Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Problema canale

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
spiridusu3192

spiridusu3192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.06.2007
Salutare, am un decodor hd humax de cateva luni si nu am avut probleme cu el pana acum.De vreo 2 zile sunt cateva programe care numai merg, in special cele din lista discovery.Am pachetul care le contine si pe acestea, pana acum mergand fara probleme.Acum cand dau pe unul din canalele alea imi spare mesajul: Ac canal nu este autorizat pentru vizionare.Ciudat este ca imi apare subtitrarea, doar imaginea lipseste.Inca odata mentionez ca pana acum cateva zile mergea perfect.Hbo si restul canalelor din pachet merg.

Am incercat o resetare la setarile din fabrica, fara niciun succes.Care sa fie problema?

numai bine

#2
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View Postspiridusu3192, on 9th August 2012, 12:53, said:

Salutare, am un decodor hd humax de cateva luni si nu am avut probleme cu el pana acum.De vreo 2 zile sunt cateva programe care numai merg, in special cele din lista discovery.Am pachetul care le contine si pe acestea, pana acum mergand fara probleme.Acum cand dau pe unul din canalele alea imi spare mesajul: Ac canal nu este autorizat pentru vizionare.Ciudat este ca imi apare subtitrarea, doar imaginea lipseste.Inca odata mentionez ca pana acum cateva zile mergea perfect.Hbo si restul canalelor din pachet merg.

Am incercat o resetare la setarile din fabrica, fara niciun succes.Care sa fie problema?

numai bine


Daca aveai pachetul Extra Digital , trebuia sa-ti mearga. Daca nu trebuie sa-l cumperi, suni la ei sa-ti activeze cartela si gata.

#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
Eu cred ca aveai Baza Special, trebuie sa faci modificare la pachetul Extra.

#4
Colb

Colb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.09.2005
Din experienta personala, exista posibilitatea ca RCS sa-ti fi blocat din greseala pachetul de programe din extra chiar daca platesti abonamentul corespunzator. Dai telefon, o sa ti se noteze o sesizare si a doua zi o sa fii sunat de cineva de la echipa tehnica pe care va trebui sa-l convingi sa faca o simpla resetare a cartelei.
Bafta !

#5
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010
Eu am auzit ca de curand (probabil cateva zile), pentru a face o diferenta fata de extra, au scos din grila baza special cateva canale printre care si o parte din cele din lista Discovery. Cred ca trebuie modificat pachetul cum a zis Catalinman.

#6
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
Prob nu e de la receptor,cei care aveau baza special nu mai vad canalele din paketul extra,le vezi pe analogic

#7
ElShaarawy

ElShaarawy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.09.2012
postez si eu aici sa nu mai deschid alt topic.

tv samsung syncmaster 2333HD
problema digisport1, 2 si 3, nu am audio, intru in menu limba audio este pe engleza, o setez pe romana, se aude dar nu se salveaza, nu stiu ce naiba sa fac. am incercat sa schimb tarile la memorarea canalelor, nici un efect.

mentionez ca la digisport 1 si 2 hd nu am nicio problema, merge audio.

[ http://iceimg.com/t/34/a9/dd02c472e9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
ElShaarawy

ElShaarawy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.09.2012
am rezolvat

#9
lsonica

lsonica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.12.2009
Cum? Pt. ca am sin eu aceeasi problema.

#10
ElShaarawy

ElShaarawy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.09.2012
la system pui limba primara (romana)


[ http://iceimg.com/t/15/97/621917512d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
lsonica

lsonica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.12.2009
Multumesc

#12
ElShaarawy

ElShaarawy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.09.2012
Cu placere!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate