Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 

Samsung Galaxy Note 10.1 N8000

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
249 răspunsuri în acest subiect

#91
mishteuse

mishteuse

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 386
  • Înscris: 26.01.2006
in sfarsit, se misca si pe frontul n8010 ceva...

#92
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Va salut!
Aveti vreo recomandare pt. vreo folie pt. ecran si o husa mai de "tavaleala" (am doi copii care vor folosi tableta si cred ca husa gen stand-carte nu e prea potrivita!)? As prefera de silicon care sa acopere spatele si lateralele + folie (de care!?).

#93
mishteuse

mishteuse

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 386
  • Înscris: 26.01.2006
eu am asa ceva ca husa, si sunt destul de multumit.
folie nu am, dar iti recomand sa nu iei ceva anti-reflexie, distorsioneaza un pic culorile genul ala de folie, cel putin asa am eu la telefon si imi pare rau ca am dat-o pe cea simpla jos.

#94
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.752
  • Înscris: 05.11.2010
Am instalat android 4.1.1 .  Aici scrie tot ce trebuie si functioneaza si nu e nevoie ca tableta sa fie ROOT-ata /: http://droidviews.co...n-firmware/#  E foarte usor si funcioneaza .
Acum chiar pot ziice ca se misca la fel de bine ca si iOS , doar ca e Android :D  .

Editat de qew, 23 decembrie 2012 - 12:01.


#95
Pascalau

Pascalau

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 296
  • Înscris: 24.02.2007
Am inteles ca tableta are Photoshop-ul instalat. Stie cineva in ce format se salveaza un desen facut in acest program? Pot deschide acest desen cu Photoshop-ul de pe un PC?

#96
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 588
  • Înscris: 17.08.2006

 Pascalau, on 26 decembrie 2012 - 12:05, said:

Am inteles ca tableta are Photoshop-ul instalat. Stie cineva in ce format se salveaza un desen facut in acest program? Pot deschide acest desen cu Photoshop-ul de pe un PC?
http://www.adobe.com...h/features.html
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AbXpCVSt7Rc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#97
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.413
  • Înscris: 30.12.2005

 Pascalau, on 26 decembrie 2012 - 12:05, said:

Am inteles ca tableta are Photoshop-ul instalat. Stie cineva in ce format se salveaza un desen facut in acest program? Pot deschide acest desen cu Photoshop-ul de pe un PC?

Aplicatia se cheama Adobe Photoshop Touch si poate salva proiectele in format *.png, *.psd si *.jpeg.
Nu stiu (n-am incercat inca) daca fisierele lucrate pe tableta poti sa le deschizi si cu un PC, dar banuiesc ca da.

Editat de doktoru, 26 decembrie 2012 - 17:33.


#98
Pascalau

Pascalau

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 296
  • Înscris: 24.02.2007
Mai stiti si alte aplicatii de grafica (vectoriala) care sa mearga cu stylus-ul pe tableta?

#99
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Probleme cu 4.1.1: In youtube ecranul nu se blocheaza, ci continua sa se roteasca, desi e in modul screen lock. Problema asta o am si la Nexus 7, cu 4.2.1. Apoi, in vizionare vplay pe browserul nativ, ecranul nu sesizeaza activitate si se inchide dupa 2 min, sau cat e setat in meniu. Zoomul in browser e cel putin aiurea, cand dau flip in pagina cateodata face zoom. Am facut wipe data si cache inainte de a instala jellybeanul de Germania, nu stiu unde ar putea fi problema. Nu prea as vrea sa trec la alt browser, ma impacam bine cu cel stock. Pe Nexus 7 folosesc chrome si firefox, cred ca o sa trec si pe note la astea 2, daca nu gasesc remediul!

#100
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 10.144
  • Înscris: 16.01.2012

 alfa147, on 31 decembrie 2012 - 03:10, said:

Nu prea as vrea sa trec la alt browser, ma impacam bine cu cel stock. Pe Nexus 7 folosesc chrome si firefox, cred ca o sa trec si pe note la astea 2, daca nu gasesc remediul!
Eu folosesc browser-ul asta  https://play.google....ucGFkIl0.  pe tableta si sunt foarte multumit, incearca-l si tu.

#101
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 388
  • Înscris: 21.07.2009

 0101010, on 31 decembrie 2012 - 03:58, said:

Eu folosesc browser-ul asta  https://play.google....ucGFkIl0.  pe tableta si sunt foarte multumit, incearca-l si tu.
Pai dolphin foloseam si eu pana acum o luna, cand s-au certat si ei cu flashul. Oricum, am descoperit pana la urma, problema e din browserul nativ, se comporta total aiurea. Firefoxul merge brici, asa ca o sa-l dezactivez pe cel nativ si merg pe chrome+firefox pt vplay. Daca dolphinul hd stie flash, sa imi zici, as fi bucuros cu o schimbare!

#102
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 10.144
  • Înscris: 16.01.2012

 alfa147, on 31 decembrie 2012 - 10:41, said:

Daca dolphinul hd stie flash, sa imi zici, as fi bucuros cu o schimbare!
Posted Image

Fișiere atașate



#103
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Eu am deocamdata, pe Samsung Galaxy Note 8010, Android 4.03 si am instalat flash pt. Android, versiunea 11, luat de aici:
http://helpx.adobe.c...r-versions.html

Editat de nickro, 31 decembrie 2012 - 15:19.


#104
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 10.144
  • Înscris: 16.01.2012
Eu sunt pe 4.1.1 CyanogenMod, Galaxy Tab 10.1

#105
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Flashul il am si eu instalat, insa chrome si dolphin nu mai ruleaza flash. Dolphin stock avea mari probleme cu flashul, asa ca l-au scos la ultimul update. Insa dolphin hd nu am incercat, o sa il testez

#106
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.413
  • Înscris: 30.12.2005
De ieri, OTA la 4.1.2.

#107
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.752
  • Înscris: 05.11.2010
Pentru N8010 sau N8000?

#108
mishteuse

mishteuse

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 386
  • Înscris: 26.01.2006
n8000, germania

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate