Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful
 Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 

atentie la sofer cretin

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
in atentia tuturor soferilor mai ales din brasov aveti grija in trafic cu soferul masinii Renault cu nr. BV10MOY, culoare crem
daca puteti cu prima ocazie sicanati-l cat se poate.

motivul este urmatorul:
azi ma intorceam spre BV dinspre Cristian, la volan cumnata-meu........la vreo 2-3 km de bariera bartolomeu noi eram pe banda 2 cu 100 la ora, pe banda 1 plin de masini mai lente.
Din spate a venit respectivul idiot de mai sus cu viteza foarte mare, cu flashuri ca e el smecher si vrea sa treaca...... loc nu era sa ne bagam in siguranta asa ca normal am ramas pe banda 2 mentinand viteza.

idiotul a prins repede putin loc cat pentru o sicana rapida si cand a trecut pe langa noi foarte aproape a scos mana pe geamul cazanului si ne-a lovit masina cu palma.

Astfel de spacimene nu au ce cauta in trafic de aceea rog pe oricine il vede si poate sa-i arate melteanului cum se conduce.

Nu am avut timp sa mai oprim si la politie sa-i facem o reclamatie pentru violenta in trafic dar sper sa se sesizeze si cineva d acolo daca citeste acest post si sa-l ia in vizor.

#2
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,154
  • Înscris: 14.09.2007
De ce n-ati sunat la 112?

#3
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
crezi ca am mai apucat? Bivolul s-a dus ca racheta mai departe, nu a mai asteptat. Ma oftic putin ca nu a fost atent cumnata-meu sa traga doar putin de volan spre el si sa-l arunce in parapet, dar mai bine asa decat sa avem probabil pe constiinta un idiot.

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 07.08.2011
Pfff...la cati din astia am vazut,umpleam forumul pana acum :lol:

#5
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010
Bine ca nu s-a bagat in fata sa puna frana. Plm... daca retineam si eu numaru', faceam si eu topic. :eek:

Deci eram in Tg. Mures, aveam 60km/h pe banda 2 si din spate venea unu cu 100, mi-a taiat calea prin dreapta si a pus frana pana ne-am oprit. Apoi l-am urmarit cu 100km/h prin oras cu faza lunga, am facut criza de nervi... Oi muri din cauza nebunilor. :(

Era un Tucson de Cj, culoare inchisa...era noapte.

Edited by Sir_Johnny, 21 July 2012 - 20:22.


#6
dino_zaur12

dino_zaur12

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.04.2012

 Nicu90, on 21st July 2012, 19:14, said:

De ce n-ati sunat la 112?
ce e 122?

#7
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,154
  • Înscris: 14.09.2007
Un numar din 3 cifre.

#8
ccvag3

ccvag3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.02.2012
0219544 directia circulatie. In Bucuresti cel putin, vin in urmarire sau il asteapta pe bou in 2-3 min.

#9
prosopel

prosopel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.03.2012

 dino_zaur12, on 21st July 2012, 21:22, said:

ce e 122?

Numai tu stii :)) tu l-ai scris. Toti ceilalti vorbesc de 112 :D

#10
george5110

george5110

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.05.2012
ala la 100 la ora a scos mana pe geam si va atins masina? :blink:

hai ma. da ce , e cascador?

#11
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,154
  • Înscris: 14.09.2007
Au apreciat ei ca avea 100 ala .

#12
oaia__neagra

oaia__neagra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 12.07.2012

 krax, on 21st July 2012, 18:57, said:

idiotul a prins repede putin loc cat pentru o sicana rapida si cand a trecut pe langa noi foarte aproape a scos mana pe geamul cazanului si ne-a lovit masina cu palma.
Deci LOL!!!

Nici cascadorii nu-s in stare de asa ceva.

#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ce am inteles eu: krax mergea pe banda a doua ca vedea un tir in zare si nu vroia sa se bage pe banda 1-a si sa revina si ala l-a depasit pe dreapta din cauza asta (dovada ca ar fi avut timp bine mersi sa-l depaseasca si pe banda a doua, daca ar fi fost lasat).

#14
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Era sa ma omoare unul joi-noapte, pe langa Suceava, a depasit cateva TIR-uri si s-a repliat la maxim 5m de mine. M-am speriat tare, am pus frana si am tras usor dreapta, cat sa nu intru in balustrada. Pai lui ala ce aveam sa ii fac? Normal era sa intorc in loc, sa ma iau dupa el si sa-l arunc in sant. I-am urat de bine prin statie (daca avea), le-am spus si TIR-istilor cateva vorbe - niciun rezultat. Nu am vazut numar (era trecut de 12 noaptea), doar doua faruri care se apropiau vertiginos de mine. Am facut o cruce si i-am multumit lui Dumnezeu ca mi-a mai dat o sansa si am cascat ochii mai cu talent pana acasa.

#15
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012

 Nicu90, on 21st July 2012, 22:14, said:

Au apreciat ei ca avea 100 ala .

bai fratica, 100 aveam noi pe bord ca ii dadea in goarmna legal fiind portiune de 90 la ora deci ala care a trecut pe langa si a lovit-o avea mai mult, chiar crezi ca e imposibil? cascador nu era dar sigur avea probleme la mansarda de s-a manifestat asa

 f300, on 21st July 2012, 22:24, said:

Ce am inteles eu: krax mergea pe banda a doua ca vedea un tir in zare si nu vroia sa se bage pe banda 1-a si sa revina si ala l-a depasit pe dreapta din cauza asta (dovada ca ar fi avut timp bine mersi sa-l depaseasca si pe banda a doua, daca ar fi fost lasat).

gresit. ala s-a bagat din scurt taind fata altuia de pe 1 si a iesit taindu-ne noua fata tot asa din scurt dar macar nu a franat si s-a tot dus

Edited by krax, 21 July 2012 - 21:37.


#16
oaia__neagra

oaia__neagra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 12.07.2012
Si mana, mana unde era in acest timp ?
Inca ceva, ce masina Renault era ?

Edited by oaia__neagra, 21 July 2012 - 21:39.


#17
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Legata de trunchi, ca doar nu zburase...

#18
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Nu stiu daca e bine dar incepind de la revolutie incoace am facut tot posibilul sa nu actionez in nici un fel la provocari pentru ca nu stii in ziua de azi cu cine ai de a face si poti primi in cel mai fericit caz un pumn serios intre ochi (si cel mai rau caz un glonte).
In circulatie ai tot felul de oameni care pot fi procurori , politisti (majoritatea din aceste categorii sunt foarte razbunatori) care au posibilitatea sa se tina de viata ta facind-o nefericita.
Este o parere si nu o recomandare...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate