nu emigrati? Barcelona ar fi destinatia ideala pentru voi, acolo nu va rupe nimeni capul, si cu ocazia asta s-ar mai scapa tara de cativa inutili.


Nu, ala e domeniul femeilor. Dar tu, gatesti pt barbatul tau? Macar atata ai putea face, daca tot te verifica zilnic sa n-ai hemoroizi.

Barcelona e destinatia ideala pentru oricine asteapta civilizatie de la locul in care traieste, sau unde se duce.


Pai tocmai; despre epilarea cu ceara ne-ai impartasit destul acum spune-ne si ce-ai gatit azi.

#39
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostTwinkey, on 13th August 2012, 04:24, said:

Pai da asta spuneam si eu si asta scrie si in acel studiu, rromii sunt discriminati in societatea romaneasca, homosexualii la fel, persoanele cu dizabilitati la fel, minoritarii etnici la fel, etc. Dar multi nu vor sa recunoasca acest lucru desi le pui oglinda in fata.

Pentru ca multi nu se regasesc in studiul respectiv. In general studiile alea sunt de cacat oricum, crede-ma, am participat la asa ceva.

#40
nucsoara

nucsoara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 05.01.2010
stai linistita :-j la cati indineni is in romania unul in plus sau in minus nici nu se observa, majoritatea fiind la sudii aici, deci detul de bine vazuti din cate am auzit eu

asta numa daca nu il duci in vreun sat izolat sau rudele tale de pe aici sunt mai de "moda veche"... si daca e atat de inteligent precum spui nu se lasa jignit de vreo remarca dicriminatorie.

#41
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010

View Post101010, on 13th August 2012, 02:09, said:

Noroc ca e deschisa la culoare cladirea din spate, ca altfel ne uitam ca prostii la poza cautand papuselul. ;)

Nu-mi fac griji, eu l-as gasi si pe intuneric.  :rolleyes:

View Postnucsoara, on 13th August 2012, 03:29, said:

asta numa daca nu il duci in vreun sat izolat sau rudele tale de pe aici sunt mai de "moda veche"... si daca e atat de inteligent precum spui nu se lasa jignit de vreo remarca dicriminatorie.

Meah, in cazul meu rudele si cativa dintre prieteni sunt ceva mai conservatori, dar cum mereu am fost rebela familiei nu ar ramane total surprinsi daca le-as aterizat la usa cu vrun negru de mana  :lol: insa, ideea e ca nu-mi prea pasa mie cine ce prejudecati are in privinta gusturilor si alegerilor mele.  :inlove:

#42
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostTwinkey, on 13th August 2012, 03:10, said:

Nu te astepta la civilizatie din partea majoritatii romanilor, deci da, ai dreptate e intr-adevar o problema si nu datorita faptului ca e el indian cum prost au inteles unii ci datorita lipsei de civilizatie a romanilor si a prejudecatilor.


:lol: Uite cine vorbea....
Daca as avea conceptiile tale de babeta care barfeste cu mana la gura (vezi subiectul lui terratec, unde ai aratat cat de lipsit de prejudecarti esti :yawn: ), as fi putin mai ponderata atunci cand m-as plange si as pretinde altora toleranta.

#43
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostPocahontas76, on 11th August 2012, 22:56, said:

dar cum ar primi romanii aceasta relatie?
Draguta, prea mult īti pasa de parerea unor ciobani mioritici. Sau īti doreai sa fi primita cu covorul rosu la aeroport?  :rolleyes:

View PostPocahontas76, on 11th August 2012, 22:56, said:

nu as vrea sa aiba o experienta penibila cu oameni care se uita la noi intr-un mod deranjant. Nu vreau sa il expun la o Romanie plina de prejudecati.
Asta e Romānia de azi, draguta. Evident ca vor exista priviri din partea mioriticilor, dar chiar atāt de mult te afecteaza niste priviri? Mergi mai departe!

Sau, nu-l aduce īn Romānia, e mai simplu...

#44
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostSophistiKat, on 13th August 2012, 17:10, said:

Draguta, prea mult īti pasa de parerea unor ciobani mioritici. Sau īti doreai sa fi primita cu covorul rosu la aeroport?  :rolleyes:
Zi drept, tu cate ciori ai bagat in colivie de cand esti pe-acolo? :naughty:

#45
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Post101010, on 13th August 2012, 16:17, said:

Zi drept, tu cate ciori ai bagat in colivie de cand esti pe-acolo?
Ioane, tu n-ai de cules capsuni si te retinem noi? Hai, ca mie-mi plac mult capsunile, mai ales cele culese īn Spania, ce ne-am face noi fara capsunari... :rolleyes:

Edited by SophistiKat, 13 August 2012 - 16:26.


#46
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ce intreb eu si ce raspunzi tu... Zi, cum e cu ciorile si colivia? Hai, ca stiu ca esti open-minded, mai mult open decat minded. ;)

#47
Pocahontas76

Pocahontas76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.05.2010

View PostFCBK, on 11th August 2012, 17:07, said:

Bitch, please, esti mai transparenta ca sticla.





Tu singura expui chestia ca pe o problema.
Daca realmente nu te-ar deranja, nu cred ca ti-ar pasa catusi de putin ce zice lumea pe strazi. Nu numai ca nu te-ar deranja, nici nu te-ai obosi sa-l mai cari in Romania.
Cat despre de ce sunt albii superiori, nu stiu, tu pari sa detii deja o explicatie.

Da, e o problema in Romania, asta am vrut sa spun.

Don't call a bitch a bitch! Us bitches hate that!

#48
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostPocahontas76, on 13th August 2012, 20:36, said:

Da, e o problema in Romania, asta am vrut sa spun.
Atunci ai treaba clara: stai acolo, ca pe aia nu-i intereseaza daca au un tigan in plus sau in minus.

#49
Pocahontas76

Pocahontas76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.05.2010

View Post101010, on 13th August 2012, 12:39, said:

Atunci ai treaba clara: stai acolo, ca pe aia nu-i intereseaza daca au un tigan in plus sau in minus.

Fara suparare, dar parca vad ca, la ce nivel al intelectului afisezi pe-aici, esti vreun rupt in cur... Observ ca ai o chemare foarte inalta la viata ta: sa debitezi concluzii semi-docte pe Softpedia.  :coolspeak:

Deci...fara suparare. Toate cele bune!  :peacefingers:

#50
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostPocahontas76, on 13th August 2012, 21:52, said:

Fara suparare, dar parca vad ca, la ce nivel al intelectului afisezi pe-aici, esti vreun rupt in cur...
Wow ce perspicace esti, m-ai nimerit la fix. :w00t: De la indian te-ai molipsit cu inteligenta asta iesita din comun? :lol:

#51
Pocahontas76

Pocahontas76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.05.2010

View Post101010, on 13th August 2012, 12:57, said:

Wow ce perspicace esti, m-ai nimerit la fix. :w00t: De la indian te-ai molipsit cu inteligenta asta iesita din comun? :lol:

As vrea sa ma molipsesc de la el...sa am 2 PhD-uri !  :coolspeak:

No bine, mai zero-unu...asta voiam sa ma asigur ca nu te-ai suparat!!  :thumbup:  Esti copchil de comitet!!

#52
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostPocahontas76, on 13th August 2012, 23:11, said:

As vrea sa ma molipsesc de la el...sa am 2 PhD-uri !  :coolspeak:
Eu n-am 2 PhD-uri (lol, nici macar nu stiu ce-s alea) da' puii mei, is alb, si nu ma va confunda lumea in veci cu minoritatea conlocuitoare.

Quote

Esti copchil de comitet!!
Ma bucur ca si romanii se pot ridica la standardele tale, nu doar indienii cu PhD-uri. :thumbup:

#53
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View PostPocahontas76, on 11th August 2012, 23:56, said:

O problema ar fi ca este din India (culoarea pielii este destul de inchisa la culoare).

este adevarat ca indienii au penisul foarte subtire?  :confuzzled:

#54
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostPocahontas76, on 11th August 2012, 23:56, said:

De ceva timp am o relatie foarte frumoasa cu un tip, absolut minunat din toate punctele de vedere. Super inteligent, o somitate in domeniul in care profeseaza, un suflet de aur, etc etc.
O problema ar fi ca este din India (culoarea pielii este destul de inchisa la culoare).
Aici nu am probleme cu asta (locuim in USA), dar cum ar primi romanii aceasta relatie? Daca il aduc in Ro, nu as vrea sa aiba o experienta penibila cu oameni care se uita la noi intr-un mod deranjant. Nu vreau sa il expun la o Romanie plina de prejudecati.

Ce credeti voi?

eu nu pricep de ce vrei sa-l aduci in romania....nu stati destul de bine acolo?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate