Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Sigma EF-500 DG Super E-TTL II

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yellowmoon

yellowmoon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2005
salut. mi-am luat un flash sigma de pe bh acum ceva timp si am reusit sa-l rup la munte :) In fine ... nu intru in mai multe detalii ca nu are rost. Nu a patit nimic din punct de vedere tehnic ... s-a spart decat o bucata de plastic de la montura pt hot shoe si nu-l mai pot atasha. Stie cineva un service sigma sau orice alt service foto unde il pot repara, sau alte solutii? merci

Attached File  sigma_ef_500_broken.jpg   30.26K   49 downloadsAttached File  IMG_7041.jpg   21.02K   76 downloads

#2
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
www.focus94.ro sunt importatori. nu stiu daca si service. merita totusi incercat.

#3
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,115
  • Înscris: 29.06.2005
Cu putina indemanare si muuuulta rabdare ai putea sa il repari chiar tu.
Trebuie sa "produci" o bucatica de plastic care sa se potriveasca in locul celei sparte.O placuta, dintr-o bucata, cu gaurile corespunzatoare contactelor.Inlaturi resturile talpii vechi de pe langa contacte cu o pila pentru mecanisme fine.apoi atasezi noua talpa prin lipire , eventual cu 2 suruburi pt plastic, finutze; atentie sa nu atinga la vreun contact.

#4
yellowmoon

yellowmoon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2005
@ cold_fire

La focus94 am trimis un e-mail si nu au binevoit sa-mi raspunda in 2 luni ...

@ florinel

Daca aveam aceasta indemandare de a "produce" piese din plastic, probabil ca nu mai apelam la un forum. (oricum ramane o varianta)

astept in continuare solutii (varianta trimiterii lui la bh pt reparatii e deocamdata exclusa date fiind costurile)

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
nu cred ca o improvizatzie salveaza reparatzia... talpa flashului e foarte expusa stresului... doar daca nu vei cupla falshul pe cablu de extensie shi il montezi cumva pe un cadru, deshi shi acolo tot pe talpa aia se prinde, potzi gasi solutzii alternative (ingeniozitate)

baga un mail la [email protected] shi intreaba'i ce se poate face, tre sa fie un service center shi in europa pe undeva....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate