Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Cum se transporta o masina de spalat?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tesio

tesio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.01.2005
Pot sa transport o masina de spalat culcata pe o parte sau terbuie sa o duc neaparat in picioare?Masina de spalat e noua, ambalata, din magazin

#2
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 25.05.2005
De ce nu întrebi la magazin - de regulă are niște ”șuruburi” care blocheză cuva sau tamburul (nu știu bine) să nu se miște la transport care trebuie scoase după montaj - dar asta nu înseamnă că poate fi transportată culcat.

cel mai bine te uiți în cartea tehnică a mașinii

#3
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 30.08.2005
te risti daca o transporti culcat, chiar si cu acele opritoare, pe care sa nu care cumva sa le uiti in masina dupa ce o pui in functiune (se duce naibii). se transporta in picioare, chiar si fara opritoare.

#4
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Eu am ramas fara suruburi de transport si am transportat`o culcata pe usita din fata, ca nu incapea in picioare in masina.

In orice alta pozitie as fi pus-o, cuva se departa prea tare din pozitia normala, si iesea cauciucu dintre cuva si carcasa. Plus ca se tensionau prea tare arcurile ce tin cuva ...

E riscant sa nu o transporti in picioare si cu suruburile de transport, dar daca nu ai alta solutie, culcata pe fata, si CU MULTA GRIJA.


Later edit: Acum am citit mai bine. Daca e noua, ambalata, inseamna ca, suruburile sunt puse, deci o poti transporta linistit culcat pe fata.

Edited by Florinm, 08 November 2005 - 11:38.


#5
tesio

tesio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.01.2005
Am mai vorbit si cu niste instalatori care mi-au spus ca o pot transporta linistit culcat.
Ca pret au cerut 400 mii plus 200 piese.O fii mult?O montez in bucatarie, langa chiuveta

#6
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 30.08.2005

 tesio, on Nov 8 2005, 15:19, said:

Am mai vorbit si cu niste instalatori care mi-au spus ca o pot transporta linistit culcat.
Ca pret au cerut 400 mii plus 200 piese.O fii mult?O montez in bucatarie, langa chiuveta

nu e mult, doar sa ti-o monteze bine, sa nu curga. Ai grija ce robineti iti pune (sa fie conici sau pe "bila").

#7
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Salut,

Trebuie sa transport o masina de spalat. Problema e ca nu mai am suruburile acelea care tin cuva fixa.

Intrebare: suruburile astea sunt universale la toate masinile de spalat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate